Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi az arany közép út első...

Mi az arany közép út első unokánál?

Figyelt kérdés
Az első kisfiam több mint 2 hete született meg nagy örömünkre és azóta teljesen megváltozott az életünk jó értelemben . Viszont észre vettem páromon hogy nagyon félti a gyereket illetve nem fogad el tanácsokat, és hallani sem akar arról hogy régebben mit hogyan csináltak a babával. A két nagyszülő meséli,mondja korábbi tapasztalatait nyilván segítő készséggel és párom java részt elutasító főleg édesanyámmal ( feleségem anyósa) . Viszont hogyha a feleségem saját édesanyja mond bármit akkor megértőbb, több dolgot meg enged neki a gyerekkel is szemben mint az én édesanyámnak. Ebből kifolyólag anyósom jobban kiveszi a részét a babázásból mint édesanyám ami neki rosszul esik és érthetően neki is feltűnt ez a kialakult helyzet . Feleségemmel próbáltam megbeszélni hogy nyisson az én édesanyám felé is , viselkedjen vele is úgy mint a saját anyjával mert nem szeretnék különbséget tenni a nagy szülők között . Ez sajnos nem jött össze ,teljesen ki forgatva a szavaimat ellenem használta és még én jöttem ki hibásnak hogy en csak benne látom a rosszat ( páromban). Édes anyám már annyira nem mer semmit sem csinálni ezek után hogy csak akkor veszi a kezébe amikor feleségem oda adja neki ,még meg nézni se meri mert párom sok mindent szóvá tesz neki h nem szabad. Jelenleg teljesen két tűz között vagyok és nem tudom mi tévő legyek, javaslatokra lenne szükségem

2023. ápr. 17. 09:08
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
30%

19-es, de itt miért kellene mindent mindenkivel megbeszélni?


A kérdező annyit kért, a jelek szerint kulturáltan a feleségétől, hogy ne tegyen látványosan különbséget a nagymamák között, ne legyen az, hogy az egyiknek lehet valamit az unokával, a másiknak nem, mert ez tényleg elég feszültséggeneráló dolog.


Erre a felesége megsértődik, hisztizik, hibáztat, ahelyett hogy annyit mondana, oké Józsi, és akkor megpróbálná egyenlően kezelni a mamákat, mikor ott vannak, és max. akkor előnyben részesíteni az anyját, mikor a másik mama nincs ott és nem látja.


Most a mamák mit beszéljenek meg ezen egymás között, meg ilyenek? Itt az a fő probléma, hogy a kérdező felesége már eldöntötte, hogy az ő anya a Number1 nagymama és kész, elvárja, hogy mindenki hozzá alkalmazkodjon. Pedig ez a baba, tetszik vagy sem, apukának is a gyereke, és az apai nagyinak is unokája, ezen is felesleges megsértődni ilyen alapon.

2023. ápr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Apuka.


Az első és a legfontosabb!


Tessék mindenkinek békén hagyni a friss anyukát!


Nincs idegesítőbb dolog annál, mikor mindenki jobban akarja tudni. Nincs rosszabb a folyamatos kéretlen tanácsokból.

Tessék mindkét nagyszülőnek, és neked is megérteni, hogy ami régen volt, az ma a legtöbb esetben elavult. A ti szüleitek már felnevelték a gyerekeket, ti még nem. Hagyd meg a kedves feleségednek, hogy saját maga alakítsa ki a gyermek körül a dolgokat. Hidd el, ha segítségre lesz szüksége fog szólni.

Nektek kellene családdá válni, és nem a nagyszülőknek a nyakatokban lihegni.


Legyen akármilyen kedves egy anyós, az ember a saját szülőjét fogja előnyben részesíteni.


Amellett úgy gondolom, ha a feleséged félti édesanyádtól a gyereket, nem szívesen adja oda, annak oka van..

2023. ápr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
79%

Már attól felment a vérnyomásom hogy elolvastam a kérdést 😅 szerencsétlen nő, két hete szült, örül hogy lyuk van a s*ggén, próbál életben tartani egy újszülöttet erre mindenki minden oldalról támadja. Hát nem semmi, csodálkoznék ha ebből nem alakulna ki egy jó kis depresszió.

Kérdező, én azt javaslom neked hogy növessz tököt, mássz ki anyád szoknyája alól és végre állj a feleséged mellé, aki nemrég adott életet a gyerekednek. Illene baszogatás helyett tisztelni.

Konolyan nem tudom felfogni hogy anyádnak és neked is annyi eszetek van hogy a két hetes gyereken veszekedtek. Főleg hogy anyád soha nem lesz olyan fontos a feleségednek mint a saját anyja, soha nem fog ugyanúgy tekinteni rá, és nem is várhatod el.

Nem csodálom amúgy hogy a saját anyjához menekül kb, és tőle fogad el segítséget, egyértelműen számodra a te anyád érdekei számítanak és nem a feleségedé, egyedül hagyod őt a szarban. Remélem ezen elgondolkozol.

2023. ápr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom, eddig se szerette a feleséged az anyóst (anyukádat).

Mondjuk nekem fura, hogy 2 hetes még csak a pici és már ennyit ott voltak (vannak) a nagyik, hogy már ilyen következtetéseket le lehetett vonni.

2023. ápr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy az én férjem és anyósom jut erről eszembe :D anyósom valamiért úgy gondolta hogy az a gyerek ugyanannyira az övé mint az enyém, a férjem meg engem basztatott hogy kezeljük egyformán a nagymamákat ne kedvezzek anyámnak. Ja csak anyósom többször a fülem hallatára anyaként hivatkozott magára és apaként a férjére a gyerek előtt ("gyere ide anyához" "nézd ott van apa"), felülírja a döntéseimet, ha nem tetszik neki a nevelésem szándékosan elkezdi nevelni úgy ahogy neki tetszik, pl a 10 hónapos gyereknek falatokat adtam a kezébe, ő látványosan és jó hangosan próbálta tanítani a kanállal evést mert idézem "mit fognak majd szólni az oviban ha nem tudsz kanállal enni??".

Na hát ezek után tudod ki fog ugyanúgy tekinteni rá mint a saját anyámra aki tisztel engem mint szülőt, és a döntéseimet. Minden idegszálam kivan ha anyósom a gyerek közelébe kerül. Ha a férjem így állna hozzám azóta is ahogy te a feleségedhez már nem lenne a férjem.

2023. ápr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
98%

Miért van ott ennyi ember egy kéthetes gyerekkel? Teljesen természetes szerintem, hogy ilyenkor a saját anyjától kér segítséget, ezen nem kellene megsértődni. Majd ha nagyobb lesz, a másik nagymama is többet unokázhat.


Mi az apai nagyszülőkkel laktunk négyéves koromig, mégsem szerettem jobban őket, hanem egyformán. Ez nem ezen múlik.

2023. ápr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk két hetes gyereket fel nem vennék szó nélkül, ha ott a gyerek anyja vagy apja. Ha mondjuk pont rám bízták, amíg anyu épp zuhanyzik, akkor nyilván nem töröm rá a fürdőszoba ajtatját, hogy sír a gyerek, hanem felvenném én, hisz rám bízták. De minden más esetben békén hagyom, és csak gyönyörködöm benne.
2023. ápr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
93%

Gondolj bele, a feleséged friss anyuka, nulla tapasztalattal. Szeretne mindent jól csinálni, erre egyebet sem kap, csak kioktatást mindenfelől. Biztos jó szándékból adnak tanácsot a mamák, de a feleséged úgy érzékeli, mintha azt sugallnák felé, hogy szar anya.

Szóval ő csak azt szeretné ha önállóan is helyt tudna állni anyaként és mindenki büszke lenne rá.

Nyílván a saját anyukájától hamarabb elfogadja a kioktatást, de az anyósától inkább támadásnak veszi.

Ez el fog múlni!

Anyukád próbálja máshogy megközelíteni a dolgot. Legyen pár kedves szava a menyéhez és kérdezzen, mielőtt önállóan kezdene intézkedni.

2023. ápr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
60%

Nekünk egy fiunk lett, sajnos több gyerek nem is lesz. Anyukameknak az ötödik unoka lett, férjem szüleinek az első.

Nyilván anyukámmal én is sokkal meghittebb kapcsolatban vagyok, mint anyosommal valaha leszek.

Mégis teljesen egyértelmű volt, hogy ha a szüleim bejöhetnek a kórházba vagy babát nézni, akkor ők is. Örültem velük, hogy örülnek az unokának. Bevallom, tudom, sokfélék vagyunk, de nem esett volna jól ha távol akarom tartani őket.

Az én szüleim többet látják, de a férjem mehet hozzájuk ha akar a gyerekkel (pont ő akar kevesebbet, mert problémás a kapcsolatuk). Anyossal sok mindent másképpen látunk, ezt egyszer meg is mondtam neki. De a kölcsönös tiszteletre nagyon törekszünk.

Viszont nekem fontos szempont, hogy ő szülte a férjemet, ugyanúgy az anyja, mint én az én fiamnak, és igen, ahogy valaki írta: vajon engem hogy érint majd sok év múlva, ha a menyem ki akar zárni? Azt hiszem, ez a fontos szempont.

Meg hogy beszéljétek ezt meg valahogy, de lehet napolni is, mert két hét az még nagyon rövid idő.🙂

2023. ápr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
3%
Ez mindig így van. A nő mindig a saját családját favorizálja. Szülés után szokták igazán kimutatni a foguk fehérjét. Addig megjátsszák magukat.
2023. ápr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!