Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságon belül (gyerekekkel)...

Házasságon belül (gyerekekkel) a külön kassza hogy működik?

Figyelt kérdés
Hogy osztjátok meg azt ami a kajára megy, vagy a gyerekekre, vagy rezsire? Van egy bizonyos összeg amit mindketten beadtok a közösbe, abból fedezve ezeket, a többivel meg mindenki kénye kedve szerint gazdálkodik? Írnátok nekem példákat?
2015. júl. 25. 10:36
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
A helyzet a következő (és tudom hogy rengeteg támadás fog érni miatta,de leírom) : 3 gyermekünk van, mind 5 év alatti. A második és a harmadik gyermek között visszamentem dolgozni még mielőtt valaki szóvá tenné, hogy én csak a gyerekeket potyogtatom. Szóval, mivel én itthon vagyok a gyerekekkel így csak a gyedet kapom meg a gyest. A férjem a kereső, elég szépen keres. Anyagi gondjaink nincsenek. Nemrég volt a szülinapom, a férjem azt mondta, hogy ajándékként lecseréljük az edénykészletet idehaza. (pontosabban ő telefont akart nekem venni, de feleslegesnek tartottam, mivel ami most van, annak kutyabaja) Megkapta a fizetését, elmentünk venni pár edényt (nem érte el az általa szabott limitet), illetve megejtettük a havi nagy bevásárlást. Azóta is azt hallgatom, hogy mennyi pénzt költöttünk. Ez a legutóbbi eset, de minden alkalommal ha veszünk valamit (nekem) utána mindig hozzám vágja hogy mennyibe került. Amikor ő vásárolgat, az természetes, az hogy az édesanyját toljuk (mert az öccse ötöd magával a nyakán ér és egy huncut ftot nem adnak bele a költségekbe - ő saját maga mondta- így neki soha nincs egy ftja se) az is természetes, az ha én szeretnék esetleg magamnak valamit, vagy a gyerekeknek akkor elmegyünk, megvesszük és utána hónapokon keresztül hallgathatom (aztán meg idővel rájön hogy mégis jó hogy megvettük ezt vagy azt). Na ez az amiből elegem van. Korábban is mondtam neki, hogy semmi gond, legyünk külön kasszán, de hallani nem akar róla. Nekem viszont ebből van elegem hogy minden rám van kiabálva. Ha nem a külön kassza a megoldás, akkor mi? A segítő válaszokat köszönöm!
2015. júl. 25. 11:50
 12/43 anonim ***** válasza:
74%

Már miért ne lenne házasság? Mert te nem tudod elképzelni? Nálunk 3 gyerek van, és van én pénzem, te pénzed. Akkor mi van? Egy részét összedobjuk, a többivel, ami kb 200.000 fejenként, mindenki azt csinál, amit akar. A férjem félreteszi, mert most autót szeretne venni. Szoktunk i vitatkozni, mert ő azt mondja, hogy a mi autónk, én meg kijavïtom, hogy a tied. Elvégre a saját pénzéből veszi. Amikor gyeden/gyesen voltam, akkor persze a nagyobb dolgokat, pl mosógép ő fizette.

Egyébként szerintem 2 felnőtt ember el tudja dönteni egymástól függetlenl is, hogy mire költ.

2015. júl. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
73%
Csak akkor igazsagos, ha a felek kozel azonosan keresnek es a gyerekkel kapcsolatos minden koltseget (es koltseg az anyuka kieso bevetele is) kozosen fedeznek (ertsd: a ferj kompenzal anyuka elmaradt bereert vagy pedig felvaltva mennek GYED-re, tappenzre).
2015. júl. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
85%

Kerdezo,

nalatok pont az a baj hogy a parod a sajat keresetet sajnalja toletek es a gyerek koltsegeit nem tekinti a sajat felelossegenek is.

Ezen a kulon kassza nem segit, mert pont a tulzott kulonckodese okozza a galibat.

2015. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
89%

A leírásod alapján egy olyan ember képe bontakozik ki, aki a pénzével tart sakkban. Megveszi neked a dolgokat mert több a pénze, de utána mindig emlékeztet is rá, honnan is van az a pénz. Kb olyan, mintha az edénykészletbe belegravíroztatná, hogy XY-tól XY Ft-ért.

Így kerekedik föléd.

Csak akkor menne a külön kassza, ha hasonlóan kerestek. Ha nem, akkor a te pénzed elmegy a feles dolgokra, míg neki mindig marad egy rakás elkölthető pénze ami föléd helyezi majd.

Mi a megoldás? Könnyebbet.

2015. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
38%

Azok, akik nem külön kasszán vannak, miért válaszolnak az ilyen kérdésekre? Miért zavarja őket, hogy más milyen vagyonjogi vonatkozásban él együtt a házastársával? Foglalkozzatok a saját életetekkel!


Nálunk így megy:

- ház törlesztő, rezsi, biztosítás, étel, gyerekek dolgai felesben. Ez úgy zajlik, hogy van egy számla, amire minden hónapban automatikus utalás keretében elmegy x összeg, innét szintén automatikusan vonják a kötelező dolgokat. Ha nem elég, még rakunk rá, de ilyen még nem igazán fordult elő. Bevásárolni ezt a kártyát visszük magunkkal.

- van egy közös megtakarítások számla, erre egy meghatározott összeget utalunk el szintén automatikus utalás kereteiben. Ha valakinek sok marad a hónap végén, még rakhat erre nyugodtan, ez már egyéni. Ebből megyünk nyaralni, kirándulni, étterembe, ebből veszünk új bútorokat, stb., és itt gyűjtünk hosszútávú célokra is.



- a saját autóját, üzemanyagát, autó biztosítását mindenki maga fizeti. A saját telefonját is.

- emellett a saját számlánkon van külön megtakarításunk és a saját pénzünk, ebből telik minden másra: saját ruha, kozmetikumok, hobbik, stb.


Igen, a külön pénzből mindenki kénye-kedve szerint gazdálkodik.

2015. júl. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
88%

Az edénykészletet NEKED vettétek?:-o

Hogyhogy, az dísz és Te nézegeted a vitrinben?

Vagy esetleg arról az edénykészletről van szó, amiből ő eszik, illetve amivel dolgozol, hogy legyen étele NEKI?...

Munkaeszköz nem ajándék...

Evvel az erővel a villanyszámlát is kifizetheti ajándékba Neked abban a lakásban, amiben ő is lakik... aztán meg még felemlegetheti, hogy milyen drága ajándékot vett NEKED...

Ez az ember idióta, de Te is, hogy átveszed a gondolkodását.

2015. júl. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
48%
Erre a kérdésre kétféle válasz adható! Fogadjuk már el ha valakinek más a véleménye!
2015. júl. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
87%
15: Szerintem az, hogy mindenki kap zsebpénzt, ugyanannyit egy hónapban, amit külön, saját dolgaira költhet - olyanokra, amit valóban csak magának vesz és nem létszükséglet, nem rezsi, nem élelmiszer, nem alapruházat, nem BKV-bérlet, nem orvosi kiadás, pl. uszodabelépő -, és az összes többi a közös.
2015. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
54%
Mindketten a felét fizetjük a közös kiadásoknak, a maradékkel meg mindenki úgy gazdálkodik, ahogy akar. Nem olyan bonyolult ez. Csak az általános iskolai matekot kell hozzá tudni!
2015. júl. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!