Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom mindig az anyjának ad...

A párom mindig az anyjának ad igazat amikor náluk vagyunk. Ez normális?

Figyelt kérdés

Többször is előfordult már, hogy a drága "anyósjelöltemet" előrébb helyezte, mint engem. Ma is emiatt kaptunk össze.

Eljöttük hozzájuk, de nem volt vacsorára kaja, csak maradékok. Náluk ez a szokás, hogy szombaton van a nagybevásárlás, pénteken mindenki azt eszi, amit talál. Ma is vacsoránál párom szardíniát, az öccse májkrémes kenyeret, párom apukája szendvicset evett. "Anyósom" elém rakott egy dobozt, hogy válasszak belőle valamit. Szépen megköszöntem, de végül visszautasítottam, mondván hogy nem vagyok éhes. Végül rendeltem pizzát, amit leendő anyósom meglátott. Páromat akartam meglepni vele, de ő lehordott, hogy mennyire megbántottam ezzel az anyját, mondta, hogy kérjek tőle bocsánatot. Szerintem nem követtem el bűnt, én csak neki akartam jót, hogy nem kell hideg kaját ennie vacsorára, mint a szegényeknek.. Erre a fejemhez vágta, hogy néha "milyen hihetetlenül ostoba" vagyok.

Nálatok is előrébb van az anyuka, mint ti? Hogy viselitek?

23/N


2012. okt. 19. 21:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
57%
Nem, nálunk nem előbbre való. Egyszer volt egy hatalmas veszekedésünk kedves anyóspajtással, mert szerinte nem vagyok a barátomhoz való, csak kihasználom, én meg megmondtam, hogy ide többet be nem teszi a lábát. Azóta nem beszélünk, és nem is tervezek ezen változtatni. Barátom megy hozzá, látogatja, de nem szokott nálunk téma lenni az anyja.
2012. okt. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésben azt írod, "mindig", de a magyarázatot úgy kezded, "többször is". A kettő nagyon nem ugyanaz! Én is úgy látom, jelen helyzetben jogos az anyósjelölted megbántottsága, ahogy az is, hogy a barátod neki adott igazat. Ha a többi eset is ilyen vagy ilyesmi volt, akkor esélyesen a te készülékedben van a hiba.
2012. okt. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
szerinted csak a szegények esznek hideg vacsorát?nálunk van jó párszor hogy azt eszünk amit találunk, mert hát dolgozunk és nincs kedven minden áldott nap főzni, és ha anyósodéknál ez szokás, fogadd el, te háztartásodban olyan szokást alakítasz ki amit akarsz. És hát pizzát rendelni párod, anyósod háta mögött elég szemét dolog, mert ha nem is kérsz hideget megmondod hogy inkább meleget ennél és megmondod tisztelettudóan és mellé megkérded hogy kér még valaki pizzát mert azt rendelsz. Volt hogy én sem kértem anyósom főztjét és megmondtam hogy inkább rendelnek magamnak valamit, és mellé megkérdeztem hogy valaki kér még valamit, valakinek rendeljek még, és anyós se hisztizett hogy titokban meg ilyenek amiket te műveltél szegénnyel. Párod meg persze hogy anyja mellé áll, hisz ne felejtsük el ő nevelte fel neked.
2012. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Akárkinél is vagy látogatóban/vendégségben stb. pofátlanság bármilyen ételt is rendelni, ha nem volt előre megbeszélve, ráadásul hidegétel volt többféle is. Azt sem egészen értem, hogy a "ne kelljen hideget enni"-vel szembeállítod a pizzát. Az igaz, meleg, mert sütik, de nem egyenértékű egy főzött vacsorával. Más családjának a szokásait (nemcsak a jövendőbelidet, hanem bárkiét) nem illik ilyen durva módon kritizálni. Te minden áldott nap főzöl, hogy ne kelljen hideget enni? Vagy rendelsz, mert megengedhetet magadnak? Te sem örülnél, ha valaki a Te vagy a szüleid háztartását, étkezési szokásait kifogásolná, főleg akkor, ha ilyen bárdolatlanul teszed. Aki számodra felnevelt egy társat, azt csak tisztelni lehet, nem kibeszélni!
2012. okt. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!