Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért tekintik sokan szívtelen...

Miért tekintik sokan szívtelenségnek, ha valaki otthonba adja az önellátásra képtelen rokonát?

Figyelt kérdés

Párszor hallottam már azt a véleményt, hogy aki otthonba adja a magát ellátni képtelen rokonait, az önző és lelketlen, mert úgymond köteles lenne ő ápolni az illetőt.


Viszont sokan nem tudják megoldani, hogy otthon ápolják az adott rokont, mert például a munkarendjük nem teszi lehetővé, hogy mindig legyen valaki az illetővel, és aki mondjuk nem tud járni, vagy vak, vagy szellemileg sérült, az többnyire az alapvető dolgokat sem tudja megcsinálni, így állandó felügyeletet igényel.

Ezen kívül ha olyan kis lakásban lakik, nem biztos, hogy oda tudja költöztetni magához, hogy ápolhassa, az ingázás meg esetleg nem megoldható, mert túl messze laknak egymástól.


Az is egy szempont, hogy a speciális kezelést igénylő betegnek a rokonság esetleg nem tudná biztosítani a szükséges feltételeket, ezért adják be valahova, ahol nagyobb eséllyel kap szakszerű ellátást.

Illetve maga a gondozásra szoruló egyén is dönthet úgy, hogy inkább otthonba megy, mert nem akarja terhelni a családját.



2023. jún. 12. 09:41
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
93%

9.

Nem tudjuk mi baja volt a 28 éven át beteg hozzátartozódnak.

De nektek akkor biztos nem okozott gondot 28 éven át éjjel-nappal, azaz 24 órában egy felnőtt embert pelenkázni, etetni, fürdetni, decubitust megelőzni/kezelni és ezt mind fizikálisan, mind idegileg bírni.

Tehát 28 éven át, mindig volt a családban valaki, aki ezt munkahely és a saját családja mellett el tudta látni.

Vagy ha nem volt ágyhozkötött, de mondjuk demens, akkor közel 3 évtizedig bírta a család az éjjeli bolyongásokat, a kiabálasokat, az életveszélyes helyzeteket.

Mert bizony az életben ilyen helyzetek vannak 99%-ban.

2023. jún. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
94%

9-es, én eddig nem szóltam hozzá, csak olvastam.

Viszont a legjobb barátnőm most van benne a sűrűjében. Már 10 éve csinálja, (anyukájáról van szó), ráment a családi élete, a házassága. Most fog rámenni a munkája, mert már a 4 órás állását is fel kell adnia, hogy 0-24-ben a mama mellett tudjon lenni. Az ápolási díj pcsa (a megemelt is), a mama nyugdíja is megy a közösbe, de még így sem elég. És ez még semmi, nem ismertem rá, múltkor zokogott, hogy nincs élete már 10 éve, és meddig tart még. És nem az anyukájára haragszik, mert imádja, hanem az egész k...va helyzetre. (De ő is az a típus, hogy soha nem tenné be otthonba). Hiába próbáljuk magyarázni neki páran, ész érvekkel felfogja, de inkább belerokkan, már csak hálni jár szegénybe a lélek.

Most komolyan, EZ a követendő?:(

2023. jún. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
25%
Ez egy nagyon nehéz kérdés. Mindenki más.
2023. jún. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
85%

A többség nem csinált ilyet, így aztán csak elgondolásai vannak, hogy ő maga mit csinálna “ha” és ez alapján ítélkezik…

Kevesen pedig már csinálták, de azt hiszik, ha ők képesek akkor mindenkinek képesnek kellene lennie… legtöbben simán csak nem rendelkeznek elegendő empátiával.

2023. jún. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
92%

12-es vagyok, nekem nagyon ékes negatív példa a barátnőmé, ahogy szép lassan tönkremegy. Amúgy érdekes, mert a barátnőm közben mondogatja nekem, hogy soha ne vállaljak be ilyet, mert ha anyámat idevenném (úgy, hogy még önjáró, csak éppen öreg), akkor is lényegében egy másik embert veszek a nyakamba az összes gondjával-bajával. És 80 felett már nem tudni, mikor esik le a lábáról.

Én magamtól is úgy vagyok ezzel (köpködjön meg érte bárki), hogy most, 56 évesen nincs erre plusz 10-15 évem még. Mondjuk most átmenni 4 órásba, (keresett szakmám van), most visszahülyülni szakmailag, most kikészülni. Utána hogyan kapaszkodnék vissza a munka világába és az életbe.

Viszont: Az is igaz, hogy nem tátom a számat az örökségért. Anyunak van egy szép bankbetétje (amit ő örökölt és eltette), és van egy szép városi lakása. Ha azért köt vele valaki eltartásit, nem állok az útjába. Ha egy idősotthoni apartmanra lesz becserélve, én azt is támogatom. Legyen méltó öregkora, csak az én életem is maradjon meg. (Így is nehéz ötvenöt felett balanszírozni, még rendes, megértő férj mellett is. Azért megvannak az elvárások a szakma terén is, jönnek azért elő eü. gondok is nálam is, egy kis cukor, egy kis vérnyomás, felneveltük a lányunkat, pályára állítottuk. Szerintem azért a mi korosztályunk idős szülő 0-24-ben gondozása nélkül is csúcsra van járatva rendesen.)

2023. jún. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
12%

#12

Én nem azt mondtam, hogy követendő példa, és azt is leírtam, hogy egyértelműen nem tudja megoldani.


Ugyanakkor így sem gondolom, hogy egy teljes tudatállapotában lévő (merthogy ezt is leírtam) személy szabadságát, akaratát bárkinek joga lenne korlátozni.

Egy ilyen emberrel lehet beszélni, képes az értelmes kommunikációra, valószínűleg megérti, hogy nem megoldható.


Nem arról van szó, aki vegetál csúnyán szólva.

2023. jún. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is mindig az jut eszembe, hogy ha valaki ápol valakit, és reggeltől reggelig vigyázni kell rá, vagy ha csak kevesebbet is, miből tartja el magukat? Igy dolgozni 3 műszakban?

Van egy kolleganőm, az ő lánya is intézményben van. Ősszel annak az árát is emelték, kb 70 ezer havonta. Sokat dolgozik, szombaton is, vasárnap meg meglátogatja a lányát.

Másik ismerősömnek az apja lett beteg, elesett elég durván. Egész nap csak fekszik, vécére sem tud kimenni. A mamája beadná öregek otthonába, de sokat kell várni, várólista van.

Pont tegnap mutatták a Naplóban, hogy autista fiúhoz jött haza Amerikából a nővére, és tényleg 24 órán át vele kell lennie.

Ő mondta, hogy volt intézményben a srác, de ott annyira nem figyeltek rá, hogy már meg sem szólal, menni is alig tud, és nem volt ennyire rossz állapotban. Most már nem mehetne vissza, mert rossz az állapota...

Szóval elgondolkodtató az egész.

2023. jún. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
92%

Mert a büdös életükben nem ápoltak demens idős, magatehetetlen embert, ahol a pelenkázás nem úgy megy, mint egy négykilós csecsemőnél.


Mindkettő ellenkezik csak éppen a nagyapád 94 kiló :/

2023. jún. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 Metionin ***** válasza:
85%
Az ilyeneknek vagy fogalma sincs róla, milyen egy önellátásra képtelen személyt gondozni vagy a másik típus, akik gondozzák és inkább szenvednek vele, mert jaj mitszólnak, aztán mártírkodnak, ha valaki nem áldozza fel az életét, úgy ahogy ők.
2023. jún. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
92%

Eleve ott bukik a téma, hogy senkit nem lehet sehova, az akarta ellenére "beadni, bedugni"

Kivéve olyat, aki gondnokság alá van helyezve a mentális vagy fizikai állapota miatt, de az ilyet otthon ápolni - akár évtizedekig - képtelenség.

Mondom mindezt úgy, hogy 12 évig ápoltam a szellemileg teljesen rendben levő, de erősen mozgássérült apámat.

2023. jún. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!