Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságon belül (gyerekekkel)...

Házasságon belül (gyerekekkel) a külön kassza hogy működik?

Figyelt kérdés
Hogy osztjátok meg azt ami a kajára megy, vagy a gyerekekre, vagy rezsire? Van egy bizonyos összeg amit mindketten beadtok a közösbe, abból fedezve ezeket, a többivel meg mindenki kénye kedve szerint gazdálkodik? Írnátok nekem példákat?
2015. júl. 25. 10:36
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Igen, edénykészletet választottam a telefon helyett. Azért, mert a telefonomnak semmi baja, teljesen jól működik. Viszont a fazekaim nagy részén fel van pattanva a zománc és nem épp esztétikus látvány egyik sem, ezért kértem azt hogy akkor inkább azt cseréljük le. Ha a telefon mellett maradok, akkor is megkaptam volna ugyanezt, hogy mert nekem ennyibe meg ennyibe került a szülinapi ajándékom. Akkor inkább olyanért legyek csesztetve amiből a családnak is haszna van. Köszönöm a válaszokat. Azt én is jó ötletnek tartom, hogy mind a kettőnknek megállapítunk egy összeget, amit arra költhet amire akar a másik ítélkezése beleszólása nélkül. Mégegyszer köszi mindenkinek!
2015. júl. 25. 15:16
 32/43 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a közös kassza ezt nem fogja megoldani, de próbáljátok ki. Legalább akkor mondhatod hogy beadtad, a többi meg a te dolgod.
2015. júl. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
Itt a fő gond nem a pénz hanem az ember. Ha meg lesz állapítva keret, ő akkor is pampogni fog hogy minek vetted ezt meg azt. Itt a mögöttes dolgokat kell feltárni és megoldani, az irányító személyiséget, miért fáj neki a rád költött pénz.
2015. júl. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
55%
33. Egyetértek. De ha megosztják, legalább nála is lenne egy ütőkártya.
2015. júl. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy tüneti kezelésnek jó (most nekem is ennyi pénzem vagy, nem szólhatsz be), de megoldásnak kevés. Akkor beleköt másba, arra is mehet valami ellenlépés, aztán egyre csak fokozódik a konfliktus. Itt egy brutál őszinte és átfogó beszélgetésre és önelemzésre van szükség, ami feltárja hogy a férje miért érez késztetést azokra a dolgokra amiket mond és tesz. Ezzel a külön kasszával csak nő majd közöttük a távolság, miközben minden a régi.

Én a kérdező helyében a gyerekeket rábíznám valakire, diplomatikusan indítanék a férjemnél, de kötném az ebet a karóhoz. Mindenképp kiszedném belőle, hogy mi is az alapprobléma és milyen megoldást találhatunk. Nem vádaskodva, nem hangosan, csak őszintén elmondva hogy ez nekem rosszul esik és szeretném ha máshogy lenne, találjunk közösen megoldást.

2015. júl. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
55%
14-esnek és 17-esnek teljesen igaza van!
2015. júl. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
76%

Nnomost az egyik dolog, hogy aki szerint egy munkaeszköz nem ajándék, javasolnék egy próbát: egy hónapig mosson föl napjában kétszer-háromszor egyetlen árva felmosóronggyal, majd váltson vissza a megszokott "felszerelésére". Oszt ha nem érzi a különbséget, akkor jó lesz neki a sima felmosórongy is.

(Ezt azért mondtam, mert aki sokat dolgozott már pocsék felszereléssel, az biza ÉRTÉKELI, ha megfelelőt kap a kezébe.)


A másik, hogy kérdezőnek tényleg fel kellene tennie párjának a nagy kérdést, miszerint most akkor a ti családotok a fontosabb, vagy az övé?

Mert ha a közös, akkor talán az anyucin lógó ingyenélőket cseszegesse, ne téged.

2015. júl. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, azt mondom, amit a többiek: a ti esetetekben lehet ilyen-olyan módszer, az emberrel gond van, így semmi nem lesz igazán jó. Ez kicsit olyan, hogy remek, fejlett emberek (amilyenekből egy kupacban sosincs, teljesen fiktív dolog) anarchiában, demokrációban és királyságban is ellennének, s remek államforma lenne mindahány. Ha az emberek gyűlölködők, lusták, korruptak, másikat nem tisztelők, akkor viszont nincs államforma és szabályrendszer, ami mellett jó lenne a helyzet (a legnagyobb bajoknál némely esetben lehetne valamit segíteni, de mindenképpen sok baj lesz).

Ugyanez van házasságban is, csak ott kevesebb az ember s ha az egyik ferdén gondolkodik, basáskodó, zsugori, igazságtalan...etc., akkor az nagyon rosszá tudja tenni a helyzetet, bármilyen szabályokat is állítanak fel.

Nem normálisan áll hozzá a férj a dolgokhoz, ami mindig gondot okoz, kérdés, mikor a legkevesebbet, de ezen én nem gondolkodom el. Én már rég kiosztottam volna.

2015. júl. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
84%

"Nnomost az egyik dolog, hogy aki szerint egy munkaeszköz nem ajándék, javasolnék egy próbát: egy hónapig mosson föl napjában kétszer-háromszor egyetlen árva felmosóronggyal, majd váltson vissza a megszokott "felszerelésére". Oszt ha nem érzi a különbséget, akkor jó lesz neki a sima felmosórongy is. "


Akkor nem érted!

Az új felmosórongy az KELL, az SZÜKSÉGLET.

Azt meg kell venni, mert a háztartás kelléke.

Ne nevezzük ki ajándéknak, jó?!

Ajándék egy masszázs vagy egy utazás vagy egy tábla csoki, de nem a munkaeszközök, alapkellékek.

2015. júl. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a kérdező az edénykészletet csak azért választotta, hogy ne tűnjön nagy ígényűnek a férje szemében. Nem mert egy személyesebb dolgot kérni!

Tehát edénykészletet kapott...kérdező, akkor most az a tiéd, csak a tiéd? Remélem a férjednek nem abban főzöl!!!

Edénykészlet egy szükséglet, ami kell a családba...igaz, itt nem látom a családot, de ez más kérdés. Én nem élnék így, az 1000 százalék,....fej a férjed, tehetsz te bármit, úgyis beleköt majd mindenbe.

2015. júl. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!