Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért csinálták ezt velem,mint...

Miért csinálták ezt velem,mint unokájukkal,és egyben gyámság alatt levő gyermekkel?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim, egészen pici baba korban vettek magukhoz,mert drága jó anyám nem vállalt, helyette külföldön dolgozott, és adta haza rám a pénzt.A nagyszüleim mindig árgus szemekkel figyeltek rám,és ami a legfurcsább volt,hogy soha nem engedték még a szobám ajtaját sem becsukni.Párszor próbálkoztam meg vele,folyton rebelliót csaptak,hogy majd a saját házamban,akkor nyitom és csukom, amikor akarom ez az ő házuk nekem kuss van. Ha telefonáltam valakivel, azért is morogtak, főleg nagyanyám,hogy mit "pofázok" annyit telefonon mással,holott engem hívtak...Venni nem vehettem magamnak semmit,mert ne bsszam el a pénzt semmi hülyeségre,nem kellő kacatra. Ezeket miért csinálták velem? Miért nem csukhattam be a szobám ajtaját? Így tulajdonképp az alapvető "saját" kis kuckóm sem lehetett meg..
febr. 3. 00:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Másik generáció plussz valószínűleg keserű és rossz ember
febr. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Lehet hogy valamiért aggódtak és mindig figyelni akartak rád.

Egyébként ennek nem az a módja, hogy "mert én azt mondtam", meg kellett volna beszélniük mindent veled, azt is, hogy ha venni szerettél volna magadnak valamit, megvehesd, amennyiben szükséges (gyerekeknél előfordul, hogy ilyen esetben nem ésszerűen döntenek, vagy a drágábbat vennék meg olyanból, amiből olcsóbb is van stb)

febr. 3. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Te nevelésedet nem akarták elrontani. Féltetek.
febr. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, anyad donthetett anno, hogy vallal e gyereket, vagy sem, q nagyszüleid nem donthettek, hogy vállalnak e unokat, vagy sem. Valamilyen szinten kényszer helyzetbe hozta őket az anyad. Gondolom nagy csalódás volt nekik, hogy ő ennyire félre sikeredett, nálad próbáltak több, komolyabb korlátot allitani, hogy más legyél, mint anyad. Nem a legjobb módszert választották, az biztos. A generációs különbség meg pluszban rátett...Nyilván a legjobbat akarták neked.

Gondolom felnőtt vagy már. A múlton változtatni mar nem tudsz, az nyilvánvaló, de esetleg leulhetsz velük beszélgetni erről, ha nyitottak rá.

febr. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Lehet anyádnak megengedtek mindent, és látod mi lett abból.

Másodszor nem akarták ugyanazt a hibát elkövetni.

febr. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Vagy pont őt is így nevelték. Apádról mit tudsz? Anyád lehet, pont a vasfegyelem elől próbált hozzá menekülni, kapott is akkorát...
febr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ugyan ezt csinálták vele is, annyi különbséggel, hogy neki sokkal többet kellett dolgoznia, mert akkor még sok földünk volt és nagyszülők nem gépesített semmit, hanem kézi erőt használtak.
febr. 3. 11:32
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
Ok, de most mit varsz? Szidjuk őket? A legjobb tudásuk, tapasztalatuk alapján neveltek fel.
febr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Az én Nagyszüleim is vaskalaposak voltak egy kicsit. Annyi játékom volt, hogy a konyhában volt egy régi mosógép, és azon pár játék. Egész nap csak a konyhában, előszobában játszhattam, a szobába csak este lehetett menni. Nemhogy saját szobám , de saját ágyam sem volt . 6 éves koromig a nagymamammal aludtam, miután a papa meghalt, az ő ágyában.

De tisztességgel és minden erejukkel azon voltak, hogy felneveljenek, nélkülük mehettem volna vissza az intézetbe.

febr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Általában azért csinálják ezt az emberek, mert a másik ember szabadságától (itt: a tiédtől) fenyegetve érzik magukat.

Őket is így nevelték, és traumatizálta őket, de továbbviszik a mintát, mert könnyebb belesimulni, mint konfrontálódni és szembesülni azzal a lehetőséggel, hogy "ha szabadon dönthetek, el is ronthatom".

Ha te viszont lázadsz, az arra emlékezteti őket, hogy ők is lázadhattak volna, és élhettek volna másképp.

Szörnyű ez a generációs minta. De szerintem próbálj megbocsátani nekik. Biztos nem akartak rosszat, csak nem ismertek más utat.

febr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!