Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elküldenétek a 22 éves gyereke...

Elküldenétek a 22 éves gyereketek otthonról?

Figyelt kérdés
Ha már végzett a tanulmányaival és nem keres intenzíven munkát. Mit mondanátok? Utcára mégsem tehetem ki, de ez így szintén nem állapot. Elvan, mint a befőtt.
2014. jan. 25. 15:10
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
100%

Unokahúgom pasija volt ilyen.

Meló büdös, tanulni büdös, bármit megcsinálni szintén... Csak elvegetált, céljai, álmai nem voltak. Persze zabálni azt tudott. Hiába volt szép barátnője, nem érdekelte, ki is lett dobva szépen. Nem volt depressziós, egyszerűen csak nem érdekelte semmi a világon, kb annyi, hogy legyen kaja meg net azt csókolom.


Kérdező, akkor hozhatsz olyan szankciókat, hogy az internetről meg a tv-ről szépen leszeded, gépet, tv-t ki a szobából. Telefonszámlát kifizeti, ő vagy te? Mert telefonból is kap egy kártyásat, aztán ha elfogy a pénze elmegy dolgozni és feltölti magának. Majd akkor talán valami érdekelni fogja. Lehet, hogy szar-szemét leszel a szemében egy darabig, de ha másként nem megy...

2014. jan. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
51-es álláspontjára szavazok én is. Mondd meg Neki ezentúl Ő fizeti az internetet, mert Te nem fogod, ne takaríts nála és ne főzz és moss, mosogass rá. Csak akkor lesz kaja meg takarítószer/tisztítószer és tiszta/új ruha, ha elmegy és bevásárol a saját pénzén!
2014. jan. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:

Még az elején válaszoltam erre a kérdésre és látom, hogy rengeteg a válasz, a témában is eléggé nehéz pontos választ adni.

Egyetértek nagy részben a többiek válaszával, csak megkérlek szépen Titeket, ha ilyen szitu van, vegyétek át az irányítást, de mindenképpen el kell neki MAGYARÁZNI (röviden és NEM LELKIZVE), hogy mi miért történik, ellenkező esetben a gyermeketek ellenségnek fog tekinteni, ÉVTIZEDEKIG. Kezeljétek úgy, mint egy értelmes embert, nem mint egy háziállatot és ugyanakkor érződjön a határozottság és a pragmatikus hozzáállás, közben pedig ne sajnáljatok igazi barátságot, sok öleléssel tanusítani feléje :).

19 éves lányom van és mindaddig pocsékolt és nem is dolgozott, ameddig egyik nap be nem jelentettem azt, hogy két hónapra nagymamához kell költözzek, s minden fenntartási költséget ő (a gyerek) fog fizetni, úgy fogyasszon :). Megmutattam neki, hogy hogyan spóroljon, stb. Két hónapról volt szó, de nagyon hatásos volt. Azután megbeszéltük azt, hogy melyek a következő lépések :)

2014. jan. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:

nagyon régen elronthattál nála valamit



házimunkát legalább ő csinálja?

2014. máj. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
Szüntesd meg a TV-t meg az internetet.
2014. júl. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!