Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinaljak egy ilyen anyossal?

Mit csinaljak egy ilyen anyossal?

Figyelt kérdés

Egész egyszeruen nem birom tovabb, borzasztoan zavar, ahogy anyosék viselkednek velem és a csalàdommal.Mit tehetnék még meg, hogy a helyzet javuljon? Ugy gondolom, hogy szemléltetendo a helyzetet, leirok pàr " esetet", és kivàncsi volnék, ti mit tennétek a helyemben. Noszoval kulfoldon élek, férjem, igy anyosék is azok. Van nekik két fiuk, a férjem bàtyjànak hàrom gyereke van,és a sogorom a csalàdban az atyaisten, csak o szàmit.Nekunk van egy 18 honapos kisfiunk..Amikor megtudtàk hogy terhes vagyok, annyit tudott csak mondani anyuka, hogy " hààt...nem tudtad volna szedni a tablettàt? " szerencsére messze élunk toluk, nyàron méltoztattak lejonni 3 napra, szombat este érkeztek, gondoltam, kiteszek magamért, nekiàlltam " magyarosabb" ételeket késziteni: fasirt, ràntott hus, majonézes krumpli...Mikor meglàttàk ezeket az asztalon, azt mondjàk: " oo, mi ezekbol nem eszunk, mert hizlal!!!". egy falatot nem ettek..Annyira nincsenek képben semmivel, multkor azt mondjàk nekem: " ugye, Magyarorszàgon olyan buta emberek vannak, hogy a legtobbjének még csak érettségije sincs? " Mult héten a sogorék vettek egy hàzat, éppen ujitjàk fel, nem kellett tobb, màr hivtak is, hogy " bezzeg nekik milyen szép hàzuk van, hatalmas, nekunk meg csak az a kis lyuk" - na ez a kis lyuk egy totàl uj épitésu , alig 2 éves lakoparkban egy 60 m2 es lakàs.Itthon vagyok a kicsivel, és elkezdtem egy fogàszati asszisztens képzést, megkérdezik, mennyi volt , mondom mennyi, erre " OOO, te ennyit kiadtàl ezért, hogy asszisztens lehess?? Hàt ez egyszeru munka, még tanulni se kell!!" - nem, persze, minden jottment, aki beesik egy rendeloajton, vàgja mit mutat pl egy rontgen..Két éve, az elso kozos karàcsonykor sogornom gyonyoru Tefal serpenyokészletet kapott, én két konyharuhàt;..MIvel éppen egy fogàszati kezelés elején vagyok, nem tudom hova tenni a picit, a férjem ràjuk csorgott, nem tudnànak e lejonni pàr napra, vigyàzni rà, a vàlasz mi volt? Nem, mert dràga a benzin meg az autopàlya..Ez csak " izelito" volt néhàny beszolàsbol..Napokig tudnék még mesélni.


Hm..soha nem voltam veluk ellenszenves, segitek nekik ha ott vagyunk, felajànlottam, jojjenek el Magyarorszàgra,megmutatom nekik a fovàrost, azt mondtàk " àà nem, azt hallottuk hogy ott gumicsizmàban jàrnak az emberek,mert mindig àradàsok vannak, inkàbb nem megyunk" ( Hàt nooooormàlis??? :D)

Eddig turtem, turtem, de ugy érzem, kezd kiborulni a bili...Mit csinàljak veluk, hogy elfogadjanak? Nem kell h megszeressnek, csak fogadjanak el??

Koszi mindenkinek aki elolvatsa ezt a kisregényt :)


2009. dec. 14. 10:39
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

:D Persze, a picivel magyarul beszélek, mondta is " anyuka" hogy " nicccsak, niccsak, csak nem zseni lesz belole??" ( melelsleg itt jegyzem meg, nyelvszakon végeztem az egyetemet, 4 nyelven beszélek, igy még az a bajuk se lehet h hulye vagyok)

A legnagyobb baj, hogy a pàrom fél toluk....En jelentettem be azt is, h terhes vagyok, nem merte nekik elmondani. Tudja, hogy idegesitoek, de nem mer nekik visszavàgni..

2009. dec. 14. 11:02
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
hát amint látom , buták mint a föld. nem kell velük foglalkozni, meg idegesíteni magad, inkább csak nevesd ki őket. örülj neki , hogy nem közel laktok egymáshoz. ja és nem neked kell tenni azért , hogy elfogadjanak. ha lehoznád a csillagokat nekik akkor is találnának valami kritizálnivalót.
2009. dec. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagy csodára ne várj tőlük. Sosem fognak elfogadni akármit is teszel. Csak nézzük azt az oldalt, hogy a franciák mennyire fennhordják az orrúkat és mekkora embereknek képzelik magukat. Jó példa:

Az ismerősömék nyaraltak francia országban és ha kérdeztek bármit is angolul válaszra sem méltatták őket, pedig beszéli elég sok az angolt. Majd ha franciául beszélsz nekik akkor válaszolnak. Szerintem itt el kellene gondolkodni ki a buta.

2009. dec. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
a franciák mindig is ilyen bunkó, öntelt népség volt... még neki van pofája veled szemétkedni. ilyenkor érdemes felhozni a Trianon-kérdést :) sajnálom, h ilyen primkó a férjed családja. erre nincs más megoldás mint messziről kerülni őket...
2009. dec. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Te ha az én anyósomról nem tudnám, hogy magyar és itt él, azt hinném róla van szó! :) Dettó ugyan ez megy csak az én páromnak nővére van! Amit én csinálok minden rossz, állandóan levagyok cigányozva, mikor 100% magyarok vagyunk, az egész családom. Én egy nulla vagyok a szemükben, és élősködöm rajtuk. Egy ideig nagyon bosszantott, meg mindig próbáltam nekik 110% - ot nyújtani aztán meguntam a drága nővérkét finoman elküldtem a franca :hogy ha nem tetszik a rendszer lehet lekoccolni... azóta nem beszélünk és az életem sokkal nyugodtabb a párommal is minden jobb! Sajnálom, hogy így alakult, de nem vagyok hajlandó tönkre menni miattuk!!!
2009. dec. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerűen nem fogadtak még be! Hogy ez változni fog-e, azt nem tudom....
2009. dec. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólók, már minden okosságot elmondtak.

De igen, igen TRIANONT kiemelném nekik.No és megemlíteném a kormányfőt is. Nicolas Sarkozy-t is:-))

Ja meg a magyar Nobel díjasokat, és a magyar találmányokat.


Ne hagyd magad, mutasd meg milyen a magyar virtus.

2009. dec. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónál a pont!!! :)

Csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy mikor voltunk az iskolai kórussal Franciaországban, az ottani diákok megkérdezték Budapestre, hogy az még Európa? Mert fogalmuk se volt, hogy hol van.

Általánosíthatok? :)

2009. dec. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!