Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nyaralással problémák, miként...

Nyaralással problémák, miként oldjuk meg?

Figyelt kérdés

Július elején megyünk nyaralni Horvátországba.

A testvéremékkel megyünk. Ő a párja meg a kisgyerekük és mi hárman.

Már le van foglalva és ki is van fizetve február óta 4 főre az apartmam.

A gyerkőcük pótágyon, a mi gyerekünk pedig hordozható kiságyban.

A probléma, hogy a párja előző kapcsolatábol van két gyereke (13,16 évesek) akik nem akartak jönni nyaralni vagy az anyjuk nem engedte el őket, igazából nem tudom mi az igazság. Viszont két napja kitalálták, hogy jönni akarnak ők is.

Mivel ezen a helyen már foglalt a 6 fős apartman a tesóm párja másikat akar nézni.

Viszont akkor ezt a pénzt nem kapjuk vissza illetve ilyen jó helyet sem találunk. És mi nem tudunk megint x összeget kifizetni emiatt.

Én értem, hogy a gyerekei de ezzel mindenkit csak megszivatna.

Mivel tudjuk meggyőzni/jobb belátásra bírni, hogy ezt már nem lehet megváltoztatni?



2015. jún. 2. 11:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ők keressenek a közelben egy másik szállást, ti pedig maradtok ott ahol vagytok, attól még lehet együtt lenni, csak külön alszotok.
2015. jún. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Persze a tesóm sem szeretne emiatt plusz költséget a nyakába varrni.

Plusz 100-150ezer ftrol beszélünk. Illetve plusz autót berelunk. Ami 7 fős.

Így ezen is igyekszünk spórolni, egy tank van egyszer kell a pálya matrica t venni.

Ha jönne a két gyerek ez is borulna.

Remélem meg tudjuk győzni ész érvekkel.

2015. jún. 2. 13:13
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Meggyőzni? Sehogy. Ha vinni akarják a két gyereket is, akkor tisztázni kell, hogy külön helyen lesz a szállásotok, mert ti mégegyszer nem tudtok szállást fizetni. Az ő dolguk, hogy ezt hogyan rendezik le, de ti nem fogtok tudni utólag alkalmazkodni, úgy készüljenek.
2015. jún. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
88%

Azért fura egy tesód van, hallod-e!

Ő talál ki valamit, és ti nyeljétek le a pluszköltségeteket? Megállapodtatok egy helyben, lefoglaltátok, aztán átszervezik és 100-150e Ft-os pluszkiadást csinálnának nektek?

Ha még élnek a szüleitek és jó a viszonyotok velük, beszéljetek velük. Talán ők meg tudják értetni tesódékkal, hogy ez iszonyúan inkorrekt hozzáállás a részükről.

2015. jún. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
77%
Vagy mondjátok, hogy fizessék ki a Ti szállásrészeteket és majd mentek ti is, meg ők is külön, a 4 szobás apartman meg elég lesz ötüknek. Tényleg e a baj a közösködéssel, hogy valaki mindig variál...
2015. jún. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőhöz még annyit, hogy sajnos, ami a nyaralás lényege lenne, a pihenés, az önfeledt kikapcsolódás, annak már így is, úgy is lőttek. Azt hiszem, a kérdező is legközelebb jobban meggondolja, menjen-e más családdal nyaralni.
2015. jún. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem jól fogalmaztam.

A tesóm párja akarja hozni az előző kapcsolatábol a két gyereket.

A tesóm is ez ellen van. Nem akarja, hogy jöjjenek a fent leírt okok miatt.

2015. jún. 2. 13:29
 18/26 anonim ***** válasza:
27%

Te jó ég... Na, én ezért sem kezdenék már gyerekkel rendelkező pasival.

A helyedben semmin sem változtatnék, vagy a tesómékkal, vagy nélkülük, de elmennénk nyaralni az eredeti tervek alapján. Én bizony egy árva forint többletet nem fizetnék a "sógor" előző gyerekei miatt. (ezektől a mozaikcsaládoktól kiver a víz, sokszor követni sem tudom, hogy ki kivel van, és szinte már csak ilyen családok vannak) Azt a sógor oldja meg, én bizony a fülem botját sem mozdítanám, hogy nekik jó legyen.

Na, most jól felkaptam a vizet, mert a variálás és keresztbeszervezés nálam dühöt vált ki, NEM BÍROM elviselni.

Tehát szerintem neked semmi megoldanivalód nincs. Ez nem a te problémád.

2015. jún. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

17-re:

Ja, értem. Akkor a tesódnak a legrosszabb, mert a férje és a testvére között őrlődik. :-(((

Ha a szállás ki van fizetve és csak a kulcsot kéne átvenni, akkor fölmerülhet, hogy kerek-perec megmondjátok a sógornak, hogy ti mentek az eredeti helyre. Ha ők is odajönnek, akkor együtt nyaraltok, ha nem, akkor magatok. De ezt csak akkor mondhatod, ha egyedül is le tudtok utazni (ez is pluszköltség, és ezt az életben ki nem fogják nektek fizetni)!

Ha utazásban rájuk vagytok utalva, akkor azt mondhatjátok, hogy fizessék ki a ti részeteket a 4 személyes apartmanból, akkor elférnek a két naggyal, ti meg itthon maradtok és magatok el tudtok menni abból a pénzből valami szerényebb helyre.

2015. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Nagyon jó a kapcsolatom a tesommal.

És ebben a dologban ott kell mellette allnom hiszen en is érintett vagyok a dologban.

Délután jönnek át bízom benne, hogy meg tudjuk oldani és belatja.

2015. jún. 2. 13:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!