Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságon belül (gyerekekkel)...

Házasságon belül (gyerekekkel) a külön kassza hogy működik?

Figyelt kérdés
Hogy osztjátok meg azt ami a kajára megy, vagy a gyerekekre, vagy rezsire? Van egy bizonyos összeg amit mindketten beadtok a közösbe, abból fedezve ezeket, a többivel meg mindenki kénye kedve szerint gazdálkodik? Írnátok nekem példákat?
2015. júl. 25. 10:36
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
86%

POntosan így.

Beadjuk a kalkulált rezsi összegét + a kajára, tisztítószerekre a pénzt, külön félreteszünk havonta 10-10 eFt-ot nyaralásra, és külön 10-10 eFt-ot un. megtakarításra, ebből ha elromlik valami azt fedezzük, de volt, hogy ebből festettünk ki. Így kb. 120.000 Ft-ot adunk be összesen fejenként egy hónapban, ebből 200.000 Ft a havi költségekre megy, 40.000 Ft a nyaralásra és megtakarításra félre van téve és gyűlik. 3 fős család. Ezen felül mindenki azt csinál, amit akar a pénzével, félreteszi, ruházkodik stb. A gyerek ruházatát felváltva fizetjük :-)

2015. júl. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
76%
Nem hallottam még ilyenről hogy külön kasszán lettek volna házaspárok gyerekkel :D Mi értelme van?
2015. júl. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
98%
Én nem élnék külön kasszán, de én így csinálnám: az összes havi költséget összeírnám (lakhatás, közös autó, étel, utazás, gyerekek, háziállatok stb.), egy kicsit felkerekíteném, hogy legyen egy kis "közös tartalék" is, és annak a felét "fizetné" be mindkét fél a "közösbe". Ami meg kinek-kinek megmarad, az magánügy.
2015. júl. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
54%

2es valaaszoloval teljesen egyet ertek, gyerekkel kulon kaszn hogy lehet?

Ti egy csald vagytok?

2015. júl. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
97%
Csak akkor legyetek külön kasszán, ha olyan vagyonjogi szerződést köttök, hogy adósságáért sem kell felelned.
2015. júl. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
58%
* csalad*
2015. júl. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
85%
Ez nyilván addig fenntartható, amíg nincsenek nagyobb projektek a láthatáron, amihez szükség van minden fillérre. Értelmét nem látom, mert egy felnőtt pár meg tudja beszélni hogy kinek mire van szüksége, nincsen értelme kettéosztani mindent. Ott kellhet az ilyen, ahol a feleknek abszolút nincs önuralmuk és ez így egy korlátot jelent.
2015. júl. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
86%

Bocsánat az offért, de van házassági szerződésetek? Mert ha nincs, a jog a házasságot vagyonközösségnek tekinti.

Már megvan a gyerek? Gyed-gyes alatt, esetlegesen veszélyeztetett terhesként táppénzen mégis hogyan osztják meg igazságosan a költségeket? És az anyuka munkahelyi kimaradását, és a karrierjének megszakadását hogyan kompenzálja a férj?

2015. júl. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
93%

Én több olyan párt , családot is ismerek, akik külön kasszán vannak gyerekkel.

X összeg be a közösbe, a maradékkal meg azt csinál mindenki, amit akar.

2015. júl. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
57%
Az ilyen NEM házasság, csak egymás mellett élés!
2015. júl. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!