Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mamahotelben mennyi lenne a...

Mamahotelben mennyi lenne a normális rezsi hozzájárulás?

Figyelt kérdés

35 éves fiam még velünk él.

Van munkája, autója.

Havi 10 ezer forintnál többet nem merek elérni tőle. Vagy ez is sok?

Ez fedezi az étkezését is. Minden nap főzök!


2020. jún. 13. 20:05
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem,aki megteheti,az nem kér bele a rezsibe a gyerekétől,mindegy hány éves.


Főleg,hogy gondolom egyszer el szeretne majd költözni,így minél hamarabb eltud majd.


Amilyen ingatlanárak vannak ma,szerintem sok szülő féltené a gyereket egy nagy hitelfelvételtől.

Viszont nem tudhatjuk,hogy a kérdező milyen.Mire költi a pénzét,vagy tartalékol-e egyáltalán.


De sok magányos szülő is van,akit az sem érdekel,ha a gyereke sosem költözik el.


Általában tényleg a prolik szokták legjobban követelni,hogy ennyit,annyit fizessen a gyerek,akik a legkevesebbet támogatták a gyereküket az indulásban,és alig várják,hogy nagykorú legyen,és legyen még egy dolgozó,aki belead a közösbe.

Az ilyen réteg mindig gyűlöli azokat a szülőket,akik ezt nem teszik a saját gyerekeikkel szemben,mert tudják,hogy hozzájuk képest ők rossz szülők,és bántja az önérzetüket.

2020. jún. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
54%

szerintem ,ha nem vagy mélyszegény és nem vagy rászorulva ne kérj egy Ft-ot sem. Én biztos nem kérnék a gyerekmtől és azon lennék minél jobban tudjam támogatni az életben.

Akkor tudom csak megértei ezt a rezsibe fizetést,kaja pénzt stb,ha a szülők alapból szegények,alig élnek meg és teher eltartani a gyereket. Ha viszont a szülő simán megél,van pénze mindenre akkor miért venné el a saját gyerekétől akárhány éves is??

ez a mentalitás nagyon beteges szerintem,annak miért is kellett gyerek?

Az én szüleim se támogatnak anyagilag,smemit nem segítenek elindulni az életben,ezért is egy gyerekük sem áll még a cslaádalpítás közelében sem!pedig bőven lenne rá keret,hogy segítsenek. Míg más családoknál ahol negyed annyi pénz sincs,folyamatosan támogatják a gyereket ahol csak tudják és így simán elindultak az életben. Ez lenne a normális! fel kellene fogni,hogy ma már más világ van,nem az hogy kint élünk a földeken ,két kezünkkel felépítjük a házat,a vetemnyesből eszünk. Itt még egy panel is 30milla minimum aminek az árát megkeresni fél élet kivéve ha az ember lánye elmegy prostinak akkor pár év. Vagy a fiú céget alapít és elcslaja az adót.

2020. jún. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
0%
"szerintem ,ha nem vagy mélyszegény és nem vagy rászorulva ne kérj egy Ft-ot sem. Én biztos nem kérnék a gyerekmtől és azon lennék minél jobban tudjam támogatni az életben." És a gyermek röhögve a nyakadon marad még negyven évesen is, mert mi az istennek erőltetné meg magát? Annak a hülye szülőnek is jól jönne a pénz amiből a pofátlan, felnőtt gyerekét eltartja...
2020. jún. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó!Ha így gondolkodik valaki,minek vállal gyereket?

Ha nem vállalt volna gyereket,akkor több tízmilliót spórolt volna.

2020. jún. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
76%
53, hogy gondolhatod azt a saját gyerekedről,hogy röhögve a nyakadon él? és direkt nem lép tovább? Te nagyon szeretheted a gyerekeidet...ja nem.Ebből is látszik,hogy te magad sosem szeretted és teherként,koloncként gondolsz rá. Szerintem alap ,hogy a szülő-gyerek szereti egymást és jót akarnka egymásnak.. nem az,hogy direkt élősködik és kiröhög??
2020. jún. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
22%
"Utolsó!Ha így gondolkodik valaki,minek vállal gyereket?" Biztos nem annak hogy amíg él eltartsa.....
2020. jún. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
58%

Fogyatékos talán? Cselekvőképtelen? gondokság alatt ál? tartósan beteg?


Ha ezek közül egyik sem, akkor 10e olyan kevés, hogy inkább oda se adja. :D

2020. jún. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
69%
Azért kíváncsi lennék, hogy akik itt hőzöngenek, hogy "minek szül az ilyen" Mi az hogy nem tartja el a kis harmincöt évest" mind a szüleiken élősködnek kereső ember létükre?
2020. jún. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
54%

58,az a baj,hogy egy teljesen normálisan,egészésgesen nevelkedett ember nem tudja felfogni milyen az,ha a szülei kb szándékosan életképtelennek nevelik őt. Akiknek kb azaz életcéljuk,hogy a gyerek akár 40 évesen is tőlük függjön,annyira érzelmiszegény,fenyegető környezetben fenyített ember nem lesz képes önálló életre.

Tudom,hogy hihetetlenül és felfoghatatlanul hangzik ez,de ismerek ilyen embereket. A férfi már 50 éves ,de még mindig az anyuka szava számít,vele él és nem lehet a férfinek családja,nem vihet nőket fel stb. Épp ésszel azt mondod jaj ugyanmár a férfi leléphetne ha akarna,neki ez így kényelmes. De nem látod a mögöttes lelkitartalmat, hogy anyukáék direkt így nevelték,fenyítették. Persze ismerősöknek panaszkodnak,hogy a haszontalan kölke még mindig rajtam élősködik,de vlaójában ő is ezt akarja,semmit nem tesz annak érdekében,hogy elindítsa vagy segítse gyerekét levállni.


Persze olyan eset is van amikor tényleg az anyagi helyzete maitt nem tud elköltözni az illető,de azért pár év otthon töltött ,spórolt év után általában képesek elindulni.

2020. jún. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
27%
Na hagyjuk már a kifogásözönt. Én mindenből jöttem, csak egészséges környezetből nem. Nincs olyan hogy életképtelenre nevelik. Olyan van hogy kényelmes, lusta dög valaki, és a szülőt okolja érte, hogy miért szolgálta ki...
2020. jún. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!