Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi az arany közép út első...

Mi az arany közép út első unokánál?

Figyelt kérdés
Az első kisfiam több mint 2 hete született meg nagy örömünkre és azóta teljesen megváltozott az életünk jó értelemben . Viszont észre vettem páromon hogy nagyon félti a gyereket illetve nem fogad el tanácsokat, és hallani sem akar arról hogy régebben mit hogyan csináltak a babával. A két nagyszülő meséli,mondja korábbi tapasztalatait nyilván segítő készséggel és párom java részt elutasító főleg édesanyámmal ( feleségem anyósa) . Viszont hogyha a feleségem saját édesanyja mond bármit akkor megértőbb, több dolgot meg enged neki a gyerekkel is szemben mint az én édesanyámnak. Ebből kifolyólag anyósom jobban kiveszi a részét a babázásból mint édesanyám ami neki rosszul esik és érthetően neki is feltűnt ez a kialakult helyzet . Feleségemmel próbáltam megbeszélni hogy nyisson az én édesanyám felé is , viselkedjen vele is úgy mint a saját anyjával mert nem szeretnék különbséget tenni a nagy szülők között . Ez sajnos nem jött össze ,teljesen ki forgatva a szavaimat ellenem használta és még én jöttem ki hibásnak hogy en csak benne látom a rosszat ( páromban). Édes anyám már annyira nem mer semmit sem csinálni ezek után hogy csak akkor veszi a kezébe amikor feleségem oda adja neki ,még meg nézni se meri mert párom sok mindent szóvá tesz neki h nem szabad. Jelenleg teljesen két tűz között vagyok és nem tudom mi tévő legyek, javaslatokra lenne szükségem

2023. ápr. 17. 09:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
93%

"A nő mindig a saját családját favorizálja."


Mindenki a saját családját favorizálja, hisz a családja. Őket ismeri.

2023. ápr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
13%

31

Ez azért te is tudod hogy nem így működik. Ahogy egy férfi összejön egy nővel és besikerül a gyerek is onnantól a férfi családja lesz a megtestesült gonosz, és a férfi sem látogathatja őket sokszor.

2023. ápr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
93%
32, érdekes embereket ismersz.
2023. ápr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
33%

"Mindenki a saját családját favorizálja, hisz a családja. Őket ismeri"


De azért mert valaki jobban szereti az anyját, mint az anyósát, még kezelhető őket ugyanúgy, ha mindketten ott vannak. Nem arról van szó, hogy az anyósát kérdezze a gátsebéről az anyja helyett, de amit az anyjának megenged, azt megengedheti az anyósnak is, aztán nincs probléma.

2023. ápr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
33%

De amúgy mondjátok már el, mi a tököm olyan speciális meg intim egy csecsemő átpelenkázásában vagy cumisüveggel etetésében, hogy azzal kifejezetten az anyuka anyját kell "előnyben részesíteni", és vajon miért tudna az anyai nagymama jobban kicserélni egy pelenkát, mint egy apai?


Eskü, nem értem. Mert ha arról lenne szó, hogy a kérdező anyja megsértődött, hogy a másik nagymama nézheti a szoptatást, arra azt mondanám, na, értsük már meg, hogy van, aki szégyellős ilyen szinten, de most tényleg, a nagymama nen veheti fel, nem etetheti, a másik nagyi igen?


Nem értem benne a logikát. Nem agysebészet szintű dolgokról beszélünk, és anyuka ezekkel a dolgokkal tényleg csak tök feleslegesen generálja a feszültséget. Legyünk már őszinték, ennek az az üzenete anyós felé, hogy bocsi, az anyám jobb nagymama, ezért ő etetheti, te meg nem. Vagy mi másért tenne ilyen dolgokban különbséget?


Amúgy kérdező, te se a feleségeddel veszekedjél, ha ennyire nincs esze, hanem ha ott van az anyád, egyszerűen vedd fel a fiadat - neked talán csak nem kell engedélyt kérned hozzá :D -, és add oda neki, hogy anya, megfognád, átpelenkàznád kicsit? Nem kell a feleséged engedélye, hogy odaadhasd az anyádnak a gyereked, te is olyan szülője vagy, mint a feleséged.


Meg kerüljétek, hogy egyszerre ott legyenek a nagymamák.

2023. ápr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
11%
Én végignéztem az anyu és tesóm felesége közti harcot, kemény volt, pontosan így kezdődött. Az az igazság, hogy egyik kutya, másik eb. Mindketten passzív agresszívak, manipulálnak, és azon vannak, hogy a másik ellen fordítsanak. Részvétem, kérdező, vállalj több túlórát, ott legalább nyugtod lesz.
2023. ápr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
84%
Tanécsokat el elhet fogadni de azt nem kell hagyni hogy bármely oldalról angyszülők irányítani kezdjenek.
2023. ápr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk az elso gyereknél ugy viselkedett anyosom, mintha o szulte volna. Szinte kikapta azonnal a kezembol, orákat tartotta a kezében míg a gyerek aludt. Szinte zsáknak éreztem csak magam, aki kihordta a gyereket. Utáltam hogy minden másnap orákat ult nálunk és bámulta a gyereket. Ha nem jott, napi 3x hívott,hogy mi ujság. Persze ha jottek, még nyug volt nekem, mert foznom kellett, mert o nem eszi meg a másnapos ételt a hutobol. Mikor már megszuletett a 2. gyerek, nem volt ennyi energiájuk unokázni :)

Utána már nem érdekelt, hogy mit mond, mit csinál, megtanultam elengedni a fulem mellett.

Persze a feleséged részérol sem szép,hogy látványosan kulonbséget tesz a 2 anyuka kozott. Legalább ugy csinálná,hogy anyukád nem látja. Tudjuk,hogy a lány anyukájának a tanácsa az mindig más lesz. Az anyos az mindig is anyos marad.

36N

2023. ápr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb lenne higy a két nagyi hagyná hogy a feleséged ÉS te is magatoktol megtudnátok tapasztalni hogy milyen szülőnek lenni. Az állandó észosztogatással csak elbizonytalanítanak.

Nekem is feltűnt higy úgy beszélsz mintha egy kívülálló személy lennél. Ez a te gyereked is. Megértem hogy pl dolgoznod kell, de ha otthon vagy akkor mi a fenét keres ott az anyósod? Menjen akkor segíteni ha te éppen nem vagy otthon.

2023. ápr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
90%
Anyád nem az anyja, és soha nem is lesz. Annyit jelent neki, hogy megszült téged. Ez van.
2023. ápr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!