Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem képesek felfogni?...

Miért nem képesek felfogni? Ilyen nehéz dolog ez? Jogosan kaptam fel a vizet?

Figyelt kérdés
Megmondtam a családomnak, hogy pénz kérek semmi mást. Ma négyszemközt megkérdeztem a mamám, hogy mit kapok. Azt mondta hogy valami maradandót(értsd: arany nyaklánc, stb). Tudni kell rólam, hogy gyűjtök valamire illetve nem szoktam az ilyeneknek örülni, inkább a pénznek amiből olyat tudok venni ami nekem jó(nem smink vagy ruha), például most szobabútorra gyűjtök ami nem 1-2 ft, illetve nem hordok ékszert. Jogosan borultam ki? Akkor inkább adjanak kevés pénzt de ne olyat amit nem használok. Mert nem tartom értelmét. Jogosan vagyok mérges?

2015. jún. 6. 16:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%
Felháborodni azért túlzás, de én meg vagyok győződve róla, hogy egy bizonyos kor felett a legeslegjobb ajándék bizony a pénz. És itt most nem az anyagiakról van szó, de az ember 16 felett (random írtam egy számot) maga tudja, hogy mire van szüksége, vagy mit szeretne magának vásárolni. Annak tényleg semmire értelme nincs, hogy kap az ember valamit, amivel nem tud mit kezdeni, azt berakja vmi fiókba és a létezését is elfelejti. Akkor már inkább az árát adom oda, nem?
2015. jún. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
96%
Ha kérni nem is illik, de ha rákérdeznek akkor elmondhatod, hogy inkább pénzre lenne szükséged. Nem tudom, szerintem családi körben ez nem olyan nagy illetlenség, szerintem ezt simán meg lehet mondani. Egyébként szerintem az is bunkóság, hogy olyat adunk ajándékba a másiknak, amit nem szeret. Írtad, hogy nem hordasz ékszert meg nem szereted az ilyeneket, akkor ez hogyan jutott eszükbe.... Teljesen felesleges. Lehet, hogy szép meg arany meg mit tudom én, se ha úgysem használod akkor nincs értelme. Valamint én nem vennék ékszert anélkül, hogy látná a megajándékozott. Nem tudom, hogy mennyi idős vagy, de szerintem a pénz olyan szempontból jó megoldás, hogy arra költöd, amire szeretnéd, amire szükségex van. Esetleg, ha mondod nekik még párszor, hogy szobabútort szeretnél venni és inkább annak örülnél, ha hozzájárulnának (ki-ki mennyit szeretne), lehet, hogy meggondolják magukat.
2015. jún. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
27%
Nyolcadikos ballagásra az emberek 90%-a semmit nem kap,ne legyél már megsértődve. Mindjárt a szüleidnek kell majd elnézést kérni,hogy adni MERNEK neked ajándékot...
2015. jún. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
46%
Amúgy tudják, hogy szobabútorra gyűjtesz, vagy csak benyögted hogy pénzt kérsz?
2015. jún. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

#14

Igen tudják. Már erre gyűjtök egy ideje.

2015. jún. 6. 21:06
 16/24 Költőnő? ***** válasza:
24%
az ajándék gesztus és sehol nincs leírva, h hasznosnak is kell lennie. Ez ilyen.
2015. jún. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha a századik ismerősről van szó, akit egyszer láttál életedben. De aki csak ennyire tartja a gyerekét, az egyáltalán minek csinálta meg? Nem tudom, biztos én vagyok a hülye, de ha ajándékot veszek a gyerekemnek azt azért teszem, hogy örömet okozzak neki, tehát értelemszerűen olyat veszek amit szeret. És bármilyen megdöbbentő, hogy biztos ne lőjek mellé, meg szoktam kérdezni, hogy mit szeretne. De mondom, biztos én vagyok a hülye.
2015. jún. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
32%

Nem kötelező ajándékot kapnod tőlük,főleg nem azt,amit kérsz.Persze amikor a jogos érvekre nem hallgatnak, az rossz érzés lehet.

De olyan személytelen a pénz.Nekem már az sokkal kevésbé élvezetes,amikor megmondom hogy mit szeretnék.Az volt az igazi,amikor még nem tudtam mit szeretnék,és nem tudtam hogy Apáméknak milyen gyötrődéssel jár az ajándékvétel,csak megkaptam,meglepődtem,és ők esetleg azt mondták,hogy nagyon sokat keresték,mire megtalálták...

2015. jún. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
52%

Azért háborogni nem kell. Eshet rosszul, de azt is csak szép csendben magadban rendezd le. Az is lehet, hogy olyan ékszert kapsz pl, ami már megvan egy ideje, családi örökség és egy fillért nem költenek most rá. Most még lehet kis hülye vagy felérni ésszel és nem használnád, de x év múlva lehet hordanád, vagy csak ránéznél és eszedbe jutna az addigra már esetleg nem is élő rokon, akitől kaptad... Egy szekrényről nem biztos, főleg ha pár év után leselejtezed, mert már nem lesz elég trendi vagy elköltözöl és nem viszed.

Az is lehet, hogy a bútort kapod ajándékba...

De akármit is kapsz, nem illik húzni a szádat, pláne háborogni. Tudod, nem kötelesek neked fityiszt se adni.

2015. jún. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagyszülők már évek óta pénzt adnak, nem ajándékot. Nem tudom, hogy ők maguk találták ezt ki, vagy a szüleink szóltak nekik. Egy bizonyos életkor alatt könnyű örömet szerezni a gyereknek, Lego vár, kisautó, Barbie baba, de ahogy nő a gyerek egyre spécibbek lesznek az igényei és ezzel a nagyszülő már nem tud mindig lépést tartani. Jobb megelőzni a csalódást és pénzt adni. Én a problémát inkább abban látom, hogy te kb. kiadtad nekik az ukázt, hogy "adjanak pénzt és kuss". Meg kell velük beszélni és megértetni, hogy miért akarod, mert egy puszta kérést elfelejtenek, vagy a nosztalgia úrrá lesz rajtuk, hogy ők jobban tudják minek örülnél stb. Legközelebb jó alaposan avasd be őket a terveidbe és kezeld őket partnerként, ne pedig pénzautomataként.

Végül is valahol jogosan vagy mérges, de ők meg jogosan lehetnek csalódottak és szomorúak.

2015. jún. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!