Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egy keresztszülő a keresztgyerekének a keresztelőjére egy üveg bort ad, amit 18 éves korában ihat meg?

Figyelt kérdés
Nem én vagyok a keresztszülő, én a szülő vagyok.
2009. dec. 12. 10:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%
Valószínűleg a bibliát fogja olvasni :)Egyébként az ékszer, egy arany nyaklánc keresztel 8000Ft -ért és nagyon szép :)
2009. dec. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%
Figyelj, a bor is a valláshoz kapcsolódik! Úrvacsora osztáskor a bor szimbolizálja Jézus vérét... Úgyhogy simán elmegy. A biblia sztem kicsit fura ajándék lenne keresztelőre.
2009. dec. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kisfiunk egy Bibliát és egy Képes Gyermekbibliát kapott. Nem is vártunk ennél nagyobb ajándékot, elég nekem a tudat, hogyha velünk valami történik, a keresztszüleire számíthat.

Ugyanígy tennék, ha valaki minket kérne fel keresztszülőnek.


De a bort nagyon kedves ötletnek tartom! Nyilván egy márkásabb bort választanék a keresztgyermekemnek, esetleg a nevét is ráíratnám a palackra.

Mihez kezdene 20 év múlva a most divatos aranyékszerekkel? Tárolhatja egy ékszerdobozban, amiről időnként letörölgetheti a port.

2009. dec. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik az ötlet :)
2009. dec. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

keresztelőmre akkora játékbabát kaptam, ami nagyobb volt nálam :) bár csak néhány év múlva vettem hasznát. még mindig megvan, de értelemszerűen játszok vele, mivel 22 éves vagyok :)

a bor jó ötlet, az újság is nagyon tetszik.

az arany, meg az ilyen drága hülyeségek sztem is értelmetlenek.

2009. dec. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg 40 éves vagyok. Anyukámék szekrényében még mindig megvan az az üveg valami, amit születésemkor kaptam. :) Lehet, fel kellene már bontanunk? De olyan jó néha ránézni, gyerekkoromban is mindig megnéztem, és annak a szekrénynek olyan gyerekkorom szaga van. Minden karácsonyra azt kérem, hogy együtt kukkanthassunk be a szekrénybe a szüleimmel, egészségben, szeretetben. És akkor már nagy baj nem lehet.
2009. dec. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Jézus vérében igazad van, de attól tartok, hogy a keresztszülőket nem ez vezérelte, mikor a bort kitalálták. Egyébként protestánsok vagyunk, így a lánc kereszttel nem annyira nyerő. :-)
2009. dec. 12. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!