Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is rossz a felfogá...

Szerintetek is rossz a felfogásom ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A halottak napjáról van szó. Szüleim megharagudtak rám,mivel nem megyek el velük a halottaink sírjaihoz. Több oka is van. Az egyik az,hogy nem vagyok vallásos...A másik pedig az,hogy nem hiszem,hogy csak ezen az egy napon kell emlékezni rájuk. Elvégre az ott a temetőben csak egy sír a maradványokkal. Én egész évben gondolok a meghalt szeretteimre,gyertyát is szoktam olykor gyújtani. Nagyon rosszul látom ezt a dolgot? Előre is köszönöm a válaszokat..18l
2012. okt. 31. 23:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
49%

Miért nem nyomjátok tovább a piros kezet, hogy eltűnjön a 26%?


Akinek van valamilyen morális és megcáfolhatatlan érve (nem 15 éves lázadókra gondolok!) az nyugodtan írja meg privátban, hogy mi is az ellenvetése a hozzászólásommal kapcsolatban!) De azt nem kérem, amit az első válaszoló írt, mert az egy semmitmondó közhely.

2012. nov. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%

Kedves előző, én mondjuk 48 éves lázadó vagyok:) és bár nem pontoztalak, de a felvetésed 3 okból is sántít:

1, a hagyományőrzés JOG és nem kötelezettség, önként vállalva szép dolog, de elvárva, kikényszerítve nem az.

2, A halottak napja és környéke pont nem alkalmas a halottakról való megemlékezésre, mert a csődületben kizárt az intimitás. Ettől még mi is ki szoktunk nézni a közeli temetőbe, mert szép. De halottakról ilyenkor emlékezni, hááát...

3, Az emlékezés legbensőbb magánügy, mint már mondtam. Senkinek nem lehet a fejéhez pisztolyt szorítani, hogy "most emlékezz", a farizeuskodásról, az "elmegyek mert ezt várják el tőlem" dologról meg nem gondolnám azt, hogy jó vagy követendő dolog lenne.

2012. nov. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

ha ez vígasztal én sem megyek most temetőbe. ahogy az előző írja engem idegesít a tömeg. Nagyon szép és meghitt egy temető, de nem most, pláne nem ebben az időben. Év közben, amikor nyugi van akkor elsétálok. A szüleim szoktak ilyenkor menni, de engem nem b.gatnak ezzel. Szerencsére nekem normális szüleim vannak.


De ennek ellenére a hagyományokkal egyetértek. Kell legyen egy ilyen nap. Más kérdés, hogy ki az aki ilyenkor valóban szívesen kimegy a temetőbe, ki pedig az aki inkább máskor.

2012. nov. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
65%
Kedves Kérdező! Jól látod, az egész nap körüli hercehurca egy felfújt hiszti és üzlet. Halottaidra bármikor gondolhatsz, nem kell ehhez sehova elzarándokolni.
2012. nov. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
80%
A mi családunkat alapból nem érdekli a halottak napja. Se a nagymamámékat, sőt még a dédijeimet sem érdekelte, templomba sem jártunk/jártak soha. Mamáék szoktak kimenni időnként rendbe tenni a sírt a gaztól. (ők helyben laknak, mi viszont jóval messzebb) Kicsi korunkban is mondták hogy maradjunk otthon valakivel és inkább játsszunk, amikor ők kimennek, ne foglalkozzunk ennyire a halállal, gyásszal, mert nincs értelme. A szeretteink szülinapjaikkor, névnapjaikkor szoktunk együtt megemlékezni családosan, közös ebéd gyertyagyújtással, emlékezések, amik jó hangulatúak. Nekünk ez sokkal értelmesebb, mint évente 1x a társadalmi nyomásra kiözönleni tömegesen egy sírhoz.
2012. nov. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
95%

Én alapból nem járok temetőbe, rosszul vagyok tőle lelkileg...

És valahol ez is olyan "ünnep", mint a Valentin nap, miért csak egy nap gondoljunk rájuk és vegyünk virágot?

2012. nov. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
30%

Anyádék egész évben etetnek, itatnak, ruháznak, iskoláztatnak, mégis felköszöntenek a születésnapodon. Gondolom neked is szarul esne, ha azt mondanák, hogy ők egész évben törődnek veled, akkor mindek külön sz.nap.

Más: összesz@rnád magad, ha egy órát a szüleiddel sétálnál a temetőben? Nem a halottak napja miatt, hanem azért, hogy az szüleid kedvében járj.

Lázadj csak!

2012. nov. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
40%

Én sem érzem azt, hogy ez az ünnep hú meg vá, de végre valami, ami nem csak egy amerikai majmolás. Az én értékrendem szerint ez éppen arról szól, hogy végre nem csak magunkkal törődünk és hajtjuk a malomkereket, hanem egy kicsit megállunk és visszagondolunk a múltba.

Én relative fiatal vagyok, de mindig is becsületbeli ügynek éreztem, hogy a szeretteink sírjai rendben legyenek. Ne legyen tele rohadó falevéllel, vagy nyáron fűnyírás után gazzal, esetleg földdel, mivel telefújta a szél. Ne poshadjon a víz a kivitt virágok alatt és ne egye rá a rozsda a 3 éves koszorúkat a sírra, mert én rohadt vagyok rendbe tenni és kicserélni őket.

Nem megyünk gyakran, évente 2-3 alkalommal, a család többi tagja pedig máskor. Számomra az, hogy ott vagyok és lesöprögetem a sírt kicsit olyan, mintha időt töltenék, foglalkoznék a halott szerettemmel és az, hogy nem egy rakás hányinger az emlékhelye csak megnyugtatja a lelkemet, mintha ő is jól lenne odaát.

Ez nem vallás kérdése, egyszerűen így érzem helyesnek és ha már nem lesznek a nagyszüleim és a szüleim, akik az elhunytaink sírjait gondozzák, akkor sem fogom ezen a napon virág és mécses nélkül hagyni őket.

A szüleid úgy is mennek... miért esne le a karikagyűrű az ujjadról, ha elkísérnéd őket és arra a 10 percre megpróbálnál jó fejet vágni az egészhez, nem pedig otthon facebookozgatnál!?

2012. nov. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem meggyőződésből mégy akkor fölösleges menni. Menjen akinek ez az igénye. Én pl megyek. Akkor én jó fej vagyok? Pedig azért megyek, mert olyan romantikusnak és szépnek látom a sok gyertyát égni. Meg valahogy nekem ez olyan vidám és kedves dolog, egész ki koromtól imádtam ezt az alkalmat, a gyertyagyújtogatást. Amúgy meg egész évben alig gondolok a szeretteimre, de a halottak napját ki nem hagynám. Szóval akkor én rendes ember vagyok? Vagy inkább a kérdező , aki nem megy ki csak képmutatásból. Szerintem mindketten rendesek vagyunk, mert nem a halottakat kell szeretni meg nyomulni utánuk, hanem aki még él, annak kell mindent megadni hogy ne a temetőbe kelljen utólag lelkiismeretfurdalásból hatalmas mécseseket égetni.
2012. nov. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
95%
De a halottak napja nem hasonlítható a szülinaphoz. Az a halottnak is volt. Én a születésnapjukkor szoktam meglátogatni a halottaimat, amikor életükben is felköszöntöttem őket, nem egy tömegünnepen, mint halottak napja. Olyan morbid az egész.
2012. nov. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!