Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom, hogy szegények. De ez...

Tudom, hogy szegények. De ez már sok (. )?

Figyelt kérdés

A lányomról van szó, meg a barátjáról.Tudom hogy szegények a szülei,(mármint a lányom barátjának)

de már nem tudok mit mondani a lányomnak.Eleinte egyhavonta jött a fiú, mert messze lakik(120km)meg hogy nincs rá pénzük.Amióta elengedem a lányomat,2 hetente találkoznak, mert ő megy.

Menne most vasárnasp is, de a barátja mondta neki, hogy ne menjen, mert az anyja nem kapott még étkezési utalványt, és nem tudnak vásárolni.

Azt tudni kell, hogy nem egy nagyétkű a lányom, és nem is kell neki a flanc, ha oda megy.

Persze tudom, kellenetlen nekik, de csak esznek ők is valamit.Egy szelet kenyér csak jutna a lányomnak is?!?!

Én kínomban azt mondtam, mondja a barátjának küldök nekik tojást.Erre azt mondta a fiú, jó oké, jöhet...

Hát, egy köszönöm jól esett volna.

Nem vet föl engem se a pénz,(2 gyereket nevelek egyedül)de azért az alapvetókre mindig kell hogy jusson.Perzse azt is tudom nem vagyunk egyformák.

Kinek mi a fontos.

Mit kéne tennem, mondanom, én már teljesen tanácstalan vagyok.

Elengedem őt, tojással, meg egy nagyadag sütivel.

Ti mit tennétek?


2010. ápr. 16. 19:36
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
45%
Kedves anyuka!Lehet itt csűrni,csavarni a dolgokat, de nekem az a véleményem, jobb lenne ha elszakadnának egymástól.Tömören és velősen fogalmaztam, de ez lenne a legkézenfekvőbb megoldás!(:
2010. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Lehet hogy igazad van...

Egyébként az előbb bezéltem a fiúval msn...szóba se jött a dolog.

2010. ápr. 16. 21:14
 33/40 anonim ***** válasza:
88%

Bocsánat, igazad van, és egyáltalán nem akartam politizálni, csak nekem mindig abban a témakörben húzzák le a pontjaimat...

Amúgy hogy az eredeti kérdésnél maradjak én is, szerintem jobb, hogyha támogatod a lányodat (ez a tojás ötlet például szerintem nagyon jó), mert ha ellene beszélnél, vagy nem támogatnád 100%-ban, akkor csak te lennél a hibás, hogy ha esetleg szakítanak, illetve nagyobb az esélye, hogy csakazértis együtt maradjanak. Így viszont látok némi esélyt, hogy a lányod körül kezd kicsit tisztulni a rózsaszínű köd, ha már ilyen kijelentéseket tesz. Szóval szerintem csak így tovább! Örülnék, ha az én nevelőm is így állna a dolgokhoz, mint te!

2010. ápr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm.Sokan szidják a gyakorit.De azért vannak itt olyanok is akikre lehet számítani. :D
2010. ápr. 16. 21:21
 35/40 anonim ***** válasza:
94%

Megértem a problámádat, de támogasd a lányod, mert ha nem ellened fog fordulni.

Am nem a fiú a hibás a kialakult helyzetért. Ő ettől lehet rendes a lányoddal.

Mikor a férjem lelépett és elvitt mindent én is hasonló helyzetben voltam, mint a srác családja. Nálunk már odáig fajult a dolog, hogy a gyerek mondta, hogy anyu kellene egy kis pénz buszbérletre, hogy be tudjak menni suliba. Nekem erre azt kellet mondani, hogy kisfiam nincs. Ez volt az utolsó csepp a pohárban, tudtam, hogy talpra kell állnom. Abban az időbszakban én is nehezen mondtamki azt a szót, hogy köszönöm. Lehet, hogy a fiú megalázónak tartja és fél kimondani. Bocs az offért.

Állj ki a lányod mellett, legyen egy biztos támasza.

2010. ápr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez tenyleg furcsa es durva foleg, hogy cigire van penz. Sok ilyen hely van sajnos...gondolom, hogy a fiu vonatjegye az utolso a listajukon, ami szomoru. Talan majd ha a lanyod es a fiu elkerul masik suliba vagy munkahelyre, kozelebb lesznek, bar nem tudom, hogy hany evesek es mennyire komoly ez a kapcsolat, de gondolom, hogy eleg komoly, ha 120 km-t utazgatnak.
2010. ápr. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom, a fiú olyan 18 év körüli lehet. Akkor viszont komoly baj van az önbecsülésével, motivációival, életszemléletével!


Egy ennyi idős embernek, pláne ha udvarol egy lánynak, akkor -akár újsághordással, bármilyen diákmunkával-, de a föld alól is elő kellene teremtenie az utazási költséget, vagy a lánnyal kibővített ebédre valót!


Hogy fog fenntartani később egy családot? Nehéz helyzetben -hiszen olyan sokszor akad- mindig mástól várja majd a megoldást? Vagy a megoldások helyett inkább a lemondások lesznek náluk jellemzőek...


Valószínű a lányod már türelmetlen volt fiúügyben és szeretett volna magának valakit. Hát, ez most nem az igazi. Jó jel, hogy már nyiladozik a szeme:) és szépen lassan rájön, hogy talpraesettebb, önállóbb fiút kell keressen magának. Ne érje be ennyivel!

2010. ápr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

A lányom 16 éves mult a fiú 20 éves.Most egy éve hogy együtt vannak.

Elejétől kezdve tudja a lányom mi a véleményem erről az egészről.Nem titkoltam, minek...De soha nem tiltottam tőle.Pedig jöttek ilyen dolgok vissza hozzám, sokmindent vissza hallottam a lányomtól.Soha nem kényszerült hazudni nekem, én se tettem vele/velük soha.

Mint írtam sokat beszélgettem/beszélgetek vele, és amióta "velünk van"sokat változott a modora is.

Soha nem mennek sehová, amikor találkoznak, ha afiú jön, akkor itt vannak nálunk, ha ő megy akkor otthon náluk.Semmi szórakozás, bárhová elmenés.És itt senki ne nagy dolgokra gondoljon.Ha jön velünk valahová, akkor az ő költségét is én fizetem.

De volt már amikor kiborultam, és azt mondtam nem vagyok én szociális intézmény.Bár megértem, mert én sem dúskálok semmiben.De amit az ő szülei elba.sztak, én nem tudom helyre hozni.

2010. ápr. 17. 15:45
 39/40 anonim ***** válasza:
74%

0%-os vagyok:

(nemrég regeltem és nem nagyon szóltam hozzá, azért voltam 0%-os)


Szerintem hagyd őket,a lányodnak kell,hogy megéljen ilyet is. Tapasztalatot gyűjt,formálódik. Rá fog jönni. A hugomnak is voltak ilyen barátai de most már csak röhög rajta. Kb ilyen helyzetben volt ő is mint a lányod. Ne aggódj! :)

2010. ápr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
74%
De ha már egy éve hogy 1ütt vannak, akkor gondolom szeretik egymást. Akkor miért lenne jobb, ha szakítanának? Legalább tapasztal.
2010. ápr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!