Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyam oldjam meg ezt a...

Hogyam oldjam meg ezt a helyzetet? Az unokatestvérem kiborít.

Figyelt kérdés
Van egy 19 éves unokatestvérem akinek sajnos már hosszú ideje problémái vannak. Kirúgták a középiskolából is. A szülei (nagynénémék) tartják el, ingyen él. Tegnap viszont volt egy családi összejövetel ahova elvittem bemutatni a barátnőmet (3 hónapja vagyunk együtt). Ez a nagymamáméknál volt, viszont ott volt az unokatestvérem is, én erről nem tudtam hogy ott lesz. Már az ebéd előtt nézte a barátnőmet, ez még nem zavart de az ebéd után odament hozzá és azt mondta neki hogy feljöhetne egyik nap hozzá kicsit huncutkodni. Ezen én kiakadtam de a többi rokonom szerint ezt csak viccből mondta és én lihegem túl. Én viszont ismerem az unokatestvéremet és elég elvetemült ahhoz hogy komolyan mondjon egy ilyet. Hogyan oldjam ezt meg? Nem akarok ebből konfliktust de szerintem ennek nem volt helye a családi ebéden.

2023. okt. 27. 22:06
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
#9 igazad van, tudom rossz tulajdonságom hogy ilyen félős vagyok. De egyszerűen nem merek beszólni neki. Félek hogy kárt tenne a kocsimban vagy akár bennem. Ismerem, tudom milyen sajnos
2023. okt. 27. 23:33
 12/22 A kérdező kommentje:
Kedves #10 es! Nem vagyunk romák, a családomban senki más nem viselkedik így. Tudom hogy meg kéne védenem a barátnőmet csak tanácsot szeretnék kérni a lehető legbékésebb megoldásra. Ha esetleg valakinek van tapasztalata kábítószer problémákkal küzdő emberrel.
2023. okt. 27. 23:38
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nincs megoldás, csak az, hogy nem tartod velük a kapcsolatot. Normális rokonságban egy emberként akadnának ki egy ilyen megjegyzésen és egyáltalán nem a kábítószeres, agresszív gyerek lenne a kiskirály.
2023. okt. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy kábítószerfüggő semmirekellő naplopó a családodban a kiskirály, a családod pedig egy esetleges konfliktus esetén mellé állna?

Érdekes család... vagy mi a fenét műveltél, hogy még így is őt szeretik/tisztelik jobban?


A barátnődnek meg mondd meg, hogy egy kiszámíthatatlan hülye, de sajnos muszáj vele valamilyen szintű kapcsolatot tartanod, ezért felesleges vele összerúgnod a port, mert semmi nem fog változni.

Viszont a helyedben sem barinővel, sem nélküle nem tisztelném meg a szerető családot a társas rendezvényeken a jövőben, élvezzék csak az uncsitesód társaságát, ha úgy odáig vannak érte.

2023. okt. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
#13 az a helyzet nálunk hogy a srácot kisfiú kora óta védeni kell meg neki elnéznek dolgokat mert sok probléma volt/van vele. Nem akar neki senki rosszat mert így is nehéz neki.
2023. okt. 27. 23:49
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiú kora óta védeni kell...így is nehéz neki. Aha, normálisan kellene visekedni, összeszednie magát, nem drogozni pl. Ilyen családra nekem nem lenne szükségem, akiknél egy drogos semmirekellő a kiskirály, tennék a támogatásukra, inkább szenvednék saját erőből, de még egy hasonló megnyilvánulásnál kiosztanám a "kiskirályt" aztán reagálhat a család úgy ahogy akar.
2023. okt. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

14-es vagyok, a 17-essel is egyetértek, de azt még hozzáfűzném, hogy az egész családod agyatlan, ha nem jönnek rá maguktól, hogy ezzel a tutujgatással elveszik ettől a hülyegyektől is az utolsó esélyét, hogy normális életet tudjon élni.

Ha mindent ráhagynak, hagyják előtérbe kerülni az idegesítő tulajdonságait és nem szabnak neki soha semmi normális határt kisgyerek kora óta, akkor nem is csodálom, hogy egy drogos léhűtő lett belőle. Egy gyereknek kell a nevelés, anélkül csak kallódik, és ez lesz a vége, ennek viszont semmi köze a sajnálathoz.

2023. okt. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Szakítsál meg minden kapcsolatot a rokonoddal, mást nem tudsz csinálni.
2023. okt. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

19 éves tahó drogost már nem lehet megnevelni... legjobb esetben is tahó marad.

Ilyen emberekkel én nem is tatom a kapcsoltot. A rokonaidnak meg mond meg, őket nagyon szívesen vendégül látod, de a tahót ne hozzák. Te pedig nem mész hozzájuk. Így nem balhézol senkivel. Ha pedig a kiskirály megjelenik nálad nem kell beengedni...

2023. okt. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez pedig konfliktus nélkül nem fog menni sajnos. Már ott helyben neked is és a barátnődnek is sokkal határozottabban le kellett volna reagálni. Nem tudjuk, hogy viselkedtetek a helyszínen. Ha csak kényszeredetten vihogtatok vagy feszengtetek, azzal máris elcssztétek az egészet. Határozottan meg kellett volna mondani, hogy ez rossz vicc volt, legyen szíves tisztelettel beszélni a barátnőddel. A barátnőd helyében én nagyon határozottan azt mondtam volna, hogy " Ne haragudj, de mit képzelsz, hogy ilyeneket mondasz?" Ha erre azt mondták volna, hogy csak vicc, akkor hangosan azt mondtam volna, hogy ez rossz vicc, nem kérek belőle, és elvártam volna, hogy a párom határozottan mellém álljon. Most így utólag már furcsa lenne elővenni a srácot, meg neked sem fűlik a fogad hozzá. Legjobb, ha elkerülitek a srácot, akkor is, ha ez azzal jár, hogy a nagynénédéket is kerülitek.
2023. okt. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!