Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők gondolkodnak azon...

A szülők gondolkodnak azon gyereknemzés előtt, hogy vajon joguk van-e a gyermeket világra hozni, és esetlegesen egy csomó szenvedéssel, megpróbáltatással szembesíteni, amit az élettől fog kapni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 17. 14:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Ha gondolkoznának azon akkor nem lenne ennyi szerencsétlen gyerek. De ugye a gyereknek kívül nem lehet más értelme az életnek. Ha meg már megfogant akkor az gyilkosság, van joga élni, akkor is 3 éves korában éhenhal, mert még az is jobb az abortusznál...
2009. okt. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%

Egy gyerek a legszebb dolog a világon. S ha a szülő mindent megtesz azért hogy gyereke boldog legyen akkor nem fog szenvedni. De a világ dolgaitól nem lehet senkit megvédeni.

Ha mindenki így gondolkozna mit te akkor nem lenne egy gyerek se.

2009. okt. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
41%
Egy gyerek a legszebb dolog a világon, neked! Nem kell mindenkire rákényszeríteni! Valkinek igenis más, és ezért még nem kevesebb. És tudod csak a szeretetből nem lehet megélni. Sok ember vallja, hogy inkább nem született volna meg. Meg annak sem ér sokat a szeretet, aki éhen hal, beteg stb. Az élet nehézségei mások, azokat mindenkinek el kell viselni és megoldani. De akinek nincs háza, párja, pénze kajára, csak szeretet az azért ne vállajon már gyereket...
2009. okt. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%

hát ez jó kérdés.

én ha majd egyszer gyereket szeretnék akkor biztos át fogom gondolni 100x hogy tényleg egy ilyen világban akarom őt felnevelni.attol hogy megszületne csak a körülöttem levők a párom meg én lennénk boldogok,és ha a gyerekkora jó is lenne a felnőttkora nem biztos.minek szenvedjen még 1 ember ha már igyis több milliárdan szenvednek?

2009. okt. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%
Ha pl. engem megkérdezhettek volna, hogy meg szeretnék-e születni, a mostani eszemmel gondolkodva határozottan nemet mondtam volna. És tudom, nem én vagyok az egyetlen, aki így gondolja, sajnos rengetegen vannak akik ezt érzik, elég csak ezen az oldalon körülnézni.
2009. okt. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%

Valószínűleg a pesszimisták azt mondanák, hogy nem. De az optimisták meg azt, hogy annyi szép van a világban, így persze, miért is ne? Ez egyfajta evolúció lesz, a végén csak optimisták lesznek a világon :)


Amúgy igen, gondolkodunk ezen, és azt valjuk, ha a gyermekedet megfelelően felkészíted, akkor nem fog szenvedni a világban.

2009. okt. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
30%
és a gyerekek gondolkodnak azon születés után, hogy vajon joguk van-e a szüleiket kérdőre vonni az esetleges csomó szenvedés, megpróbáltatás miatt, amit az élettől kapnak?
2009. okt. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%

Igen, kedves Kérdező, szerintem is jobb lenne az egész Földnek, ha az "ember" nevű patkányfaj eltűnne róla...


Egyébként pedig normális gondolkodású, egészséges lelkű emberek nem kizárólag a rosszat hajlandóak meglátni a világban. A szenvedés és a megpróbáltatások nemesítik a lelket. A szenvedés árán tanulod meg igazán értékelni a jót. Persze aki csak a rosszat akarja látni a világban, annak az ismert video-spot alapján annyit szoktam mondani: "Te nagyon-nagyon buta vagy. Kérlek, ne szaporodj, és élj nagyon egészségtelenül!"


Az is érdekes szerintem, hogy a világon sehol nem látsz annyi mosolyt, mint az éhínség és polgárháborúk, szörnyű járványok sújtotta Afrikában. Vajon miért?

2009. okt. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
39%
A mai eszemmel nem lenne gyerekem.Legfeljebb ha már nagyon vágynék rá,örökbe fogadnék egy árvát...
2009. okt. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Számomra az az elkeserítő, hogy ilyen sokan gondolkodtok így!

Az élet valóban nem könnyű, vannak dolgok amikért meg kell küzdeni mindenkinek. Nagy igazság, hogy olyan az életed amilyenné teszed! Van egy 11 hónapos lányom, és szeretnék hamarosan egy kistesót is mellé. Igen, jogom van nekik életet adni! Adni fogok nekik az élethez sok-sok lelki erőt, akaratot, küzdeni akarást és tudást. Kapnak még egy nagy adag pozitív életszemléletet, önbizalmat, szertetet, és szeretni tudást.

2009. okt. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!