Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egy keresztszülő a keresztgyerekének a keresztelőjére egy üveg bort ad, amit 18 éves korában ihat meg?

Figyelt kérdés
Nem én vagyok a keresztszülő, én a szülő vagyok.
2009. dec. 12. 10:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem tök jó ötlet. 18. szülinapon 18 éves borral koccintani... Jobban tetszik, mint az ezeregyedik rágóka, vagy plüss. Nálunk az terjedt el baráti körben (bár ez inkább vicces szokás), hogy attól függően, h lány v fiú baba született-e, a babalátogató ajándék mellett mindig van egy magazin is (FHM vagy Playboy), hogy 18 éves korukban lássák, hogy hogy néztek ki a nénik és a bácsik, amikor születtek :)
2009. dec. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Hááát én nem tudhatom a keresztszülő anyagi helyzetét,de ha várható volt,hogy ő kapja ezt a megtiszteltetést,hogy keresztszülő lehet(és tudta is,már jó ideje),nem ártott volna valami szebbre gyűjteni a keresztelőre amiről a pici ha felnő és rá néz...Én sem vagyok gazdag,de pont aktuális nálunk a téma és már voltam pár ékszerboltban ahol nagyon szép arany karkötők,medálok,fülbevalók,nyakláncok vannak nagyon jó áron.Ha minden hónapban csak 1 1000Ft van félretéve már van pénz egy gyönyörű ajándékra vagy valami hasznosat is lehet venni ami a szülőkkel meg van beszélve.Na de pont bort??? :)
2009. dec. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagybátyám a gyermekei esküvőjére tett el hasonló módon,ami némi könyörgés árán megmaradt az üvegében,de unokatesóim ma is boldogan mutogatják,hogy annyi idős a bor,mint ők.

Szerintem jó ötlet.Láttam már olyant,hogy "újságot"szerkesztettek,amit elő lehett venni,hogy mi történt akkor,amikor még kisbaba volt az illető.

Szerintem jó ajándék,egy keresztelő ne má'arról szóljon ,hogy minnél drágább legyen az ajándék.

2009. dec. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Végülis... Nekem az újságos ötlet nagyon tetszik. Na, majd ha én leszek keresztszülő... Csak lennék már! :D
2009. dec. 12. 10:32
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Hát igen!! A szülők többsége tényleg azt hiszi,hogy azért van a keresztszülő,hogy a gyereket teleaggassa arannyal.Hát nem.Arra tesz ígéretet,hogy figyeli a gyerek fejlődését,és ha veled valami baj van,akkor felneveli a gyereket.Ha nem veszed észre,de a gyerek rossz útra téved és nem az egyház szellemében nevelkedik, akkor tesz,hogy változzon a dolog.
2009. dec. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Én nem szeretném, hogy aranyakat vegyenek a fiamnak(!), hanem mondjuk egy Bibliát, vagy énekeskönyvet, ami legalább arról szól, hogy vallásos esemény történt. Ezért mondom, hogy az újságos ötletet is jónak tartom, mert az sem kerül sokba, sőt a keresztszülő keze munkáját és igyekezetét dicséri.
2009. dec. 12. 10:35
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Igazatok van,nem kell a pénzről szólnia a keresztelőnek,de most ha magunkba nézünk akkor havi 500 vagy 1000Ft félrerakásával tudunk szép vagy hasznos ajándékot venni.Nekem a leendő keresztleányom 2 hónapos.Mikor megszületett szóltak a szülei,hogy lennénk e a párommal keresztszülők,ami kb fél éves korában lesz.Nagy örömmel elvállaltuk és azóta minden hónapban 2000 Ft-ot félre teszünk (egy 1000 én fizum+egy 1000 a pároméból)Amire oda érünk a keresztelőhöz tudunk szép ajándékot venni :)
2009. dec. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Az arany ékszeres válaszoló tuti falusi,nálunk is ez a divat XD,elég gáz szokás amúgy,de mindegy:)


Szerintem édes én tuti ennek örülnék a legjobban nem a 1000000 ft-os ékszereknek amik valószínű a te ízlésed tükrözik és übercikik lesznek neki ^^

2009. dec. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van,15 év múlva a "cuki"nyakláncot,fülbevalót stb nem fogja hordani.Azonkívül a keresztelőnek tényleg már nem a pénzről kell szólnia.
2009. dec. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nagyon tetszik ez a boros ötltet! :) Óriási ötletes! Na a következő keresztgyerekemnél tuti, hogy ellopom az ötletet! :)


Kedves Kérdező, Neked nem tetszik, ha jól érzékelem?

2009. dec. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!