Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyén van az, hogy a szüleim...

Helyén van az, hogy a szüleim ennyi pénzt kérnek azért, hogy még velük lakom?

Figyelt kérdés
Pesten lakunk egy 4 szobás külvárosi lakásban, aminek a bérleti díja elég drága 200.000 ft + rezsi. 5-en lakunk így, mamám és a húgom (még 9-edikes) is velünk lakik, (plusz én és a szüleim). Vidéki megyeszékhelyen van egy házunk, de nincs kiadva, ahogy a mamám háza sincs. 2 autónk van, az egyiket én is szoktam használni, de nem sokszor, heti kb. egyszer bemegyek vele a városba, vagy a boltba (ha akarok magamnak venni vmit), szóval max. 20 km-t megyek vele egy héten. Sokat segítek itthon, mosogatok, porszívózok, heti egyszer főzök is. Nyáron pedig 3-4 hetente nekem kell leutazni a vidéki házainkhoz füvet nyírni, meg egy kicsit kertészkedni, ami egy teljes napot elvesz. (Ezt amúgy szívesen csinálom, de azért mégis csak munka) Ők nem keresnek olyan jól (állami beosztottak) én viszonylag jól keresek, havi 320 ezer körül. Eddig havi 60-at kértek el, de már januártól havi 75 ezret kell hazaadnom. Azt mondják, hogy még így is jobban járok, mintha saját albérletben lennék. Egyébként saját lakásra gyűjtök (havi 200 ezer ft körül félre tudok rakni). Szerintetek ezek alapján ez a 75 ezer rendben van, vagy mit gondoltok? Én azt érzem néha, hogy lehúznak, mert anélkül is meg tudnánk élni, de anyum nagyon drága termékeket vásárol (lazacot, szénhidrátmentes kenyeret, szarvashúst, prémium lekvár, meg ilyen drága dolgokat, plusz van egy nyugdíjbiztosításuk, az is havi kb. 40 ezer forint). Mama a nyugdíját viszont mindig félreteszi, nem költünk belőle semennyit. Mit gondoltok?

2021. márc. 29. 16:50
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
88%

Az miért nem opció, hogy anyádék valamelyik üresen álló lakásába költözöl, és inkább ott vagy önálló?

Akkor nem kéne fizetned a lakbért.

2021. márc. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 A kérdező kommentje:
Igen, hát éppen ez az, hogy így tudom a legtöbb pénzt megspórolni, hogy még itthon lakom. De másokat támogatnak, diplomaosztóra már saját lakást, vagy kocsit kapnak ajándékba, de nekem mindezt önerőből kell előteremteni.
2021. márc. 29. 17:10
 23/66 anonim ***** válasza:
95%

Miért nem költözöl valamelyik lakásotokba, ami üresen áll?

Miért laktok albérletben, s fizettek 200 000 ftot, ha közben van 2 üres házatok?

2021. márc. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 A kérdező kommentje:
#22 vidéken ilyen jól fizető munka nincs. Vagy elmehetek gyárba 3 műszakba, vagy benzinkúti eladónak, havi nettó 150-180 ezerért.
2021. márc. 29. 17:12
 25/66 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, azért túlzásokba ne essél, én örültem ha kaptam ballagásra egy csokor virágot, nem autó, meg lakás :o basszus, kicsit rosszul gondolkozol.
2021. márc. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
77%
Akkor bejársz vidékről a munkahelyedre. Az nem megoldás?
2021. márc. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
14%

"Azt mondják, hogy még így is jobban járok, mintha saját albérletben lennék." Ahha, ők biztosan...adsz a rezsibe nem is keveset+rohangálsz füvetnyírni, besegíteni stb.

Én a helyedben biztosan elmentem volna már régen albérletbe, lehet hogy drágább de simán belefér a büdzsédbe ráadásul én azt a szabadságot semmi pénzért nem cserélném el (tapasztalat)

Most anyádék megpróbálnak még ott tartani és nézik meddig lehet pumpolni téged jogosan, ha van rendes kereseted és még ott akarsz lakni velük akkor igenis adj bele a közösbe, de ha ez piszkálja a csőrödet akkor vagy irány az albérlet és lehet tőlük függetlenedni vagy rajtuk maradsz és akkor is fizetsz (ráadásul életed se lesz)

2021. márc. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 A kérdező kommentje:
#27 Nem lenne kedvem ingázni napi 250 km-t.
2021. márc. 29. 17:16
 29/66 anonim ***** válasza:
45%
Ők akkor járnának jól ha a kérdező albérletben lakna,mert így is ők tartják el. És miért esnének el a kiadott lakásból jövő bevételtől? Amiből jó eséllyel sose lépne le a kérdező, ezzel anyagi kárt okozva a szüleinek?
2021. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
66%
provokatív kamu
2021. márc. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!