Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 5 éve otthon gyesen. Nyafoghatok?

5 éve otthon gyesen. Nyafoghatok?

Figyelt kérdés
Pár hónap múlva 5 éve lesz, hogy itthon vagyok. A nagyobbik gyerkőc 4 éves múlt, ő már ovis szeptember óta, persze többet van itthon, mint oviban, a betegségek miatt. A kicsi 2 éves. Én pedig begolyózok már itthon. Már semmihez nincs kedvem, régen sokat játszottunk, festettünk, matricáztunk, stb, most reggelente felkelni sincs kedvem, minden reggel a delet várom, hogy aludjanak kicsit, minden délután az estét várom, hogy újra aludjanak. Borzasztó érzés, pocsék anyának érzem magam. Nagyon szeretem őket, de mindkettő irtó eleven, a kicsi a mindent tönkretevő korszakában van, ha leülök, tuti, hogy egyből pattanhatok fel, mert épp leesni/lerántani/szétszedni készül valamit. Ha a naggyal nekiállok foglalkozni, a kicsi ott terem és ordít, ha mellénk ültetem, szétrombolja a közös játékunkat, széttépi a papírt, eldobálja a legót, lesöpri a zsírkrétákat, szétdobálja a társas bábuit, stb. Így már sokszor csak lefekszem a földre, bámulok ki a fejemből és hagyom, hogy másszanak a hátamon. Naponta minimum 2 órát töltök a játékok és egyebek folyamatos elpakolásával. Segítségem egyáltalán nincs, férjem fürdetésre ér haza, anyósomék havi 1* szombaton átjönnek fél órás pofavizitre, anyukám 2 havi 1* tud jönni, az ország másik felén lakik. Szórakozni 5 éve nem voltam. Körülbelül 1 éve a lakásból sem léptem ki egyedül. Borzasztóan kiégtem. Nem bírom tovább. :(

2013. máj. 7. 12:44
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
10-es ezzel sajnos nem tudok mit csinálni. Teljesen normális, kedves, ügyes pasas volt a férjem, mikor összejöttünk, nem gondoltam volna, hogy ennyire kevéssé lesz terhelhető a gyereknevelést illetően. Mikor még csak egy gyerekünk volt, akkor jobb volt, őt 1 éves korától sokszor ellátta egyedül is, de kettőt nem mer bevállalni. Hidd el, előre megjósolhatatlan egy férfiról, hogy mennyire fog helytállni a gyerekek mellett!
2013. máj. 7. 13:18
 12/34 anonim ***** válasza:
92%

Nyugi,ha rákényszerül,tud rájuk vigyázni a férjed.


Fürdessétek őket hétfőn közösen,látja hogy hogy kell.Kedden csinálja egyedül,de ne menj a konyhánál távolabb.Meglátod,hogy megy az.Szerdán lépj le kicsit.


És bölcsi+munkahely a megoldás,mielőtt beleőrülsz.

2013. máj. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

Akkor menj el valahová hétvégén. Lerakod a gyerekeket aludni és elmész sétálni, moziba, bárhova.


Arra csak képes, hogy ha felébrednek akkor játszik velük kicsit.

2013. máj. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is kicsit a lábadra kéne állnod a férjed illetően. Mi az, hogy nem tudja megfürdetni őket? Zuhanyoztassa le őket egyszerre, én is így szoktam a fiúkat, tíz perc alatt kész vagyunk :) Néha beülnek a kádba is, akkor mellettük vagyok én vagy a férjem.
2013. máj. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
72%
Megértelek,nekem egy van 3éves és napközben nem alszik és olyan mint a tiéd.Néha irigy vagyok azokra az anyukáknak akiknek nyugodt gyerekük van,enyém nem játszik egyedül,vagy ha igen akkor olyan elfoglaltságot talál magának amit nem szabad.Ha könnyebb lett a lelked már érdemes volt kiirnod a kérdést.
2013. máj. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Igen, hétvégén déli alvásnál van lehetőségem, hogy kimozduljak, most egy ideje ezt sem tudom úgy kihasználni, ahogy szeretném, mert vezetni tanulok (rég megvan a jogsim, de nem volt autónk, most tanulom újra a vezetést) alvásidőben. Mondjuk ez is jó, feldob az a másfél óra, míg nem otthon vagyok, de fárasztó is egyelőre. Reményeim szerint ha belejövök a vezetésbe, könnyebben mozdulok ki esténként. (10 után bkv felénk nem jár.)
2013. máj. 7. 13:26
 17/34 anonim ***** válasza:
Akkor vezetés után kávézás, fagyizás.
2013. máj. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
15-ös, egy kicsit, igen. :)) Te tudod akkor, hogy miről beszélek! Mikor látom, hogy más úgy sétál a kicsivel, hogy kézenfogva idilli mosollyal, mi úgy sétálunk, hogy a kicsi ha megfogom a kezét eldobja magát, tépi ki magát a kezemből, ha elengedem mindenfelé rohan, mikor elkapom, ordít, a játszón mi vagyunk a leghangosabbak, boltban mint egy polip, a kicsi úgy rámol (a nagy már okos, ő nem) itthon olyan a lakás, mint a csatatér... Átmentem ismerősömhöz múltkor, kislánya ül a tök rendezett gyerekszoba közepén és építőzik. Kb 15 építőkockával 40 percen át játszott!!! Nem hittem a szememnek. Ha csak egyet kívánhatnék, nem pénzt kívánnék, hanem azt, hogy csak egy icipicit legyenek nyugodtabbak a gyerekeim.
2013. máj. 7. 13:35
 19/34 A kérdező kommentje:
17-es, múltkor fagyiztam, akkor sógorommal tanultam, az jó volt tényleg. :)) Most már oktatóval fogok gyakorolni, úgyhogy őt nehezebb lesz rábírni egy kis kávézásra. :)
2013. máj. 7. 13:37
 20/34 anonim ***** válasza:
82%

Mintha egy kicsit hiperaktív lenne a kisebbiket.

A párom most írja diplomamunkáját a hiperaktív gyerekekből, ők folytattak egy kísérletet, hogy a szénhidrát csökkentése mekkora változtatást eredményezett a gyerekek viselkedésén. Esetleg próbáld ki, hogy kevesebb szénhidrátot kapjon, hátha segít ez is...

2013. máj. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!