Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is rossz a felfogá...

Szerintetek is rossz a felfogásom ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A halottak napjáról van szó. Szüleim megharagudtak rám,mivel nem megyek el velük a halottaink sírjaihoz. Több oka is van. Az egyik az,hogy nem vagyok vallásos...A másik pedig az,hogy nem hiszem,hogy csak ezen az egy napon kell emlékezni rájuk. Elvégre az ott a temetőben csak egy sír a maradványokkal. Én egész évben gondolok a meghalt szeretteimre,gyertyát is szoktam olykor gyújtani. Nagyon rosszul látom ezt a dolgot? Előre is köszönöm a válaszokat..18l
2012. okt. 31. 23:55
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"A novemberi sírlátogatás sok ember számára puszta konvenció, vasárnapi "program", mint ahogy az ünnepek tartalma, úgy a gyász tartalma is gyakran formasággá csupaszul. De legalább annyian vannak, akik az egész évben bennük rezgő, szelencébe zárt emlékezést engedik ezekben a napokban fájdalmassá áradni - hogy azután fegyelemmel viselhessék tovább."

/Jókai Anna/


Ezt találtam legidevalóbb idézetnek, szerintem gyönyörű. Akinek ez csak formaság, annak fölösleges tartania ezt az ünnepet, viszont ne gyalázzuk le. Ez egy szép, rengeteg éve működő ünnepünk, nem egy behozott, Amerikát majmoló marhaság (lásd halloween, vagy valentin nap). Akinek fontos, azt tiszteljük meg azzal, hogy nem mondjuk egy ilyen súlyú "ünnepre", hogy marhaság.

2012. nov. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Akinek fontos, azt tiszteljük meg azzal, hogy nem mondjuk egy ilyen súlyú "ünnepre", hogy marhaság."


Ez úgy lenne fair, hogy akkor a Valentin-napot és a Halloween-t sem fikázzuk.

2012. nov. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Nem is szoktam fikázni azt, akinek erre van szüksége, de azért nem is keverném ezeket az "ünnepeket" olyanokkal, mint a mindenszentek, halottak napja, karácsony, születésnapok és egyebek.
2012. nov. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

Tégy ahogy a szíved diktálja.


mondoshan vagy hogy írod a neved:

Ne ítélj, hogy ne ítéltessél.

Nem ismered a körülményeket.

Én 5 és fél éves voltam, amikor először temetésen voltam, édesapámat temették. Az egészből annyi maradt, hogy a tröttyöszenekar játszott egy zenét és tetszett.

iskolás koromban ismertem fel, hogy a Himnusz volt az.

Édesanyám 71 éves volt, amikor eltemettük. Akkor is úgy voltam jelen a temetésen, hogy az orvos barátom kicsit begyógyszerezett és otthon készenlétben állt, hogy jön ha kell...

Ítélj el, én azóta nem voltam a temetőben.

Egyszerűen nem tudok bemenni a kapuján. Úgy érzem, agyonnyom az egész. Fizikailag vagyok rosszul.

Ismerőseim, kevés számú barátom ezt tudomásul is vette, elfogadta így.

Nem olyan egyszerű kérdés ez.

A miért, az pedig mélyebb elemzést érdemelne...

2013. márc. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!