Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 5 éve otthon gyesen. Nyafoghatok?

5 éve otthon gyesen. Nyafoghatok?

Figyelt kérdés
Pár hónap múlva 5 éve lesz, hogy itthon vagyok. A nagyobbik gyerkőc 4 éves múlt, ő már ovis szeptember óta, persze többet van itthon, mint oviban, a betegségek miatt. A kicsi 2 éves. Én pedig begolyózok már itthon. Már semmihez nincs kedvem, régen sokat játszottunk, festettünk, matricáztunk, stb, most reggelente felkelni sincs kedvem, minden reggel a delet várom, hogy aludjanak kicsit, minden délután az estét várom, hogy újra aludjanak. Borzasztó érzés, pocsék anyának érzem magam. Nagyon szeretem őket, de mindkettő irtó eleven, a kicsi a mindent tönkretevő korszakában van, ha leülök, tuti, hogy egyből pattanhatok fel, mert épp leesni/lerántani/szétszedni készül valamit. Ha a naggyal nekiállok foglalkozni, a kicsi ott terem és ordít, ha mellénk ültetem, szétrombolja a közös játékunkat, széttépi a papírt, eldobálja a legót, lesöpri a zsírkrétákat, szétdobálja a társas bábuit, stb. Így már sokszor csak lefekszem a földre, bámulok ki a fejemből és hagyom, hogy másszanak a hátamon. Naponta minimum 2 órát töltök a játékok és egyebek folyamatos elpakolásával. Segítségem egyáltalán nincs, férjem fürdetésre ér haza, anyósomék havi 1* szombaton átjönnek fél órás pofavizitre, anyukám 2 havi 1* tud jönni, az ország másik felén lakik. Szórakozni 5 éve nem voltam. Körülbelül 1 éve a lakásból sem léptem ki egyedül. Borzasztóan kiégtem. Nem bírom tovább. :(

2013. máj. 7. 12:44
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Igen, figyelemzavaros. Hordom fejlesztésre, TSMT tornára. Egyelőre nem látom, hogy használna.
2013. máj. 7. 13:41
 22/34 anonim ***** válasza:
78%
Megértelek és igenis van jogod nyafogni.Az én nagyom 6 volt, amikor a középső 2 és éppen becsúszva született meg a 3.Hát nem sírom vissza azt az időszakot.Még antidepresszánst is kellett szednem hónapokig.Mostanra próbálom újraépíteni magam.Dolgozni nem tudok elmenni, mert 3-ból 1, vagy 2 folyamatosan beteg. Egymást váltják a takonykórban, a köhögésben, a lázas betegségekben, de volt, hogy olyasmit hoztak haza, hogy mind az 5-en ágynak estünk.Azért bízom benne, hogy még pár év és csak visszazökkenek én is.Az én párom azért elbír velük.Volt 1-2 alkalom, hogy elmentem barátnőzni és apa helytállt.Ilyenkor keress meg régi barátnőket, osztálytársakat, de az új ovistársak anyukáival is nagyon jó barátságokat lehet kötni, hidd el sokan ki vannak éhezve a kismamik közül egy kis eszmecserés sztraccspartira.
2013. máj. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Annak idején mikor megszülettek az anyós viccek, akkor mindenki a nagyszülőkkel, szülőkkel élet együtt. A szülők a nagyszülőktől voltak kibukva, nem a gyerektől.


Ma már mindenki "elmenekül" távol az idősebb generációtól. Most a gyerektől vannak kibukva, nem az anyóstól.


Sehogy sem jó ez kérem szépen.


Tanulság: Apukák örömére 17 éves thai lányokat kell örökbe fogadni. :-DDD


Na jó, csak vicceltem, de a lényeg, hogy segítség nélkül nagyon sz@r, úgyhogy tényleg nyafoghatsz.

2013. máj. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Hú 22-es, nem semmi. Én is kikészülnék, ha most újabb gyerek jönne. Kitartás, nálatok a nagy már iskolás akkor, legalább ő már jó kislány gondolom! :))
2013. máj. 7. 13:46
 25/34 anonim ***** válasza:

Annyi program van, ahova kimozdulhatnál a gyerekekkel, játszóház, játszótér, ahol felnőtekkel is beszélgethetnél, nem csak agyerekeiddel lennél, szellőzne a fejed, a gyerekek pedig játszanának. Ismerősökkel vállalhatnátok közös felügyeletet, habár ha apici figyelemzavaros, akkor fokozottan kell rá figyelni, nem nagyon vállalná más.De szerintem egy próbát megér. Aztán te vigyáznál 2-3 órát más gyerekére is, Így neked is és a másik anyukának is lenne szabad órája, amit magára fordíthatna.

A nagyobb gyereked betegségkorszakán mindenki túlesett kisebb- nagyobb sikerrel, ő is túl lesz rajta és menjen oviba! A kicsi bölcsibe! Te pedig dolgozni! Ügyesen.....szeptemberig pedig ki a levegőre, olyan szépen süt a nap!

Vegyet

2013. máj. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Bocsi, ez lemaradt!

Vegyetek egy kerkpárt magadnak és egy kétszemélyes utánfutót, amibe beteszed a két gyereket és mehettek bicajozni, szerintem ők is élveznék és te is! :)

2013. máj. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is! Rengeteg programot csinálunk, ez csak természetes. Igaz mindegyik alkalommal mosogatórongy vagyok a végére, de legalább van változatosság.

Most azért is buktam ki ennyire, mert 3 hete karantén alatt vagyunk csúnya bárányhímlő miatt. A nagy holnap már kimozdulhat, de a kicsi még jövő héten sem.

2013. máj. 7. 14:18
 28/34 anonim ***** válasza:

Egyik este fogd magad, ne érdekeljen a vasalás, a főzés, a férjed is kibírja, hogy másnap szendvicset egyen, vagy épp havi 1x rendeljetek kaját.

Menj el moziba, zabáld tele magad popcornnal, utána menj el egy nagyot sétálni, sokkal jobban fogod érezni magad utána.


Különben szerintem heti 1 délután/este mindenképp kell egyedül. Én elnézek egy plázába, próbálgatok ruhákat, beülök egy kávéra, stb (alig van pénzünk, így egy kávé is luxus..)

2013. máj. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Szia


Hasonló cipőben járok. Csak szépíti a helyzetet, hogy én külföldön élek,család messze, nincsenek barátaim. Egyedül a négy fal között két kicsivel, egy három éves és egy 15 hónapos fiam van. A férjem reggel nyolckor megy dolgozni és este kilen, fél tízkor jön haza.

Sajnos olyan helyen lakunk, hogy a közelben még csak egy játszótér sincs, én meg utálok a forgalmas utcákon sétálni. Így marad a bezártság. Ráadásul a nagyobbik nem is alszik már napközben. Eddig néha volt kedvem olyan dolgot csinálni, amit szerettem korábban, pl olvasni, vagy tanulni a nyelvet, ma már ehhez sincs kedvem. Ráadásul fogalmam sincs, hogy fogok-e valaha dolgozni vagy találok- e itt munkát. De próbálok arra gondolni, amikor kiakadok, hogy ez csak átmenet és mivel már nem lesz több babám, az életkoromból adódóan, így arra is gondolok, hogy most kell örülnöm annak, hogy ilyen kicsik és szükségük van rám, mert olyan gyorsan nőnek, pár év és talán már nem fogják igényelni az ölelést, a babusgatást. Nekem ez pl. sokat segít.

2013. máj. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Én is 5 évet voltam otthon összese, 2 gyerekkel. A végén már alig vártam vissza menjek dolgozni. Van ilyen, nincs ebben semmi rossz, van aki arra született hogy otthon üljön, van aki nem bírja. Tényleg próbálj meg legalább hetente-két hetente egyedül elmenni valahova, aztán őszig bírd ki és menj dolgozni, mert tényleg begolyózol:)
2013. máj. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!