Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Túl finnyás vagyok amiért...

Túl finnyás vagyok amiért zavar hogy nagymamám nem mos kezet főzés előtt és WC-zés után sem?

Figyelt kérdés
Minden hétvégén nála ebédelünk és többször is láttam, hogy nem mos kezet mielőtt főz, még akkor sem ha éppen wc-zett előtte. Anyu szerint túl finnyás vagyok, egyébként ő se mindig mos kezet. Lehet, hogy csak engem zavar túlságosan az ilyesmi?

2016. júl. 28. 15:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%
Ez undorító. Az én mamám is ilyen, meg mikor süti a süteményeket összenyalogatja a llekvárt, krémet amit belerak, meg a kanalat is amivel keni. -.- Múltkor festés volt náluk, megkínálta a festőt kávéval, erre belenyalt, hogy elég meleg-e és még a kanalat is bekapta. Ezek után csodálkozik, hogy nem fogadok el nála semmit.
2016. júl. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Amarok Tonrar ***** válasza:
53%
Melyik jóindulatú észlény rontotta le a válaszok hasznosságának százalékát? Jó étvágyat kívánok neki az ürülékes kezével készített ételéhez!
2016. júl. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%

Az én mamám pont az ellentéte. :D Mindig mondogatja, hogy mossak kezet, de nem csak nekem, a negyvenhárom éves anyukámnak is. Mintha magunktól nem tudnánk. :D


Egyébként teljes mértékben igazad van.

2016. júl. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
46%
Én néha akkor is megmosom, ha csak megfogtam a fürdőszobai kilincset főzés előtt... Biztos ami biztos.
2016. júl. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
69%
Az én anyám meg az öcsém sem mosnak kezet WC után, csak ha angy dolgukat végezték. Már többször is szóltam nekik, de nem változik. Inkább főzök én...
2016. júl. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%

Bár nem fertőtlenítek agyba-főbe mindent, mégis amiket említettél alap higiéniának tartom.

Nem veled van a gond.

2016. júl. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
7%
Ez a túlcivilizált nemzedék "problémája". Sok száz milliárdnyi ember nőtt fel úgy, hogy az ételkészítő személyzet nem volt tisztában az akkor még fel sem talált mikrobiológiával. Valójában nagyon legyengült és beteg szervezetnek kell lennie annak. amelyik egy kevés bélbaktériumtól megbetegedne. A hőkezelés amúgy is hatásos ellenük. Volt egy orvos annak idején, aki saját magán bemutatta, hogy E. coli tenyészetet lenyelve, semmi baja nem lett tőle, mivel a gyomorsav is elöli a bélbaktériumok jelentős részét. Úgyhogy, ha anyád is felnőtt és nem kellett eltemetni a testvérei sokaságát meg a nagyanyád rengeteg férjét, akkor talán nem olyan jelentős a dolog, mint amilyennek látod, azaz nagyanyád feltehetően nem turkál a saját végbelében és alapvetően megfelelő a személyi higiéniája is.
2016. júl. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem itt most nem az a kérdés utolsó, hogy megbetegszik-e vagy sem. Tény, hogy nehezen lehet ilyentől bármit elkapni.


Ez inkább gusztustalanság. Pl. az orromból se eszem meg a fikát, hiába nem lehet elkapni tőle semmit. :D

2016. júl. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
60%

18-as, tehát azt mondod, hogy ez nem egészségügyi, hanem esztétikai kérdés? Valószínűleg igazad van. Valóban undorítónak hangzik így elmondva, de a tapasztalatok tényleg azt mutatják, hogy az ilyesmi csak legyengült szervezeteknél jelent gondot. Ha egy gyerek ilyen környezetben nő fel, az immunrendszere valószínűleg jóval ellenállóbb lesz, mint azoké, akik steril és makulátlanul higiénikus viszonyok között. Nem furcsa, hogy a higiénia-mánia növekedésével párhuzamosan nő az allergiások, asztmások, anyagcsere-problémások száma?

Félreértés ne essék, nem mondom, hogy nagywc után nem kell kezet mosni, de azért az általános fújolást kicsit álszentnek érzem.

2016. júl. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
90%
Álszent... hmm, akkor sem enném meg más szarát, ha teljesen ártalmatlan lenne. De én már csak ilyen finnyás álszent vagyok.
2016. júl. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!