Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők! Ha kiderülne, hogy a...

Nők! Ha kiderülne, hogy a gyereketek nem is a tiétek, nem foglalkoznátok vele többet?

Figyelt kérdés
ha kiderül, hogy véletlenül elcserélték a kórházban
2014. febr. 27. 11:49
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

foglalkoznék vele, hiszen attól hogy biológiailag nem az enyém még én neveltem.


Persze kíváncsiságból felkeresném ha tudom a másik családot, de vissza nem cserélném. Viszont ha ők is vállalják akkor egyfajta rokonoknak nyilvánítanám őket

2014. febr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem érdekelne. Ő az enyém , a másik gyerek valaki másé. Nem a vér határozza meg egy anya szeretetèt. Eltünnèk vagy nem tudom, semmiképp nem cserèlnèm el.
2014. febr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Kisbabaként visszacserélném, de ha már felneveltem nem tudnám odaadni egy másik anyának akkor sem, ha ő neveli a vér szerinti gyerekemet. Persze attól még kíváncsi lennék rá és ha ő akarná, tartanám vele a kapcsolatot.

Engem egyébként elcseréltek újszülöttként, mert akkoriban még anyagból volt a karszalag és a nővér olyan olvashatatlanul varrta rá a piros cérnát, hogy 1 betűt sem lehetett elolvasni, nemhogy nevet (még meg is van, anyu megőrízte). Szóval így két nap után kiderült, hogy valami nem oké, két 0-s vércsoportú embernek nemigen van B-s vérű babája (a másik baba aki nem én voltam) és hogy nem hízhatott hirtelen annyit (kicsit súlyosabb voltam).

Szóval visszacseréltek minket de azért na... huszonöt évvel ezelőtt még volt ilyen.

2014. febr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés.

Az a része könnyű, hogy természetesen ugyanúgy a sajátomként szeretném, de ott a probléma, hogy a saját gyerekemet egy másik pár neveli aki valószínűleg nem akarja majd visszaadni a sajátomat.

Ráadásul mit szólnának a gyerekek, hogy ja bocsi, holnaptól másik anyukát-apukát kaptok.

Nincs még gyerekem de úgy érzem pár hónap után is nagyon ragaszkodnék a csecsemőhöz akit nevelik és nem az enyém...nem tudom mit tennék.


Érdekes kérdés morálisan, de az "elcserélt" gyereket is ugyanúgy szeretném az biztos.

2014. febr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
75%
Goreny dolog lehet de nem akarnam latni az igazi gyerekem..nem tudom miert de ha mondjuk most felhivnanak hogy ez tortent..itt meg itt van az igazi gyerekem,hivnam az ugyvedem hogy mi a teendo hogy a kicsi fiam akit nevelek ne vehessek el.. nem neznem meg a sajatom..esetleg megkernek vkit.. de az en fiam az aki itt horkol epp mellettem!!
2014. febr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adnám oda! Egyszer volt egy műsor a tv-ben ilyenről és akkor beszéltünk is az anyummal, hogy mi lenne, ha.. Soha nem tudnék egyiktől sem megválni, SOHA! Az anyai szeretet valóban nem a vértől függ. Biztosan akarnám tudni,hogy hol a vérszerinti gyermekem, és valószinűleg azt akarnám,hogy ő is az enyém lehessen, de ez biztosan nem lehetne kivitelezhető, hiszen a másik család is ragaszkodna hozzá.
2014. febr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
63%
Erdekes válaszok vannak itt, én ugy gondolom,ha el lett volna cserélve a gyermekem, és ki tudódna, már miért nem akarnám visszakapni azt a gyermeket,akit 9 hónapig én hordtam és a vérszerinti gyermekem.A másik anyuka is gondolom ezt tenné, hogy visszakapjuk a sajátunkat.Hiába én neveltem,akkor is az enyémet akarnám,nem pedig a másikét.Ha valami nem tetszene nagyobb korában,akkor az ember igen kétségbeesne, és fõleg ha látnám,hogy az én gyerekem teljesen más.Viszont tartanánk a kapcsolatot, amig meg nem szokják, vagy utána is,ha ugy adódna.
2014. febr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Biztos teljesen összetörne a hír, és gondolom megpróbálnánk visszacserélni a gyerekeket úgy, hogy közben az addig sajátunknak hitt gyerekkel is foglalkozunk.


De azért ez manapság nem fordulhat elő. Olyan ultrahang képeket és videókat kap az ember, hogy utána 100ból megismeri a saját gyerekét.

2014. febr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
89%

Valaki írta, hogy aki egyszer látta a gyerekét, már megismeri. Ez nem feltétlenül igaz. Az első gyerekem születésénél, volt egy másik anyuka, és a fiaink tök ugyanúgy néztek ki. Le is fényképeztük őket egymás mellett. Amikor hozták be az újszülöttesek a gyerekeket, mindenki mondta, hogy ide az enyém, mi ketten meg hallgattunk, mert tök ugyanúgy néztek ki, ráadásul súlyra is egyformák voltak.

De tuti nem cserélték el őket mert azóta a nagyfiam szakasztott olyan, mint az apja, az öccse meg pont ugyanígy néz ki csecsemőnek, aki rájuk néz, azonnal tudja, hogy testvérek. :-))

2014. febr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Mivel nm fejtetted ki bővebben, én abban a hitben vagyok, hogy a másik szülő páros is roppant nyitott, kedves, és kompromisszum kész. Ez esetben pedig, keresnénk egy szép ikerházat, ahol boldogan élnénk, míg meg nem halunk.

Más megoldás erre nincs, vissza csere megviselne minket is, a gyerekeket is. Ha nem cserélem, folyton rá gondolnék. Ha meg nem is nézném meg, minden gyerek láttán eszembe jutna, hogy talán az enyém. Tehát, minden gyerek maradna a helyén, maga családjával, csak jó közel egymáshoz, hogy gyakorlatilag bármikor láthassuk egymás gyerekeit.

2014. máj. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!