Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is kár volt...

Szerintetek is kár volt gyereket vállalnunk?

Figyelt kérdés

A párom 44 éves jelenleg munkanélküli, keres munkát de nem talál. Én öt hónapos terhes vagyok, mivel én dolgoztam fogok kapni gyedet, jelenleg a táppénz és a párom szociális segélye az összes bevételünk. A babának kaptunk egy csomó cuccot, kiságy, ruhák, babakocsi stb.

Most albérletben lakunk aminek a költsége nyáron 30000 forint télen pedig 50000-55000 forint.

A faluban többen lenéznek minket amiért a párom nem dolgozik és azt mondják, hogy hülyék vagyunk és minek nekünk gyerek a semmire. A szüleink segítségére nem számíthatunk. Jobb lett volna elvetetni a babát?


2013. júl. 5. 13:05
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
23%
Ehhez még jön a családi pótlék is meg az adóból a havi tízezer kb. Mivel gyeden leszel és az adóköteles így igényelheted. Szerintem ki fogtok jönni. Ne vegyél egyszerre sok ruhát a gyereknek mert hamar kinövi. Nem kell idegeskedni mert az árt a babának.
2013. júl. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
68%

11.

Mondjuk a gyed annyival kevesebb is mint a fizetés.


Nem kell foglalkozni másokkal csak legyen valami tervetek hosszútávra is. Minden kötél szakad akkor fél év múlva te visszamehetsz dolgozni a apa meg mehet gyes-re a kicsivel.

2013. júl. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
17%

Ha mindig arra várnánk, hogy megfeleljenek a körülmények a gyerekvállaláshoz, akkor sose esnék előre megfontoltan teherbe. 44 éves a párod, tehát, ha nevelni is szeretné azt a gyereket,akkor itt volt az ideje. Sokszor nem minden a pénz. Biztosan fog kapni munkát, ha akar, főleg nyáron tud annyit összefusizni, hogy egy kicsit tegyetek félre télre. Úgy gondolom, hogy nem lehettek rossz emberek, ha nektek lennék, megkérdezném a tulajt, hogy amíg meg vagytok szorulva, engednének-e egy keveset az albi árából, mert inkább fizettek most kicsit kevesebbet,de maradni szeretnétek. Tapasztalatból beszélek! A mi bérlőink télen vannak sz@rban, mert építőiparban dolgozik a családfő. Ilyenkor 15 ezer ft-ot elengedünk nekik a kemény fűtős hónapokból,mert nekünk is megéri, hogy fixek az albérlőink. Megbízunk bennünk. Jó, hogy nem kell megint keresgetni bérlőket, így mindenkinek okés. Plusz még szerintem jót is teszünk a másikkal.

Ha meg tényleg semmi esély a férjednél a melóra, akkor szülés után nem sokkal vissza kell menj dolgozni, ő meg otthon marad gyesen. Ha nem megy el dolgozni, akkor vegye le a terhet rólad és azt tegyétek, amit kell, ne azt amit szeretnétek.

Boldog babavárást!

2013. júl. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:
A párom jelenleg alkalmi munkákat vállal pl kert ásás, kapálás, napszámban címerezés stb. Csak nem tudom télen mi lesz... Ha más megoldás nem lesz akkor visszaköltözünk anyámhoz csak ott az a baj, hogy elég kicsi a ház.
2013. júl. 5. 13:28
 15/50 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk a férjem a terhességem alatt veszítette el a munkáját, akkor voltam 16 hetes terhes. Két hónapig lelkesen keresett, aztán belefáradt kicsit, és teljesen kedvtelenül járt interjúra. A kislányunk születése után kivirult, szerintem ez látszott rajta interjún is, mert az első helyen felvették :)))
2013. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:
A páromnak az eredeti szakmája kőműves de csak alkalmi munkákat vállalt ezért nem nagy gyakorlata van benne.
2013. júl. 5. 13:37
 17/50 anonim ***** válasza:
58%

De leírás alapján nem büdös neki a munka,nem vár csodára,dolgozik addigis ezt azt amig talál folyamatos melót.

Télen is kell fát vágni,behordani,havat takaritani,stb,nem fogtok éhen halni.

És mint irták,visszamehetsz dolgozni és ő lesz gyesen,sokan csinálják így,ma már nem gáz ha a pasi van gyesen.

2013. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
87%
Nehezen fogtok kijönni,de már mindegy.Azt csak te tudod mióta munkanélküli.Ha évek óta alkalmi munkázik és nem talál normálisat akkor felelőtlenségnek tartom.A másik oldalról(pár hónapja nem talál) akkor nem.
2013. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
0%
Arra nem gondolsz "kedves utolsó válaszoló", hogy védekezés mellett becsúszott a gyerek és nem akarták elvetetni, mert arra gondoltak ha elvetetik nem lehet többé gyereke a kérdezőnek?
2013. júl. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
61%
Jaj tudjuk persze itt a gyikon minden második embernek véletlenül lett terhes.
2013. júl. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!