Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinaljak egy ilyen anyossal?

Mit csinaljak egy ilyen anyossal?

Figyelt kérdés

Egész egyszeruen nem birom tovabb, borzasztoan zavar, ahogy anyosék viselkednek velem és a csalàdommal.Mit tehetnék még meg, hogy a helyzet javuljon? Ugy gondolom, hogy szemléltetendo a helyzetet, leirok pàr " esetet", és kivàncsi volnék, ti mit tennétek a helyemben. Noszoval kulfoldon élek, férjem, igy anyosék is azok. Van nekik két fiuk, a férjem bàtyjànak hàrom gyereke van,és a sogorom a csalàdban az atyaisten, csak o szàmit.Nekunk van egy 18 honapos kisfiunk..Amikor megtudtàk hogy terhes vagyok, annyit tudott csak mondani anyuka, hogy " hààt...nem tudtad volna szedni a tablettàt? " szerencsére messze élunk toluk, nyàron méltoztattak lejonni 3 napra, szombat este érkeztek, gondoltam, kiteszek magamért, nekiàlltam " magyarosabb" ételeket késziteni: fasirt, ràntott hus, majonézes krumpli...Mikor meglàttàk ezeket az asztalon, azt mondjàk: " oo, mi ezekbol nem eszunk, mert hizlal!!!". egy falatot nem ettek..Annyira nincsenek képben semmivel, multkor azt mondjàk nekem: " ugye, Magyarorszàgon olyan buta emberek vannak, hogy a legtobbjének még csak érettségije sincs? " Mult héten a sogorék vettek egy hàzat, éppen ujitjàk fel, nem kellett tobb, màr hivtak is, hogy " bezzeg nekik milyen szép hàzuk van, hatalmas, nekunk meg csak az a kis lyuk" - na ez a kis lyuk egy totàl uj épitésu , alig 2 éves lakoparkban egy 60 m2 es lakàs.Itthon vagyok a kicsivel, és elkezdtem egy fogàszati asszisztens képzést, megkérdezik, mennyi volt , mondom mennyi, erre " OOO, te ennyit kiadtàl ezért, hogy asszisztens lehess?? Hàt ez egyszeru munka, még tanulni se kell!!" - nem, persze, minden jottment, aki beesik egy rendeloajton, vàgja mit mutat pl egy rontgen..Két éve, az elso kozos karàcsonykor sogornom gyonyoru Tefal serpenyokészletet kapott, én két konyharuhàt;..MIvel éppen egy fogàszati kezelés elején vagyok, nem tudom hova tenni a picit, a férjem ràjuk csorgott, nem tudnànak e lejonni pàr napra, vigyàzni rà, a vàlasz mi volt? Nem, mert dràga a benzin meg az autopàlya..Ez csak " izelito" volt néhàny beszolàsbol..Napokig tudnék még mesélni.


Hm..soha nem voltam veluk ellenszenves, segitek nekik ha ott vagyunk, felajànlottam, jojjenek el Magyarorszàgra,megmutatom nekik a fovàrost, azt mondtàk " àà nem, azt hallottuk hogy ott gumicsizmàban jàrnak az emberek,mert mindig àradàsok vannak, inkàbb nem megyunk" ( Hàt nooooormàlis??? :D)

Eddig turtem, turtem, de ugy érzem, kezd kiborulni a bili...Mit csinàljak veluk, hogy elfogadjanak? Nem kell h megszeressnek, csak fogadjanak el??

Koszi mindenkinek aki elolvatsa ezt a kisregényt :)


2009. dec. 14. 10:39
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Oh, a " non plus ultra beszolàst" elfelejtettem: nagy csalàdi osszeroffenés nàluk, voltunk vagy harmincan, szoba kerult hogy magyar vagyok..Erre anyos: " tudjàtok, xy nak meg romàn felesége van, és milyen jol megvannak egymàssal..Jo is a kelet-europai feleség, mert azokra nem kell kolteni, mert ezek a nok màr hozzà vannak szokva a nyomorhoz".... :D :D :D :D
2009. dec. 14. 10:42
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
eddig annyi a megállapításom, hogy lenéz mert magyar vagy. ezen a tényen nem nagyon tudsz változtatni, tehát elképzelhető, hogy soha nem fog másképp nézni rád. sajnállak, de nem tudsz sok mindent tenni
2009. dec. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
hát úgy látom a nemzeti önérzetedet húzzák ezek a balgáék....:) Hol éltek? Hihetetlen!! Én mindig mondom, hogyha mi tanulunk Amerika, Kína, Oroszország, ... kutyafüle országok, államok történetéből, ők is tanuljanak már egy kicsit Rólunk....A magyar az egyik legjobban felépített, leglogikusabb nyelv a világon, volt ideje "kiforrni", és nem 6féle nyelvből szedték össze a 20. században. A hazánk meg kicsi, de legalább ennyit meghagytak belőle. Én eléjük tennék első felindulásból egy történelemkönyvet és megmutogatnám, hogy milyen szép tájak vannak nálunk, de kiváló erre a net is, hogy lássák itt nem gumicsizmás p.sztok laknak.Remélem a gyereketekkel dafke magyarul fogsz beszélgetni, mert attól biztos hagyattdobják magukat ...szép revans lenne!!:)))
2009. dec. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha radikális, ha nem én már régen megszakítottam volna velük a viszonyt. Ill. a minimálisra csökkenteném, max. egy évben egyszer (és az sem a Karácsony lenne, nekem ne b.sszák el a legszebb ünnepet). Persze megbeszélném a férjemmel, elmagyaráznám neki, hogy senkinek (még a szüleinek sem) nincs joga megalázni engem. Mert ez már megalázás, akárhogyan is nézzük. Sőt én amilyen temperamentumos vagyok, már őket is rég kiosztottam volna. Nem szabad, és nem is kell mindent elviselni. Vannak apróbb dolgok, ami fölött szemethunyhat az ember a jó viszony érdekében, de ezek már nem azok. Sajnos ők egész életükben ezeket fogják rólad gondolni (te vagy a csóró, hülye magyar lány), szóval sok mindent nem tudsz velük kezdeni. Más kérdés, hogy az én férjem ezt nem tűrné el, mégha a saját anyjárol is van szó. Ne hagyd magad. Ha férjed látni akarja őket, akkor menjen egyedül, beszéljen velük nyugodtan, de téged hagyjon ki a dologból. Ahogy olvasom a babátokra sem éppen kíváncsiak. Szerintem ez pont ez az eset, amikor nincs más megoldás csak ez.
2009. dec. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
így van, ahogy a 3, írja.! Le se kell sz.ni őket. És ha netalántalán eljönnének hozzátok nagyritkán, akkor hadd hallják hogy milyen szép a magyar nyelv, beszéltesd csak így a picit , előttük is!!Semmivel sem jobbak, vagy különbek, bárkik is! sőt, igazából már kiállították magukról az (erkölcsi)bizonyítványt! :)
2009. dec. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
:) koszi a vàlaszokat..Ugy vélem, hogy ez a szellemi sotétség nem egyfajta kulturàlis felsobbrenduség-érzetbol szàrmazik nàluk, hanem abbol, hogy totàl sotétek, agyilag...Franciaorszgàban élunk,mi délen, ok a vilàg végén egy kis faluban, és nekik màr a megyehatàrt elhagyni is expediciot jelent..Egy csolàtàsu, bigott katolikus ( azaz àlszent), rosszindulatu népség, a sogornom szerint az a baj, hogy a klisékbol, kozhelyekbol épitkezve probàlnak megismerni ( màr ami a "magyarsàgom" illeti), de ugye ennél itt sokkal bonyolultabb a szitu...Minden jo, amit a sogorék csinàlnak, és minden rossz amit mi..Pedig nem vagyunk mi sem rossz emberek..
2009. dec. 14. 10:56
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem itt az ideje ráállítani férjedet anyukára, hogy tegye helyre, amikor elkezd téged vagy származásodat sértegetni! Neki kell melletted állnia! Végülis ő hozott egy "balkáni nőt" a családba. De persze gondolom, ő ezt nem így veszi, akkor talán nem vett volna feleségül. Szóval szerintem állj a sarkadra és állj elé, hogy segítsen ő, mert ez már téged nagyon elkeserít, sőt frusztrál.

Ha nem teszi meg, akkor egyszerűen vond ki magad a nagycsaládi találkozásokból akár látványosan. Hadd kezdjenek el gondolkodni. Persze lehet, hogy nem fog változni jó irányba a dolog, sőt..., de szerintem ebben a helyzetben a szimplán nyelés nem segít.


Ha volna némi érdeklődés, figyelem feléd részükről, akkor talán lehet normálisabb hangnemben elkezdeni beszélgetni velük, s felvilágosítani, hogy Mo. nem gumicsizmás hülyék otthona.

De most erre nem sok esélyt látok.. :-(

2009. dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

ne foglalkozz velük.

Én nem csak a gyerekkel, hanem az anyóssal is magyarul beszélnék ;) ....

2009. dec. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Az én anyósom sac/kb. ugyanez, csak magyarországon. Amikor terhes lettem, megcsináltam a terhességi tesztem este, letettem a dobozát az asztalra. Reggel elmentem dolgozni, mikor jöttem haza, olyan cirkuszt csináltak, hogy miért nem mondtuk el nekik, mindent utoljára kell megtudniuk, meg ilyenek. Szerintem a párommal ketten el kell döntenünk, hogy mi legyen, és utána megbeszélni, de még mi is le voltunk taglózva, hogy most mi legyen. Megtartottuk. Terhesen mindenféle büdös ribancnak elhordott, pedig nem jártam sehova, csak dolgozni, munkahelyünk pedig egy volt, mindig a szeme előtt voltam. Soha nem voltam hűtlen, ő pedig már mindenféle cigánnyal hozott össze a páromnak, hátha otthagy. Hát nem volt egyszerű ezeken terhesen keresztül menni. Kinyaltam a pi**áját, kitakarítottam a mocskos házát, 6 hónapos terhesen, jártam ki az erdőre fát pakolni nekik, addig pedig dolgoztam, semmi nem tudta meghatni. Pedig én a szülői házamban nem voltam ilyenekhez szokva. Az érettségimről csak annyit, hogy az ország egyik legnehezebb gimnáziumában szereztem érettségit, ők pedig még akkor is azt hitték hogy nekem nincs, amikor az orruk elé dugtam. Mert náluk az egész családban a szakmunkásbizonyítvány a legnagyobb képzettség, azt hitték, hogy én erre nem lennék képes, még akkor is amikor már látták, azt hitték, hogy vettem. Oké, mondjuk igaz, ők isznak is. Én akkor annyit tettem, hogy hazaköltöztem az édesapámhoz 7 hónapos terhesen és az ország két végében vagyunk. A picit látta már kétszer két napot, és azóta a se**em kinyalná. Na persze gondolom csak addig amíg jó messze lakunk egymástól. Bocsi a kisregényért, de tudom miben élsz. A szerencséd csak annyi, hogy ti nem egy fedél alatt éltek. Nem tudok neked segíteni sajnos, csak megosztottam veled, hogy tudd, nem vagy egyedül ilyen helyzetben.
2009. dec. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
a franciák egy része sajnos hajlamos az ilyesmire. mármint azt hiszik, hogy ők a (ha nem is a világ) de Európa közepe. és nem értik, miért nem esel ettől hasra. nem akarok általánosítani, de biztos van ilyen. egyébként nagyon primitív gondolkodásra vall. legyél te az okosabb! próbáld ne fölvenni a rosszindulatú célzásokat, félszavakat
2009. dec. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!