Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságon belül (gyerekekkel)...

Házasságon belül (gyerekekkel) a külön kassza hogy működik?

Figyelt kérdés
Hogy osztjátok meg azt ami a kajára megy, vagy a gyerekekre, vagy rezsire? Van egy bizonyos összeg amit mindketten beadtok a közösbe, abból fedezve ezeket, a többivel meg mindenki kénye kedve szerint gazdálkodik? Írnátok nekem példákat?
2015. júl. 25. 10:36
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
37%

16.

Foglalkozzunk a saját életünkkel? Normális vagy? Volt egy kérdés, amire válaszoltak! Ha neked nem tetszik az a te bajod. Nem mindenki úgy gondolkozik ahogy te!

2015. júl. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
35%

18: Nem, egyféle módon lehet igazságosan kettéosztani egy közös bevételt. És aki ragaszkodik egy ún. másik értelmezéshez, az sosem lesz elégedett. A Kérdező is azt az egyfajta értelmezést szeretné megtalálni, amivel elégedettek lesznek a házasságukban.


Én a külön háztartást tartom célravezetőnek, mert akkor egyértelmű, hogy mi kié: mindenkinek az, amit felépített, megteremtett magának az eredeti családja berkein belül addigra, mire a párkapcsolatból házasság nem lett.

A gyerekre meg költsön az többet, akinek a jövedelmeire alapozva mertük vállalni őt.

Ekkor a saját rezsi és a gyerek ellátása után mindenkinek ami megmarad, az az övé, a jobb jövedelmű pedig baráti viszonyban, családon belül is szokott ajándékozni a kisebb jövedelműnek, így a kiegyenlítődés felé tendál a dolog.

Ha elmegyek egy haverommal kirándulni, és én szendvicset viszek otthonról, mert 1. nem akarok/tudok étteremre költeni és 2. megelégszem a szendviccsel, DE Ő igényli az éttermet és velem akar enni, akkor olyan árfekvésű helyet fog választani, ahova meg tud hívni engem is.

De beérheti a szendvicsezéssel ő is.

Ez mindig így ment baráti körben, természetesnek kéne lennie házasságban is.

Nem a pénze miatt barátkozom vele, hiszen még iskolás korunkban lettünk barátunk, amikor semmit nem keresett, és nem is igénylek tőle semmit, de neki meg el kell fogadni, hogy velem csak a parkban tud találkozni, nem tudunk beülni, ha viszont neki ez nem jó, akkor meg kell hívnia egy kólára.

Ha nekem van egy hétvégi nyaralásra 5E Ft-om, de ő egy drága szállodát választ, akkor odaadom neki az 5 E Ft-ot, amit erre a nyaralásra szántam, és a fölötte levő részt ő fizeti.

2015. júl. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 piroska és a farkas ***** válasza:
69%
Én sem vitatkozni szeretnék, de ennek így mi értelme van?
2015. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
91%

A 8-as, 15-ös és 17-es válaszoló a lényeglátó. Ez a férj azoknak a férfiaknak az egyre nagyobb létszámú táborába tartozik, akik hierarchikus kapcsolatként képzelik el a házassági együttélést - vagyis, ha a feleségnél jobban keresnek, vagy ő épp otthon tartózkodik GYED-en, GYES-en, élvezik és éreztetik a felette a pénzükkel gyakorolható hatalmat. Megalázzák akit - állítólag szeretnek, szemére hányják a legapróbb kiadásait is, arról azonban mindegyikük megfeledkezik, amit a 8-as válaszoló lényegre tapintóan felvetett, vagyis hogy a feleség, GYED-en, GYES-en maradva - a gyerekekért, a család egészéért, tehát a férjért is - áldozatot hoz: átmenetileg lemond a munkájáról, szakmai és a bérskálán történő előrehaladásáról, amiért a férjnek, ha kultőrember, legalábbis köszönetet kellene mondania, de mindenképpen méltányolnia kellene.


Ijesztő, hogy a néhány éven át otthon gyereket nevelő és háztartást ellátó feleségüket kiszolgáltatott "eltartottnak" tekintő - és ezt a szemére is vető! - férfiak egyre többen vannak.:(

Kedves Kérdező! Azok után, ahogyan a férjed viselkedik veled, a helyedben minden egyes fillért külön választanék és kínosan ügyelnék arra, hogy azt, amit saját forrásaimból költök a családra, minden alkalommal számlákkal is dokumentáljam. Soha nem lehet tudni, mikor fajulhatnak válásig a megaláztatások: egy ilyen embernek ne adj alapot arra, hogy visszamenőleg "élősködéssel" vádolhassa az élete társát és gyerekei anyját, ahogyan ez a fajta férfi manapság előszeretettel megteszi.

Minden jót Neked, legyen a helyén eszed is, szíved is.

2015. júl. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 piroska és a farkas ***** válasza:
91%
Én értem ezt a külön kasszás dolgot, csak azt nem, hogy hogyan müködőképes ott, ahol mondjuk jelentős különbség van a két felnőtt fizetése között. Azokban a családokban az egyik félnek mondjuk negyed/harmadannyi költőpénze van, mert így járt, enyit keres, vagy a jobban kereső arányosan többet ad be a közösbe? Személy szerint egyébként számomra az a legegészségesebb verzio, amikor közös a kassza , de mindkét fél számára adott x összeg, amit arra költhet, elszámolás nélkül, amire szeretne. Nyilván ehhez szükséges egy olyan bevétel, ami több, mint a kiadások. A Kérdező elég rossz helyzetben van, mert bocsánat, de primitívnek gondolom a férje hozzáállását ehhez a dologhoz. Ha nem megy bele a közös kasszába, akkor én felvetném,hogy legyen összesítve minden bevétel, beleértve persze gyest, gyedet is,legyen levonva az ami a kiadás, s ami így marad, azt felezze el a két szülő. Igen, akkor is, ha az apa fizetéséből marad az az összeg, mert nyilván abbol fog maradni, nem a gyesből. Ennek természetesnek kellene lennie.
2015. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
51%

Annyira jó, hogy leírom nálunk hogyan működik a külön kassza - ami amúgy a kérdés volt - és 20%-os a válaszom.

Aki leírja, hogy ez így nem is házasság - ami nem volt a kérdés része - az meg fel van pontozva.


Csak tudnám miért?

2015. júl. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
91%

1. Az edénykészlet nem ajándék a születésnapodra. Már akkor a fejéhez kellett volna vágnod (a szó átvitt értelmében mindenképpen, de ha nem vette a lapot, akár szó szerint is - ehhez még most sem késő)

2. Állítsd választás elé, mondja meg, mit akar

- azt, hogy otthon maradj a gyerekekkel, de akkor vegye tudomásul, hogy a kiesett bevétel KÖZÖS anyagi veszteség cserében a hosszú távú családi célotok, a gyereknevelés érdekében, és akkor vegyen vissza

- azt, hogy keress, akkor meg marad az óvoda / bölcsőde / bébiszitter


A férjed egy éretlen kamasz, nem családapa. A "felnevelésére" a külön kassza nem megoldás.

2015. júl. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
55%

27.

Az edénykészletet úgy érted hogy olyan mintha egy karton Domestost kapott volna?

2015. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
55%

Azt azért tegyük hozzá, hogy a kérdező maga választotta az edényeket a boltban, gondolom nem volt kötelező.

Telefonnal indult, az nem kellett, edény lett belőle. Oka?

2015. júl. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
21%
29. Zöld pacsiztam neked. Igen tudom, nem azért kérdeztem csak kíváncsiságból.
2015. júl. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!