Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális elvárásai vannak...

Normális elvárásai vannak apósomnak? Szerintem nem de mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Szóval apósom igen keveset dolgozott bejelentve és még lenne is pár éve a nyugdíjig. Most dolgozik de csak átmeneti a munka utána ki tudja milyen bevétele lesz. Párom támogatja anyagilag. De ezt az örökkévalóságig nem lehet!!! Ha csak 30000 Ft lesz a nyugdíja akkor is ő fogja eltartani. Tudom segítse a gyerek a szülőjét ha megteheti és párom most megteheti (értem ezalatt, hogy félretenni emiatt nem tud de nem is éhezik). Hogy képzeljem el így a közös jövőt? Mondtam neki lehet tudnék messzebb ugyan de munkát az apukájának de az volt a válasza itt van ő neki maradjon csak a helyén apósom) Tudom ő sem akarná a végtelenségig támogatni de ha belegondolok mennyi félretett pénze lehetne ha nem adná oda??? Nem vagyok irigy csak van egy határ szerintem. Egy összeghatár. Mit gondoltok?
2012. júl. 24. 22:22
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
A pénzből amit kap spórolhatna de sok felesleges dolgot vesz és gyanítom télen megint nem lesz fára pénze és akkor jó lesz a pici gyereke erre. Ő meg persze ad mert sajnálja. Szóval elég rosszul osztja be a pénzt.
2012. júl. 24. 22:24
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
Szóval fél életét feketén dolgozta, le és ezért sajnálni kéne, hát nem. Azért az ő idejükben még bőven lett volna lehetősége bejelentetten dolgozni. Én Apukám 21 éves korában kezdet dolgozni és 62 éves korába ugyan onnan ment nyugdíjba. Mindenki saját élete kovácsa.
2012. júl. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%

Ha jól értem, a "párod" meg élettársad és nem házastársad, csak együtt jártok valamennyi ideje.

Ebben az esetben ABSZOLUT SEMMI beleszólásod sincs a dologba, ez a barátod dolga.

Az "apósod" (aki nem após, csak akkor lenne, ha te feleség lennél) nem derül ki, hogy mennyi idös, de ha elkültözne valamerre messzebb dolgozni, akkor mire a lakbért ott kifizetné, addigra nem igazán maradna több pénze, itt meg van lakása, itt van a családja.

Szerintem te ne szólj bele, ha a barátodnak túl sok lenne, akkor majd ö tesz valamit.

2012. júl. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%
meg élettársad = nem élettársad
2012. júl. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
Sem az apósnak, sem az élettársnak nem lehet semmilyen elvárása. Csatlakozom ahhoz, hogy a párodnál van a döntés. Viszont "emberileg" valóban csak akkor érdemelne támogatást, ha betegsége, vagy nagyon idős kora tenné lehetetlenné a munkát, vagy ha korábban támogatta gyerekét nagy összegekkel tanulásban, vállalkozásban, bármiben.
2012. júl. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Mindenki azon lovagol házasok vagytok vagy csak "jártok". Szerintem teljesen mindegy, mert KÖZÖS életet tervezünk amit azért valljuk be nagyban befolyásol ez a helyzet. Azért kérdeztem, mert kíváncsi vagyok a véleményekre de abban a szellemben válaszoljatok, hogy VAN beleszólásom a dologba, mert tényleg van. Mitől lenne a párom ha csak élünk egymás mellett és mindenkinek kuss a másik élete felé.


Köszönöm

2012. júl. 24. 22:43
 7/20 A kérdező kommentje:
Sajnos úgy éltek, hogy hitelt hitelre halmoztak aminek túl sok látszata nincs.
2012. júl. 24. 22:46
 8/20 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem te még csak most hezitálsz a a közös jövőt illetően.

Azért mert a házasság az vagyon közösséget jelent. Így mondhatod, hogy a közös kasza pénzéből ne támogassa Apukáját. De gondolom élettársként nem vagytok közös kaszán szóval azt csinál a pénzével amit akar. És te is a sajátoddal. Különben hány éves vagy?

2012. júl. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező!

1. Az apját kutya kötelessége támogatnia mindenkinek!

2. Te csak éppen a -jelenlegi- barátnője vagy! Lehet, hogy pár hónap múlva már nem vagy az.

3. A barátod pénzét már most be akarod osztani??

2012. júl. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
30%
A férjed dolgába minek szólsz bele? Minek mentél akkor hozzá, ha okoskodsz?
2012. júl. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!