Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyam oldjam meg ezt a...

Hogyam oldjam meg ezt a helyzetet? Az unokatestvérem kiborít.

Figyelt kérdés
Van egy 19 éves unokatestvérem akinek sajnos már hosszú ideje problémái vannak. Kirúgták a középiskolából is. A szülei (nagynénémék) tartják el, ingyen él. Tegnap viszont volt egy családi összejövetel ahova elvittem bemutatni a barátnőmet (3 hónapja vagyunk együtt). Ez a nagymamáméknál volt, viszont ott volt az unokatestvérem is, én erről nem tudtam hogy ott lesz. Már az ebéd előtt nézte a barátnőmet, ez még nem zavart de az ebéd után odament hozzá és azt mondta neki hogy feljöhetne egyik nap hozzá kicsit huncutkodni. Ezen én kiakadtam de a többi rokonom szerint ezt csak viccből mondta és én lihegem túl. Én viszont ismerem az unokatestvéremet és elég elvetemült ahhoz hogy komolyan mondjon egy ilyet. Hogyan oldjam ezt meg? Nem akarok ebből konfliktust de szerintem ennek nem volt helye a családi ebéden.

2023. okt. 27. 22:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
13%
Tényleg kicsit nagy feneket kerítesz neki, a barátnőd úgy se megy fel hozzá, ha meg mégis, akkor jobb is ha megszabadulsz tőle, ennyi az egész.
2023. okt. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
#1 köszi a gyors választ!
2023. okt. 27. 22:25
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

Ha elég mondani neki, hogy nyitva az ajtó, a tiédet átlépheti, ne is jöjjön vissza.


Az, hogy ő egy gyökér, nem rejti véka alá. Ilyet még viccből sem mond az ember. Azonban neked nem kell sehogy kezelned, elvégre ugye a barátnőd nem megy át hozzá, a találkozó pedig véletlen volt. Ha zaklatná a dologgal, mármint igazán zaklatná, na akkor taln jöhet az öklöd, egyszer megcsókolhatja az arcát, de a legjobb, ha azt mondanátok együtt neki, hogy ha tovább csinálja, feljelentést tesztek.

2023. okt. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
#3 tudod azért vagyok dilemmában mert néha muszáj veke találkoznom (mert a nagynénémékkel teljesen jóban vagyok) és akkor ő is ott van. Viszont a családomban ő a kiskirály és ha csak durván rászólnék akkor engem szerintem kiátkoznak a családból. Ezt meg nem szeretném mert én is fiatal vagyok (22 éves) és szükségem van a támogatásra
2023. okt. 27. 22:52
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Mondd a barátnődnek, hogy "ez egy idióta, bocs a kellemetlenségért". És ezzel máris annyit foglalkoztál vele, amennyit az ügy érdemelt, tökéletesen a helyén kezelve. Ez nem a 19. század, hogy minden tahó gyökér miatt párbajozni indulj. A tahó gyökereket le kell szarni, nem érünk rá hülyeségekre, túl rövid az élet. Ne is rugózz ilyenen, hogy ezt meg kell oldani. Mit? Hogy az unokatestvéred hülye? Azt nem lehet megoldani 🤷‍♀️😀. Azon kívül ez az ő baja, nem a tiéd, könyveljétek el, hogy sajnos hülye szegény, és lépj tovább.
2023. okt. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Köszönöm a reakciókat és maximálisan egyetértek veletek. Viszont azért nehéz nekem ez a helyzet, mert nem akarok családon belül konfliktust, viszont a barátnőmet nagyon zavarta ez a megnyilvánulás és azt akarja hogy beszéljek az unokatestvéremmel. Én már próbáltam de nem lehet. A problémáit meg értsétek úgy....sajnos kábszer:(
2023. okt. 27. 22:57
 7/22 anonim ***** válasza:
92%
Akkor nem beszélni kell az unokatestvéreddel, csak közölni vele keményen, hogy az ilyen bunkó megjegyzéseket fogja vissza. Pont.
2023. okt. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
#7 igen, ez lenne egy megoldás, de kínos bevallani, viszont kicsit tartok tőle, hogy ha ilyet csinálok ,,bosszút áll". Például megrongálja az autómat vagy valami hasonlót tesz. Képes ilyenre, vandálkodás miatt rúgták ki a suliból. Ráadásul én nagyon konfliktus kerülő ember vagyok és szeretném ezt békésen megoldani de vele nem lehet. Sose szerettem az ilyen embereket akikkel nem lehet békésen, értelmesen megbeszélni a problémákat. Szeretném megvédeni a barátnőmet, de nem akarom magamra haragítani a családot.
2023. okt. 27. 23:24
 9/22 anonim ***** válasza:
2%
Ne légy ilyen nyámnyila, kérdező. Ha komolyra fordul a kapcsolatotok, akkor sem fogod megvédeni a barátnődet egy bunkótól, mert "nem akarsz konfliktust"? Értem, hogy konfliktuskerülő vagy, de néha muszáj bevállalni, mert az állandó konfliktuskerülés sokkal több problémát és lelki vívódást okoz, mint az, ha igenis felvállalod. A konfliktus az emberi kapcsolatokban természetes.
2023. okt. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, romák vagytok?

Megértem a barátnődet. A helyében ezek után megmondanám, hogy soha nem megyek a te rokonságod összejöveteleire. Ez gyakorlatilag szexuális molesztálás. Nehogy már ennek legyen kitéve valaki a párjának a rokoni összejövetelén!

2023. okt. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!