Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mi legyen. A páromna...

Nem tudom mi legyen. A páromnak kedvezzek vagy apósomnak?

Figyelt kérdés
Név vàlasztàs előtt àllunk, én apósom nevét szeretném adni a fiunknak, pàrom viszont a sajàtjàt mivel nàluk ez a hagyomàny. Mit tegyek?
2015. máj. 2. 17:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%
Ha jól értem, az a hagyomány, hogy a gyerek az apja nevét kapja. Akkor miért az apósét akarod, én az apjáról nevezném el ha ilyen fontos ez a hagyomány.
2015. máj. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%
Ez függ a vezetéknévtöl is, de én választanék egy 3. nevet. Ha nem, akkor az apáét.
2015. máj. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
80%
Tényleg miért az apósét akarod??
2015. máj. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%
Én a férjemét adnám, de érdekel, te miért szeretnéd az apósodét... ő az apa?
2015. máj. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Sokat köszönhetünk apósomnak, most is nàluk lakunk.
2015. máj. 2. 17:32
 16/22 anonim ***** válasza:
53%
Ha csak ebből a kettőből lehet választani mindenképpen a férj nevét érdemes. Ő az apukája. Apósodnak nincs joga elvárni semmit. Egyébként figyelj befelé, hogy a gyereked mit szeretne, mert lehet hogy egyiket sem. Ha a várandósság második részében felbukkan benned olyan fiúnév ami tetszik, lehet hogy a kisbabát sugallja neked. Ezt az apák és apósok nem érthetik.
2015. máj. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
51%
Ennél azért picit fontosabb lenne, hogy ne más nyakán élősködjetek hanem saját lakásban... mondjuk oda jöjjön a gyerek, nem?!
2015. máj. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
82%
Sosem aláznám meg a férjem azzal, hogy az arcába tolom, hogy bocs, apád nevét kapja, mert neki sokat köszönhetünk, neked meg nem...
2015. máj. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
88%
Miért nem kaphat az a szerencsétlen gyerek " saját "nevet ?
2015. máj. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt ez egy nagyon hülye hagyomány.

Másrészt, viszont akkor már inkabb a ferjed nevét kapja, mert másképp ha a sógorodnak is lesz fia, akit róla neveznek el, akkor a ket gyereknek ugyanaz lesz a neve?

2015. máj. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!