Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi az arany közép út első...

Mi az arany közép út első unokánál?

Figyelt kérdés
Az első kisfiam több mint 2 hete született meg nagy örömünkre és azóta teljesen megváltozott az életünk jó értelemben . Viszont észre vettem páromon hogy nagyon félti a gyereket illetve nem fogad el tanácsokat, és hallani sem akar arról hogy régebben mit hogyan csináltak a babával. A két nagyszülő meséli,mondja korábbi tapasztalatait nyilván segítő készséggel és párom java részt elutasító főleg édesanyámmal ( feleségem anyósa) . Viszont hogyha a feleségem saját édesanyja mond bármit akkor megértőbb, több dolgot meg enged neki a gyerekkel is szemben mint az én édesanyámnak. Ebből kifolyólag anyósom jobban kiveszi a részét a babázásból mint édesanyám ami neki rosszul esik és érthetően neki is feltűnt ez a kialakult helyzet . Feleségemmel próbáltam megbeszélni hogy nyisson az én édesanyám felé is , viselkedjen vele is úgy mint a saját anyjával mert nem szeretnék különbséget tenni a nagy szülők között . Ez sajnos nem jött össze ,teljesen ki forgatva a szavaimat ellenem használta és még én jöttem ki hibásnak hogy en csak benne látom a rosszat ( páromban). Édes anyám már annyira nem mer semmit sem csinálni ezek után hogy csak akkor veszi a kezébe amikor feleségem oda adja neki ,még meg nézni se meri mert párom sok mindent szóvá tesz neki h nem szabad. Jelenleg teljesen két tűz között vagyok és nem tudom mi tévő legyek, javaslatokra lenne szükségem

2023. ápr. 17. 09:08
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
80%
Neked dühítő a helyzet? És mi a helyzet a feleségeddel? Gondolod neki nem dühítő, hogy még ki sem tudta pihenni a szülést, de már az anyósával kell csatároznia és még a férje is őt támadja és veszekszik vele? Nem anyádról szól ez a helyzet, nem anyád a fontos, nem ő a főszereplő, bármennyire is szeretné. Nem csoda, hogy a feleséged az anyjától vár támogatást, mert láthatóan a férjére nem számíthat.
2023. ápr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
81%
11, nekem is ez jutott eszembe. Hogy a mama a fontos, nem a most szült friss anya. Ha nem változtatnak nem biztos hogy hosszúéletű lesz ez a kapcsolat
2023. ápr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
69%
De mit mondott erre a feleséged, anyád miért nem etetheti meg, az ő anyja igen? Vagy ebből hogy jöttél ki te hibásnak?
2023. ápr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
88%
3 hetes a babám. Annyit tudok csak mondani, hogy próbáld megérteni a feleséged és támogatni, ne vitatkozz vele anyukád miatt. Teszem hozzá hogy én az én anyámnak sem engedem hogy felvegye a kicsit, etesse vagy bármit is csináljon az engedélyem nélkül. Tegnap engedtem hogy alvásba dajkálja tegnapelőtt kiakadtam hogy tegye le a gyereket mert nem kell dajkálgatni alváshoz 🤷‍♀️. Napról napra változhat a vélemény dolgokban. Lehet a párod is így volt az etetéssel. Azt viszont nem értem édesanyád AKI SZÜLT, TUDJA MILYEN NEHÉZ miért harciaskodik hogy de bezzeg a másik a mama, meg miért háborodik fel hogy ő nem csinálhat csak engedéllyel dolgokat... Ajánlani tudom csak hogy beszéld meg anyukáddal hogy legyen türelmesebb, állj jobban a párod mellé. Amúgy tényleg brutál érzékenyek ilyenkor az anyák és én is rühelltem még a saját anyám is hogy a nyakamra jár folyton pedig Ő AZ ANYÁM.
2023. ápr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat,tanulságosak .
2023. ápr. 17. 11:28
 16/63 anonim ***** válasza:
31%

Az az igazság, hogy lehet itt szidni a kérdezőt meg az anyját, de ezt tipikusan olyan probléma, amit még csírájában kell elfojtani, a legelején, mert ebből lesz később, hogy csak az anyai nagymama vigyázhat a gyerekre, csak az lesz a jó, amit ő hoz, ő ad, és lényegében itt tipikusan a friss anyuka kelti a feszültséget, holott azért már a gyerek születése előtt érdemes az embernek magában megfogadnia, hogy nem tesz látványos különbséget a nagymamák között, vagy tegyen akkor, amikor a másik nagymama nincs ott, ne az orra előtt.


Mert legyünk őszinték, szerintem az itt kommentelőknek is rosszul esne, ha neki megtiltanák azt, amit a másik nagymama csinálhat, ezzel arra célozva, hogy ő nem egyenrangú, nem ugyanolyan jó nagyszülő.


Azért itt nem arról van szó, hogy anyós előtt nem akar szoptatni a kérdező felesége, meg nem az a probléma, ha ő nem akarja, hogy más etesse, pelenkázza a babát, van, aki ezt nem szereti az elején, csak akkor ne az legyen, hogy csak az egyik nagymamának tilos. Mert ezzel anyuka maga teremti meg a családi alapproblémát, meg generálja a csatározást.


Meg nyilván érthető, hogy a kérdezőnek is a gyereke a kisbaba, szeretné ő is megosztani az élményt a saját szüleivel, nincs ebben semmi különös.


Másrészt, ahogy itt le lett írva, ezt a tanácsadást meg mesélgetést is be kell fejezni, majd a friss anyuka szól, ha kíváncsi a tanácsokra. Addig nem kell megszólalni, tiszteletben kell tartani a próbálkozásait, kudarcait. Illetve, nekem soha eszembe nem jutna egy 2 hetes babát kérdés nélkül felvenni, etetni, pelenkázni, az én anyám/anyósom is mindig kérdezte, hogy pelenkázza át ő? Vagy ringassa ő, addig pihenek?


Mondjuk, nekem eszembe sem jutott ilyen különbséget tenni, hogy most anyám átpelenkázhatja, anyósom nem, értem én, hogy nekik is élmény a baba. De tanácsokat sem kértem.


Én azt tenném, kérdező, hogy ha te is ott vagy, nyugodtan vedd fel a saját gyereked, ha épp ébren van és add oda anyád kezébe, mert a te gyereked is, neked nem kell engedélyt kérned a feleségedtől semmire. Vond be te a saját anyád, meg kerüljétek, hogy egyszerre legyenek ott a nagymamák, ennyi.

2023. ápr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
89%

"nyisson az én édesanyám felé is , viselkedjen vele is úgy mint a saját anyjával mert nem szeretnék különbséget tenni a nagy szülők között"


Hogy az istenbe lehetne egy egész életnyi bizalmat kicsikarni magadból egy idegen asszony irányába? A gyerek szempontjából egyformák a nagyszülők, de a feleségednek egyik az anyja, másik egy idegen.

2023. ápr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
80%

Ne haragudj, kérdező, de most komolyan azon sértődöztök anyáddal, hogy a 2 hete szült kismama szívesebben adja a saját anyja kezébe az újszülöttjét, mint más anyjáéba? Ez hihetetlenül gyerekes, nőjetek már fel. Ez egy újszülött, nem egy játékszer, amivel igazságosan mindenkinek ugyanannyit kell engedni játszani. Ha anyád most nem kapja meg a babát, akkor ezt viselje el, értsd meg, hogy most nem az a prioritás, hogy anyukád mit szeretne.

Később, mikor már nagyobb a gyerek, vissza lehet erre térni, ha fennáll a probléma. De a hülyeséget, pl hogy hagyni kell sírni meg ilyenek, akkor se szívesen hallgatja az ember.

2023. ápr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
66%

Ez itt nem fog megoldódni.

Újabb ékes példája az érzelmi lusta embereknek. Semmit nem tudtok nyíltan, érzések mentén megbeszelni egymással. Sem ti a feleségeddel, sem ő a te anyáddal, sem te az ő anyjával, sem a mamák egymás között. Nem tudtok kommunikálni. Mert féltek mit szól a másik. Mindenki a sérelmeit mondja, a másikra mutogat, ilyen jog, olyan jog. Nincs olyan kapcsolat az életetekben, hogy ne kelljen több millió totál idegen ember tanácsát kérni. Ezért kellene segítséget kérni hozzáértőtől. Kommunikációs szakember, családterapeuta. Lesz ez rosszabb is.

Tehát most akkor hogyan tovább? Kaptál válaszokat. Mi a terv?

2023. ápr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
38%

"Ne haragudj, kérdező, de most komolyan azon sértődöztök anyáddal, hogy a 2 hete szült kismama szívesebben adja a saját anyja kezébe az újszülöttjét, mint más anyjáéba"


Ezért mondtam, hogy a kérdező fogja meg a gyereket és adja ő a saját anyja kezébe. És akkor azt meg fogadja el anyuka, hogy a férje is a saját anyjának adja oda szívesebben.


Bmeg, azért ha csak nem egy láncdohányos, büdös nagymamáról van szó, nehogy már olyan nagy dolog legyen, hogy fel meri venni néha, hogy ezt meg kelljen tiltani, te jó ég.

2023. ápr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!