Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért csinálták ezt velem,mint...

Miért csinálták ezt velem,mint unokájukkal,és egyben gyámság alatt levő gyermekkel?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim, egészen pici baba korban vettek magukhoz,mert drága jó anyám nem vállalt, helyette külföldön dolgozott, és adta haza rám a pénzt.A nagyszüleim mindig árgus szemekkel figyeltek rám,és ami a legfurcsább volt,hogy soha nem engedték még a szobám ajtaját sem becsukni.Párszor próbálkoztam meg vele,folyton rebelliót csaptak,hogy majd a saját házamban,akkor nyitom és csukom, amikor akarom ez az ő házuk nekem kuss van. Ha telefonáltam valakivel, azért is morogtak, főleg nagyanyám,hogy mit "pofázok" annyit telefonon mással,holott engem hívtak...Venni nem vehettem magamnak semmit,mert ne bsszam el a pénzt semmi hülyeségre,nem kellő kacatra. Ezeket miért csinálták velem? Miért nem csukhattam be a szobám ajtaját? Így tulajdonképp az alapvető "saját" kis kuckóm sem lehetett meg..
febr. 3. 00:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem is a nagyszüleim neveltek fel, mert anyám lelépett. Én már idős vagyok, de voltak hasonló gondok, ha nem is ennyire durvák. 16 éves koromig nem volt saját szobám, mert addig még a dédimamám is élt. Amikor ő meghalt, az ő szobájába költöztem be, de azért az ajtót magamra csukhattam.

Generációs szakadék, ez a probléma, ők máshogy éltek, máshogy gondolkodtak. De tisztességgel felneveltek és szerettek is.

febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem szépítem: nagyanyádék belekeseredtek abba, hogy anyád lebaxott nekik, mint egy csomagot. Azt hitték, lesz egy kis nyugtuk öregségükre, erre a lányuk lebaxxa nekik az unokát, mint ma egy emag csomagot, amit majd kibont valamikor... Meg egy poszt II. VH-s csóróságban cocializálódott generáció, aki ruhát is max. akkor vett, ha a nem tudom hány generációs ing kb. rongyokban foszlott le, de úgy, hogy foltozni sem lehetett, kaja terén meg azt ették, ami az adott idényben megterem, meg annyit, amennyi háztájit tudtak tartani. Gondolom, nem kell részletezni, hogy se egyik VH-ból, se '56-ból, se a gengszterváltásnak csúfolt 1989-ből nem sikerült felépülni normálisan, se mentálisan, se gazdaságilag... Egyedül most van olyan éra hosszú idő óta, amikor nincs tényleges háborús helyzet, hogy nem jár szó szerint semmilyen tömegközlekedés, vagy ha mégis, az is jó esetben napi 2x, oszt csókolom, hogy bármilyen árúért kilóméteres sorok álljanak, olyan hiány van, stb. Úgyhogy a mostani 40-45 év alatti generáció az első, aki tudatosan foglalkozik a szar minta felülírásával, de még így is jóval kevesebben, mint kellene... De még így is egyre elfogadottabb és egyre többen teszik-szerencsére-.
febr. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!