Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El akarom felejteni, de nem...

El akarom felejteni, de nem megy. Utálom magam érte. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Túl sok volt az exekről szóló történet. Besokalltam, össze is vesztünk, elvileg abbahagyta, és már a fejemhez vágta, hogy sajnálja, hogy bízott bennem annyira, hogy elmesélte a teljes múltját... részletesen. Én viszont már a fejemet verem a falba, hogy miért nem tudom ezen túltenni magam. Az ő lakásában lakunk, ahol együtt élt az előző 2 barátnőjével is. Mikor ide költöztem felújítottam a konyhát, saját pénzből, mert öreg, szétrohadt konyhabútor volt, alig működő tűzhely. Párom meg mikor kész volt, azt mondta egyik nap: "Néha úgy szeretném, ha látná az ex, hogy van tőle ezerszer jobb nő is, akinek számít, hogy néz ki a konyha, nem legyint a sz@rra, hogy jó az még!" Tudom, hogy hüle vagyok, mert hiszen dicsért, de én magam miatt akarok jó lenni, nem azért, mert jobb vagyok, mint az ex. Vagy tök mérges lett, mikor azt mondtam, hogy én nem akarok oda menni nyaralni, ahol az egyik exével már volt. De hát, hogy ő azt a helyet már ismeri, és nagyon szép, és ne csináljam a fesztivált. Ma már érti, hogy én olyan nyaralást szeretnék, amiről majd az jut eszébe, hogy MI voltunk ott, nem pedig, hogy először ezzel, majd velem, hogy olyan otthont szeretnék (van rá keretem is), amiről mi jutunk az eszébe, nem az, hogy itt volt a Juci, a Gizi, a Teca meg a Sára... Megkértem, hogy elmélkedjen magában, haverokkal, de ne ossza meg velem, ill. én nem akarom megosztani az életemet az ő emlékeivel is. Nem akarom, hogy az én életemnek is a részei legyenek. Ő most azt szeretné, ha úgy tennék, hogy nem mondott semmit. De nekem nagyon nehezen megy. Tudom, hogy az én hibám, túl kellene lépnem ezen. Akarok is... de néha jön egy olyan nap, mikor utálom ezt az egészet itt, bárhová nézek, az jut eszembe, hogy ez itt nem csak rólunk szól. Kislány korom óta arról álmodtam, hogy lesz egy remek férjem, aki imád és én imádom, lesznek gyerekeink, meleg, szép otthonunk... de ebbe az otthonba, életbe nem volt, és nem fér bele egy olyan lakás, amiben a nappali arról szól, hogy itt volt egy bárpult, amikor itt lakott az ex, vagy mikor itt lakott az ex, akkor rózsaszínű volt a fal.. Utálom ezt! ...és nem ért meg senki! :(
2013. szept. 27. 22:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%
Kicsit túlreagálod...
2013. szept. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Még mielőtt valaki azt írná, hogy egy elkényeztetett idióta vagyok, leírom, hogy az én életem sem volt egy habos torta. Elváltam, meghalt a kisbabánk, és megromlott a kapcsolatunk a volt férjemmel. A pénzt sajnos örököltem, amiből új otthont tudnék venni, mert elhunyt apukám is.

Én csak azt szeretném, ha végre valakinek én lennék a legfontosabb, az első, az egyetlen. Semmi másra nem vágyom jobban, én ettől lennék boldog.

2013. szept. 27. 23:07
 3/18 anonim ***** válasza:
31%

Nem tűnsz elkényeztetettnek, de lehetsz attól még a legfontosabb a pasidnak, hogy nem viselkedik úgy, mint egy idióta.


A mostani barátom gyakorlatilag mindent tud az előző kapcsolatomról, eljárunk ugyanazokra a helyekre, ahova az exemmel mentünk, de felfedezünk magunknak más helyeket is. És mindig lesznek olyan helyek, amiről az ex ugrik be nekem, mert hosszú időn át volt fontos része az életemnek. De ettől még MOST a mostani párom a legfontosabb. De ettől még nem tagadom meg/le a múltamat...

34/F

2013. szept. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
57%
Én ugyanígy látom a dolgokat, mint te. Eddig két kapcsolatom volt, az egyikben én voltam a tipikus szemétláda pasi, aki csak kihasználja a lányt és nem szereti, de még így is rosszul esett, mikor az exeiről mesélt, például hogy őt többen nagyon dicsérték az orális technikája miatt; vagy épp olyanokat, hogy különböző apróságokról többen eszébe szoktak jutni. A következő lányt egyébként is tiszta szívből (úristen, de szappanoperásan hangzik) szerettem, de még rátett a boldogságomra, hogy neki én voltam az első barátja, és azóta sem tudom elfogadni, hogy ha egyszer valaha túljutok a szakításunkon és mással próbálok lenni, akkor annak a következő valakinek is voltak előttem mások (hiába voltak nekem is, ami miatt képmutató vagyok). Az "első és egyetlen, akit a legjobban szeret" szintén megvan nálam. Nem tehetünk róla, a te esetedben pedig még el is nézhető, hogy érzelmes vagy, egy pasinál ez a legtöbbször tabu. Nem nagyon tudsz mit tenni, koncentrálj arra, hogy nektek sokkal több közös emléketek lesz együtt és lassan egyikőtöknek sem fognak eszébe jutni a korábbiak. A többi dolog miatt fogadd együttérzésem.
2013. szept. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, én sem teszek úgy, mintha nem lett volna előtte semmi és senki. De én nem mondok olyat a páromnak pl. hogy ő ezerszer jobb pasi, mint a volt férjem, mert ő soha nem főzött nekem kávét. Azért imádom, mert főz, nem azért, mert amaz nem csinálta. Van különbség... és bennem ezek a szavak, mondatok tüskék. Tudom, hogy nem kéne, én vagyok a bolond, és ha tehetném, megfognám mindet és kivágnám a p...a, de nem megy. Igaz, hogy egyre ritkábban, de mindig jön egy nap, mikor eszembe jut, és fáj. Néha úgy érzem, hogy tehetek én bármit is, akkor is mindig az lesz, hogy "amikor itt lakott az ex"... hogy soha nem jön el az a nap, hogy "amikor mi ezt és ezt csináltuk ketten", lehetek akármilyen jó. Piszkosul rossz érzés, mikor attól fél az ember, hogy sosem lesz olyan, hogy elhalványulnak az emlékei, és a mi életünk, a közös emlékeink lesznek a beszédtéma egy borozgatás közben az erkélyen.
2013. szept. 27. 23:27
 6/18 A kérdező kommentje:

4-es

Köszönöm, kedves vagy. Igazából nem baj, hogy volt más, nekem is volt. Az sem baj, hogy elmondja, hogy volt, ki volt az. A baj ott kezdődött, mikor pl. azt mondta, hogy az exébe minden haverja szerelmes volt. Mikor ezt kimondta, azon gondolkodtam, hogy ezt most miért mondja nekem. Azért mert belém nem? Mert én nem vagyok olyan jó nő? Ha így van, akkor miért van velem? Mit keresek én itt? Mikor felálltam, hogy összepakolok, elmegyek, akkor én voltam az ostoba, mert ő nem azt mondta, és én mindent félre értek. Lehet, valóban én vagyok az ostoba, mert ez normális, nekem valahogy mégsem fér bele. Arra vágyom, hogy aki szeret, velem akar lenni, előttem ne áradozzon másról, engem csodáljon, ahogy én csodálom őt, mert részemről ha nem így van, nincs az egésznek értelme.

Nehéz eset vagyok, tudom... De a sok pofon után az élettől nekem ez a legfontosabb, egy olyan társ, aki tisztel, imád, szeret. ENGEM. Nem mást.

2013. szept. 27. 23:39
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Van rá pénzed, teremtsd meg saját otthonodat. Olyat amilyenről álmodoztál. Arra érdemes lenne vigyáznod, hogy ne keverd össze az anyagiakat, a konyha már úgy is ott marad, de édesapád rád hagyta vagyonát, kár volna elveszítened.

Foglald el magad, olvass, hogy más gondolkozási témád is legyen kedveseden kívül. Aki, úgy tűnik szavaidból, nem az IGAZI számodra.

2013. szept. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Bántóra sikerült bókok nálunk is becsúsztak, bár mivel a kapcsolatunk nem volt túl hosszú, ezek inkább olyan síkon mozogtak, mint "olyan jó, hogy te ilyen odaadó vagy az ágyban, nem olyan önző, mint a többiek". Próbálj arra gondolni, hogy te a jelene és a jövője vagy, ezért rád nem "emlékezik", hanem folyamatosan élitek át a szép pillanatokat, de előbb-utóbb biztos a te kapcsodon is előjön majd a nosztalgia, például évfordulókon, és lesz is alkalmatok megismételni vagy továbbfejleszteni a korábbi boldog együtt eltöltött időt.
2013. szept. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Szerintem egyáltalán nem reagálod túl, én megértelek. Én utálom is az olyan férfiakat,főleg,aki már az első egy-két találkozáskor felhozza(én ott le is lépek) az exet... szerintem rém primitív ez a hozzáállás. Van más téma is,miért kéne a másikat ezzel untatni?Én sem szoktam soha senkinek ecsetelni.Ez elment még kb 15 évesen,de már akkor is otthagytam a pi..ba azt a pasit,aki ezt felhozta többször!De megnyugtatlak,van azért normális pali,akinél ez nem téma.
2013. szept. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mindezek ellenére nagyon rendes ember, és azóta, hogy kibuktam, nem emleget senkit. Igazából nem is hibáztathatom. Biztosan vannak, sőt, tuti másoknak ez nem baj. Sőt, még kíváncsiak is arra, hogy milyen volt az ex, mit csináltak együtt. Tudom, hogy én vagyok a hibás, mert érzékeny vagyok, és iszonyatosan fáradt, attól, hogy mindig erősnek kell lenni. Néha utálom is magam érte, mikor úgy érzem, hogy én ezt így nem akarom, mikor legszívesebben elmennék. Mikor rá haragszom, hogy túl sok volt minden, és még rám pakolta ezt az érzést is, hogy meg kell felelnem az exekkel szemben is bizonyos elvárásoknak. Az én butaságom ez... és elméletben annyira egyszerű a megoldás, csak le kéne tenni a zsákot, amit cipelek, és tovább menni szabadon, boldogan. Miért nem tudom letenni? Mert egy hülye vagyok.
2013. szept. 28. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!