Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem képesek felfogni?...

Miért nem képesek felfogni? Ilyen nehéz dolog ez? Jogosan kaptam fel a vizet?

Figyelt kérdés
Megmondtam a családomnak, hogy pénz kérek semmi mást. Ma négyszemközt megkérdeztem a mamám, hogy mit kapok. Azt mondta hogy valami maradandót(értsd: arany nyaklánc, stb). Tudni kell rólam, hogy gyűjtök valamire illetve nem szoktam az ilyeneknek örülni, inkább a pénznek amiből olyat tudok venni ami nekem jó(nem smink vagy ruha), például most szobabútorra gyűjtök ami nem 1-2 ft, illetve nem hordok ékszert. Jogosan borultam ki? Akkor inkább adjanak kevés pénzt de ne olyat amit nem használok. Mert nem tartom értelmét. Jogosan vagyok mérges?

2015. jún. 6. 16:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%
Milyen alkalomról van szó? Amúgy szerintem nem jogos a felháborodásod, inkább a gesztust kéne értékelni. Szomorú, hogy ennyire anyagias világban élünk. Hidd el, jó érzés lesz majd 10-15 év múlva ránézni egy aranynyakláncra, ha már a mamád nem lesz veled.
2015. jún. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
59%

Figyelj, jogod van megmondani, hogy mit szeretnél kapni, nekik meg joguk van figyelmen kívül hagyni, és azt ajándékozni, amit ők szeretnének.

Örülj neki, hogy kapsz valamit, jobb, mintha elfeledkeznének az egészről. Ha nem is fogod használni semmire sem az ajándékokat és/vagy értéktelenek, akkor sem kéne mérgelődnöd miatta.

2015. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
35%

Nem illik bejelenteni, hogy mit kérsz ajándékba.

Az ajándék az nem pénz.

Örülj neki, hogy gondolnak rád és kapsz valamit. Ráadásul az aranynyaklánc az nem is egy használhatatlan giccs, vagy ízléstelen tárgy vagy huszadik pohárkészlet. Szóval szerintem ez még jó is.

2015. jún. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
33%

Az ajándék az ajándék, nem várhatod el hogy adjanak, azt meg főleg nem, hogy mit.


Milyen proli dolog pénzt kérni vagy adni ajándékba?

2015. jún. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
63%
Az első válaszolónak teljesen igaza van! Amire gyűjtesz, előbb-utóbb meglesz, lehet, így csak utóbb, de én például bárminek tudok örülni amit a mamám ad. Nálunk pl az utóbbi években az van, hogy pénzt kapok tőlük, hogy arra költsem, amire csak szeretném. Hát, nekem az a pénz, ami a nagyszüleimtől van, évek óta érintetlenül áll, mert még semmit sem találtam elég jónak ahhoz, hogy elköltsem azt a pénzt, amit az ő kemény munkájuk és spórolásuk miatt kaptam meg :)
2015. jún. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%
Nézd a jó oldalát! Ha már megkaptad azt az ékszert, mivel a tiéd azt csinálhatsz vele, amit akarsz. Ha eladod, lesz pénzed, vehetsz szobabútort. :)
2015. jún. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
27%
Ha ennyire kell a pénz,vállalj nyári melót.Ha nem vagy elégedett az arannyal,beadhatod zaciba,max. nem vásárolod vissza.
2015. jún. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%
Nem jogos szerintem, nem bántásból mondom de azt adnak amit jónak látnak és az ajándéknak örülni kell bármi is az, ki kell mutatnod hogy örülsz neki. Van olyan aki semmit nem kap még kedvességet sem. A pénz az pedig majd akkor kapsz amikor dolgozol, ha nem dolgozol akkor elegedj meg azzal ami van.
2015. jún. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
36%
Nem, nem jogosan. Ha nekem hborognal, semmit nem kapnál. SEMMIT
2015. jún. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
59%
Inkább ez az "örülj hogy egyáltalán kapsz valamit" hozzáállás a proli dolog. -.- Tessék adok neked egy kupac szart, örülj neki, hiszen úgyis csak a gesztus a lényeg. Annak semmi értelme, hogy vesznek valamit aminek nem örül, max bevágja egy sarokba vagy dobozba porosodni. Ennyi erővel el is égethették volna azt a pénzt.
2015. jún. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!