Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El akarom felejteni, de nem...

El akarom felejteni, de nem megy. Utálom magam érte. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Túl sok volt az exekről szóló történet. Besokalltam, össze is vesztünk, elvileg abbahagyta, és már a fejemhez vágta, hogy sajnálja, hogy bízott bennem annyira, hogy elmesélte a teljes múltját... részletesen. Én viszont már a fejemet verem a falba, hogy miért nem tudom ezen túltenni magam. Az ő lakásában lakunk, ahol együtt élt az előző 2 barátnőjével is. Mikor ide költöztem felújítottam a konyhát, saját pénzből, mert öreg, szétrohadt konyhabútor volt, alig működő tűzhely. Párom meg mikor kész volt, azt mondta egyik nap: "Néha úgy szeretném, ha látná az ex, hogy van tőle ezerszer jobb nő is, akinek számít, hogy néz ki a konyha, nem legyint a sz@rra, hogy jó az még!" Tudom, hogy hüle vagyok, mert hiszen dicsért, de én magam miatt akarok jó lenni, nem azért, mert jobb vagyok, mint az ex. Vagy tök mérges lett, mikor azt mondtam, hogy én nem akarok oda menni nyaralni, ahol az egyik exével már volt. De hát, hogy ő azt a helyet már ismeri, és nagyon szép, és ne csináljam a fesztivált. Ma már érti, hogy én olyan nyaralást szeretnék, amiről majd az jut eszébe, hogy MI voltunk ott, nem pedig, hogy először ezzel, majd velem, hogy olyan otthont szeretnék (van rá keretem is), amiről mi jutunk az eszébe, nem az, hogy itt volt a Juci, a Gizi, a Teca meg a Sára... Megkértem, hogy elmélkedjen magában, haverokkal, de ne ossza meg velem, ill. én nem akarom megosztani az életemet az ő emlékeivel is. Nem akarom, hogy az én életemnek is a részei legyenek. Ő most azt szeretné, ha úgy tennék, hogy nem mondott semmit. De nekem nagyon nehezen megy. Tudom, hogy az én hibám, túl kellene lépnem ezen. Akarok is... de néha jön egy olyan nap, mikor utálom ezt az egészet itt, bárhová nézek, az jut eszembe, hogy ez itt nem csak rólunk szól. Kislány korom óta arról álmodtam, hogy lesz egy remek férjem, aki imád és én imádom, lesznek gyerekeink, meleg, szép otthonunk... de ebbe az otthonba, életbe nem volt, és nem fér bele egy olyan lakás, amiben a nappali arról szól, hogy itt volt egy bárpult, amikor itt lakott az ex, vagy mikor itt lakott az ex, akkor rózsaszínű volt a fal.. Utálom ezt! ...és nem ért meg senki! :(
2013. szept. 27. 22:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én évig játszottam ugyanezt aztán rájöttem, hogy semmi értelme az exeken parázni. Nem olyan világban élünk ahol csak úgy el lehet adni egy házat mert az ex is ott lakott. Ezen kívül velem van, nem vele- bár ő nem is nagyon emlegette, de engem is bántottak ilyen hülyeségek, hogy ugyanabban az ágyban alszunk ahol előtte ő és hasonlók.

Mostanra szerencsére kinőttem a dolgot, de ha nálad tartósan zavaró ez a dolog, akkor talán nem is az ex-téma a baj, hanem a párod nem tud olyan törődést/biztonságérzetet nyújtani neked, hogy biztonságban érezd magad a kapcsolatban. Érdemes lenne elgondolkodni, hogy mi is a valódi probléma, és aszerint eldönteni mit tegyél.

2013. szept. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%
Sztem elég nagy tahóság így összehasonlítgatni Téged, meg általában ilyet tenni. Az igaz, hogy a közvetlenül előtted lévő párját nem lehet csak úgy törölni és nem is lehet azért haragudni, ha eszébe jut, hiszen szerette, de hogy az összes csaja aktívan él benne, az érdekes. Az a konyha felújításos beszólás azért is szemöldök ugrasztó, mert ha az ő lakása, Te nem bírtad elnézni és megcsináltattad, ő azzal jön, hogy az előző csaja láthatná, hogy neki meg nem jutott eszébe a szart rendbe rakatni, ami egyébként a saját dolga lett volna. Mondjuk lemosatod az én kocsimat és én: Az előző csajom meg elnézte a nagy dzsuvát... A másik, "ne csináld a fesztivált". Sajnos itt nem neked kéne tenned valamit, hanem a párodnak mondani valami okosat, hogy hozta ezeket össze. Sztem várj még, hátha lesznek még ilyen érdekességek. Persze nem akarok semmi rosszat, nehogy azt hidd, egyelőre guríts le valami finomat altatónak!
2013. szept. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Igen, ez azért sz@r, mert amikor összehasonlítgat, akkor implicit berak egy "lezárt nők listája" sorba, amiben ugye azt tervezitek, hogy te soha nem leszel benne.


A tanácsom az, hogy bár tehetsz az ő kedvére, ha szereted, de megfelelni csak saját magadnak akarj. Máskülönben állandóan valaki más véleményétől fog függeni a kedved.

Ha világ összes nőjével járt volna és te lennél az utolsó, akkor is túl akarnál tenni az összesen? :( És akkor mi van akkor, ha Zsuzsa gyakrabban etette meg a macskát, vagy ha Katika szebben díszítette fel a karácsonyfát? Most Te vagy ott, és Te így csinálod, neked így tetszik és kész.


Ha legközelebb összehasonlít valamelyikkel, kapcsold magad automatára: egyik füleden be a másikon ki. Vagy csak gyermeki ártatlansággal kérdezz vissza, hogy "a kicsoda? Oh, már el is felejtettem a nevét..."

2013. szept. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ja, és ne utáld magad érte. Mi értelme lenne magadat utálni érte? Maximum őt. Minek pletykál?
2013. szept. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Azért zavar, mert önértékelési zavarod van. Tedd helyre a lelkivilágodat, önbizalmadat és akkor könnyebben veszed. Ahogy egy előttem szóló is írta, én vigyáznék, hogy a saját vagyon az is maradjon.
2013. szept. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nincs baj az életben akkor csinálni kell. tedd ezt is tönkre!
2013. szept. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem meg marhára nem reagálod túl, teljesen jogos a kiakadásod. Ugyanis aki bármilyen kontextusban ennyit emlegeti az exét, az még nem lépett túl rajta/rajtuk. Főleg erre utal, hogy egyértelműen haragszik még rájuk. Ha valaki iránt még dúlnak bennem az indulatok, akkor ahhoz még kötődöm. A harag meg a gyűlölet egy tőről fakad a szerelemmel, hiába ambivalens érzelmek. Megértem azt is, hogy arról álmodsz, hogy lesz egy szerető férjed. De a helyedben nem a jelenlegi párommal tervezném ezt. És nem a te hibád, ezen nem neked kell túllépned, hanem a párodnak leszámolnia a múltjával, mert ez nyilvánvaló, hogy nem történt meg. Én keresnék egy érzelmileg is független fickót, ő meg hadd dühöngje ki magát egyedül a múlt sérelmein. Ugyanis amíg ez nem történik meg, csak a te életedet szívja mind érzelmileg mind mentálisan, ahogy a mellékelt ábra mutatja, hiszen ki vagy borulva.
2013. szept. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
4 éve vagyunk együtt a mostani barátommal...Az exhez azóta is kötődök érzelmileg, barátok maradtunk. Soha nem jönnék újra össze vele, a párom a legfontosabb az életemben, de ettől még az az ember, akivel 8 évig éltem előtte, az fontos része marad az életemnek...
2013. szept. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!