Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha anyám nem...

Mit tegyek, ha anyám nem engedi az orrplasztikát?

Figyelt kérdés

Már 7 éve vágyom egy orrplasztikára, mert csúnya az orrom(hosszú és széles). Szeretném megműttetni. Apukám támogat, de anyukám nem. Ő ellenzi. Ma mondtam neki,hogy régi vágyam egy orrplasztika mert utálok így kimenni az utcára, meg már a suliban is több bántó megjegyzést kaptam, de őt ezt nem érdekli. AZt mondta,hogy szó sem lehet róla és elkezdett bőgni, hogy engem csak a külső érdekel.Meg hogy mindig is megvetette a cica babákat. De könyörgöm én nem mellműtétre vagy ajakvastagításra vágyom, hanem csak egy átlagos orra. Elegem van. Utálok így élni,miért nem érti meg??? Nem bírom tovább.

Valaki adjon tanácsot, mit tegyek?

21/L


2012. aug. 10. 18:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Már ne haragudj, hány éves vagy? 21, azaz felnőtt. Nem fognak szülői beleegyezést kérni a műtéthez. Ha megvan a pénzed rá és ez régi vágyad, akkor műttesd meg az orrod, ne érdekeljen édesanyád véleménye!
2012. aug. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt vagy, gondolom magadnak fizetnéd, úgyhogy kb semmi beleszólása, max a véleményét mondhatja el. Menj el és csináltasd meg. Ha a szüleid anyagi támogatását szeretnéd, azt viszont így felejtsd el. Menj el melózni pár hónapra, és keresd meg azt az összeget.
2012. aug. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ha olyan könnyű lenne. Még anyáméknál lakom, mivel tanulok. Ezért azt hiszi,hogy joga van bele szólni az életembe. Csak sajnos arra nem gondolt, hogy én ettől milyen boldogtalan vagyok....A műtét felét apukám a másik felét én fizetném.
2012. aug. 10. 18:49
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Megértelek kérdező, sajnos magadnak kell fizetned.
2012. aug. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

azt hittem valami hisztis tizenéves vagy, aki a szüleitől kunyerál a műtétre.

hát könyörgöm, már 3 éve nagykorú vagy, mi a fenére vársz? ha megvan rá a pénzed, elmész, megcsináltatod, anyud meg belenyugszik. ha nincs, akkor gyűjtesz rá, és később lesz szép orrod.


hihetetlen, hogy 21 évesen még engedélyt kérsz. én 20 évesen csináltattam orrpiercinget a saját keresetemből. igaz, anyám nem volt tőle elájulva, de mondtam neki, hogy az én testem, az én pénzem, innentől az én dolgom. néha még ma is frocliz vele :D

2012. aug. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem a pénzzel van a baj, hanem azzal, hogy nagyon összevesznénk anyuval..És nem akarok veszekedni. Mert csak az anyám...

Próbálom elfogadni magam úgy ahogy vagyok, de nem megy:((

2012. aug. 10. 19:02
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem minden orr szép. (Tudom, hogy mások szerint ez nem normális gondolat.) A tied is az. Ha nekem nem is hiszel, higgy az édesanyádnak. Nem azt mondom, hogy ne műttesd meg: elvégre ez a te magánügyed. Csak annyit szeretnék mondani, hogy próbáld átérezni anyukád helyzetét. Lehet, hogy tényleg félt téged attól a csapdától, amibe a legtöbb nő beleesik: hogy az első műtét után lesz majd második, és harmadik. (Nem tudhatod, mi lesz a jövőben!) De szerintem csak roppant mód kétségbe van esve, hogy az általa létrehozott, kihordott, megszült gyerek nem látja azt magában, amit ő lát benned. Gondold el, hogy te létrehozol valamit, és az a valami aztán fellázad, mert így nem jó-úgy nem jó. Mekkora csalódás lenne neked. És milyen mértékű önhibáztatás.

Hiszem, ha az ő érveit 100%-os biztonsággal megcáfolod, bele fog egyezni, de ehhez sokat kell beszélgetnetek.

2012. aug. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a műtét felét apukád, a másik felét te fizetnéd, akkor anyukád hiába ellenzi. Ő is jobban érezné magát, ha áldását adná a műtétedre. Nem is értem, miért dramatizálja túl, mikor látja, hogy ez minden vágyad, aminek elérésében apud segít. Csináltasd meg! Ha meglátja, hogy ettől boldogabb vagy, veled fog örülni. Ebben biztos vagyok.
2012. aug. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem fogja magát meggondolni ebben biztos vagyok, egész nap csak sírok,de őt ezt meg sem hatja...Legszívesebben elköltöznék itthonról, ha lenne hová, mert akkor végre valóra válhatna a legrégibb álmom...
2012. aug. 10. 19:06
 10/18 anonim ***** válasza:
Azon
2012. aug. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!