Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi az arany közép út első...

Mi az arany közép út első unokánál?

Figyelt kérdés
Az első kisfiam több mint 2 hete született meg nagy örömünkre és azóta teljesen megváltozott az életünk jó értelemben . Viszont észre vettem páromon hogy nagyon félti a gyereket illetve nem fogad el tanácsokat, és hallani sem akar arról hogy régebben mit hogyan csináltak a babával. A két nagyszülő meséli,mondja korábbi tapasztalatait nyilván segítő készséggel és párom java részt elutasító főleg édesanyámmal ( feleségem anyósa) . Viszont hogyha a feleségem saját édesanyja mond bármit akkor megértőbb, több dolgot meg enged neki a gyerekkel is szemben mint az én édesanyámnak. Ebből kifolyólag anyósom jobban kiveszi a részét a babázásból mint édesanyám ami neki rosszul esik és érthetően neki is feltűnt ez a kialakult helyzet . Feleségemmel próbáltam megbeszélni hogy nyisson az én édesanyám felé is , viselkedjen vele is úgy mint a saját anyjával mert nem szeretnék különbséget tenni a nagy szülők között . Ez sajnos nem jött össze ,teljesen ki forgatva a szavaimat ellenem használta és még én jöttem ki hibásnak hogy en csak benne látom a rosszat ( páromban). Édes anyám már annyira nem mer semmit sem csinálni ezek után hogy csak akkor veszi a kezébe amikor feleségem oda adja neki ,még meg nézni se meri mert párom sok mindent szóvá tesz neki h nem szabad. Jelenleg teljesen két tűz között vagyok és nem tudom mi tévő legyek, javaslatokra lenne szükségem

2023. ápr. 17. 09:08
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
58%

Oké, 50-es, de itt arról van szó a leírás szerint, hogy nem csak anyós van ott, hanem a másik nabymama is. És nem marakodnak a gyerek felett, hiszen mint a kérdező leírta, az ő anyja meg se meri fogni a gyereket anyuka engedélye nélkül, hanem kvázi anyuka csinálja a különbséget már most a nagymamák között arra célozva, hogy az egyik rosszabb nagymama, ezért neki nem lehet azt, mint a másiknak.


Mert mindig ott tartunk, hogy továbbra sem tudjuk, anyuka miért nem engedi meg az anyósnak azt, amit az anyjának igen. Akkor menjen haza az ő anyja is, mikor hazaért a férje, aztán legyenek hármasban, és akkor nincs probléma.


Lehet, hogy a kérdezőnek ugyanúgy nincs kedve az anyósához, mint az anyjához, el kell dönteni, hogy akkor heti 1 alkalommal jöhetnek mindketten és akkor csinálhatják ugyanazt az unokával, aztán ennyi, nincs gond.


Max. anyuka hívja el az anyját, ha nincs otthon a férje.


"Hát ha nekem csak akkor lenne az unokám a gyerek ha én csinálhatnék mindent körülötte akkor elég nagy bajok lehetnének a fejemben"


Azt nem fogjátok fel, hogy nem ez a baj önmagában, hanem hogy csak az anyósnak nem engedi a tutujgatást anyuka, az anyjának igen. Akkor ne tutujgassa, pelenkázza senki, és nem lesz belőle vita. Vagy ahogy a kérdező mondta, legyenek ebben egyenlően kezelve, mondjuk a kérdezőt se értem, az az ő gyereke is, megfogja, felveszi és odaadja az anyja kezébe, nem kell a neje engedélyére várnia hozzá.

2023. ápr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt nem értem hogy miért kell úgy kezelni egy kicsi embert mint egy kislapátot a homokozóban, ha nem én játszok vele akkor más se. Ugyan már.
2023. ápr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
100%
49, nyilván nem az anyuka sebét akarta nézegetni, csak ilyen allapotba nekem az is megterhelő ha ott van valaki. Anyám előtt nem olyan erzés lerottyanva lenni mint anyós elött.
2023. ápr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
100%
50essel totál egyetértek. Lehet anyós a legtündérebb anyós a világon, akkor sem előttr akarok átázni, romokban lenni stb. Nekem olyan mint egy vendég, és nem érezném jól magam. Nagyobb korában annyit jatszhat az unokaval amennyit akar. Csak bírják már ki azt a pár hetet, hónapot.
2023. ápr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
100%
Anyós egy idegen nő a feleséged számára. Nem is értem ezen mit kell elmagyarázni. Sok első babás anyuka félti a picit és olyannak akiben nem bízol iszonyatosan rossz odaadni a gyereket. Tudom jól, mert anyós kérdés nélkül tépte ki a gyereket a kezemből. Ha más vendég volt itt, akkor is elvette és más nem foghatta csak ő. Hiába szóltam neki, egyáltalán nem érdekelte. Többször is rászóltam mert nem tartotta rendesen a fejét. Bezzeg ha pelenka csere jött gyorsan vissza adta. Most várom a második babát és nem fogom hagyni megint ezt.
2023. ápr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
64%

Én is le leszek pontozva, de az anyós ugyanúgy nagyanyja annak a gyereknek. És itt elsősorban nem is a nagyszülőkről van szó, hanem a szülőkről, mert apuka is az.

Megint más az, ha a két szülő megbeszéli, hogy X ideig senki nem megy oda, mert egyedül szeretnék átélni ezeket az időket. Teljesen oké. De itt nem ez van, hanem együtt, közösen kanosszajárást tartanak a két hetes körül. Akkor már ha oda vannak csődítve a nagymamák, mindkét szülőnek joga van a saját anyjának megengedni hogy felvehesse azt a gyereket.

Senki nem anyuka lerottyant állapotát vagy a lakást megy nézgeteni. De az apa, a másik szülő is szeretné megosztani ezeket a pillanatokat a saját anyjával. Ennyi erővel ő is mondthatná hogy mit keres ott a számára idegen nő, nem bízik benne.

Mondjuk én el is várom a férjemtől hogy egyenlő arányban a szülője legyen, kivegye a részét a gyerek körül. Lehet persze úgy is, hogy csak az anya tekinti magát szülőnek, apa le van szarva miután a megtermékenyítést elvégezte, anyós nincs nagyszülőnek tekintve mert hirtelen idegen lesz. Csak akkor ne legyen később sem csodálkozás, ha apuka másban is anyára tolja a feladatokat, mert úgy tűnik ő nem egynelő rangú szülője a gyereknek. Hisz még annyit sem mondhat a saját anyjának hogy fogja meg az unokáját. Így lehet jól elidegeníteni apát a saját gyerekétől, aztán pillogni hogy miért nem segít körülötte.

2023. ápr. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
100%
"Senki nem anyuka lerottyant állapotát vagy a lakást megy nézgeteni. " lehet, de akkor sincs kedve senkinek egy idegent kerülgetni ilyenkor.
2023. ápr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
87%
Igen, észrevehető hogy anyós csak a gyereked miatt jön, te pedig csak egy inkubátor vagy, az h neked mi a jó vagy mit szeretnél azt telibe xarja, mert egy idegen vagy neki. Úgyhogy minek kelljen anyóst kerülgetni? Később is lesz ideje ott ülni.
2023. ápr. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
18%

"lehet, de akkor sincs kedve senkinek egy idegent kerülgetni ilyenkor."


Ja, és apukának legyen kedve az anyósát kerületni? Az anyós mit keres ott folyton? Menjen akkor segíteni, mikor nincs otthon apuka.


Ha meg derogál, hogy a férfinak is van anyja, akkor olyat kell választani, akinek nincs. Mondjuk, nem tudom, az anyós miért lenne idegen, feltételezem, a kérdező felesége rokoni kapcsolatban van már vele egy ideje, nem az utcáról betévedt valaki az anyós, akit évente egyszer lát.

2023. ápr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
100%
Eleve a probléma alaőját nem értem. Mi szükség van az anyai nagymama jelenlétére, ha az apa is ott van? Vagy ő nem áll bele a feladatba és vigyáz a babára, kötözi át a felesége sebét vagy segít etetni, amíg yz anya félholtan fekszik 20 percet? Valakire szüksége lehet és sorrendben erre az ember a férjét, majd az anyját kéri meg, semmiképp sem az anyósát.
2023. ápr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!