Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nyaralással problémák, miként...

Nyaralással problémák, miként oldjuk meg?

Figyelt kérdés

Július elején megyünk nyaralni Horvátországba.

A testvéremékkel megyünk. Ő a párja meg a kisgyerekük és mi hárman.

Már le van foglalva és ki is van fizetve február óta 4 főre az apartmam.

A gyerkőcük pótágyon, a mi gyerekünk pedig hordozható kiságyban.

A probléma, hogy a párja előző kapcsolatábol van két gyereke (13,16 évesek) akik nem akartak jönni nyaralni vagy az anyjuk nem engedte el őket, igazából nem tudom mi az igazság. Viszont két napja kitalálták, hogy jönni akarnak ők is.

Mivel ezen a helyen már foglalt a 6 fős apartman a tesóm párja másikat akar nézni.

Viszont akkor ezt a pénzt nem kapjuk vissza illetve ilyen jó helyet sem találunk. És mi nem tudunk megint x összeget kifizetni emiatt.

Én értem, hogy a gyerekei de ezzel mindenkit csak megszivatna.

Mivel tudjuk meggyőzni/jobb belátásra bírni, hogy ezt már nem lehet megváltoztatni?



2015. jún. 2. 11:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Keressen egy hasonlóan jó 6 fős helyet és fizesse az egészet, vagy ti menjetek nélkülük a már kifizetett 4 fősbe.
2015. jún. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is úgy lenne korrekt, hogyha máshova mentek, akkor a plusz költséget ők fizessék.

Vagy ha már ki van fizetve, akkor ti maradjatok itt a 4 fősben.

Arra nincs lehetőség, hogy ott, ahol a ti szállásotok van egy kétszobásat is béreljenek pluszban a két gyereknek?

2015. jún. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%

Lehet, hogy sokan szemétnek tartanak, de én a kérdező helyében azt mondanám: sorry, a szállás lefoglalva, innentől nincs miről beszélni. Vagy pedig a felmerülő pluszköltségeinket fizesse ki, aki változtatni akar.


A költségeken túl, arról sem vagyok meggyőződve, hogy jó döntés a két kamasznak a két, valószínűleg kicsi gyerekkel együtt nyaralnia. Egyszerűen mások az igényeik.


Egyébként pont azért SOHA nem szerveznék más családdal együtt nyaralást, mert nem lehet tudni, az utolsó pillanatban ki, milyen hülyeséget talál ki, nekem meg nincs idegzetem az ilyesmihez.

2015. jún. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám nekik, hogy nincs lehetőség módosításra, és ez a pénz elvész, ha új helyet néztek. Szóval, ha mégis erőszakoskodnának, akkor térítsék meg a károtokat és fizessék a módosítás teljes költségét. Legközelebb meg még akkor kapjanak észbe, míg lehet változtatni.
2015. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%

Én a két gyereknek azt mondanám, hogy bocsi, ez van. Jövőre szívesen elviszünk titeket is, de most már így foglaltuk le a szállást. Tizenévesen ezt fel tudják fogni. Plusz megtanulják, hogy a dolgoknak következményei vannak.


Nálunk is volt hasonló, sőt olyan is, amikor hárman voltunk testvérek, de csak két főre tudták a szüleink a nyaralást megfinanszírozni. Semmi gond: aki otthon maradt, jövőre az ment.

2015. jún. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a pluszköltségröl van szó,akinek esetleg elkerülte a figyelmét.Nem plusz két főt kell kifizetni,hanem 6-ot.Mert az előző négyes foglalás árát nem kapják vissza.Szóval megmondanám nekik,hogy vagy fizetik akkor az egészet,ha már megszívattak,vagy nem jönnek.Nem kell túlbonyolítani,csak határozottan.
2015. jún. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezen a szálláson egy kétágyas szoba? Nem kell a két nagynak veletek egy szobába leni.
2015. jún. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Meg kel mondani a két kölyöknek hogy már le van foglalva, otthon maradnak.
2015. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Nincsen.

Két 4 ágyas és egy 6 ágyas van.

Persze az neki úgy nem megfelelő, hogy ő állja a költségeket.

De ekkora plusz költséget meg ha találna mást is nem tudnánk bevállalni.

Persze nem tisztem azt mondani neki, hogy a gyerekeit ne hozza de ő is belathatja, hogy ez most nem kivitelezhető.

Nem kicaik a gyerekek szerintem meg tudják érteni, hogy ezt nem lehet csak úgy felboritani egy nap alatt

2015. jún. 2. 12:53
 10/26 anonim ***** válasza:
84%
Megmondanám nekik, hogy most már késő, jövőre majd szóljanak időben...
2015. jún. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!