Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyén van az, hogy a szüleim...

Helyén van az, hogy a szüleim ennyi pénzt kérnek azért, hogy még velük lakom?

Figyelt kérdés
Pesten lakunk egy 4 szobás külvárosi lakásban, aminek a bérleti díja elég drága 200.000 ft + rezsi. 5-en lakunk így, mamám és a húgom (még 9-edikes) is velünk lakik, (plusz én és a szüleim). Vidéki megyeszékhelyen van egy házunk, de nincs kiadva, ahogy a mamám háza sincs. 2 autónk van, az egyiket én is szoktam használni, de nem sokszor, heti kb. egyszer bemegyek vele a városba, vagy a boltba (ha akarok magamnak venni vmit), szóval max. 20 km-t megyek vele egy héten. Sokat segítek itthon, mosogatok, porszívózok, heti egyszer főzök is. Nyáron pedig 3-4 hetente nekem kell leutazni a vidéki házainkhoz füvet nyírni, meg egy kicsit kertészkedni, ami egy teljes napot elvesz. (Ezt amúgy szívesen csinálom, de azért mégis csak munka) Ők nem keresnek olyan jól (állami beosztottak) én viszonylag jól keresek, havi 320 ezer körül. Eddig havi 60-at kértek el, de már januártól havi 75 ezret kell hazaadnom. Azt mondják, hogy még így is jobban járok, mintha saját albérletben lennék. Egyébként saját lakásra gyűjtök (havi 200 ezer ft körül félre tudok rakni). Szerintetek ezek alapján ez a 75 ezer rendben van, vagy mit gondoltok? Én azt érzem néha, hogy lehúznak, mert anélkül is meg tudnánk élni, de anyum nagyon drága termékeket vásárol (lazacot, szénhidrátmentes kenyeret, szarvashúst, prémium lekvár, meg ilyen drága dolgokat, plusz van egy nyugdíjbiztosításuk, az is havi kb. 40 ezer forint). Mama a nyugdíját viszont mindig félreteszi, nem költünk belőle semennyit. Mit gondoltok?

2021. márc. 29. 16:50
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
60%
Az szép azert hogy le lett pontozva az a válaszom hogy nem segít hanem otthon lakik, magyarul nyilvánvaló hogy takarít maga után. Hát takarítsatok nyugodtan a felnőtt gyereketek után akkor.
2021. márc. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
49%
Én zöldet adtam arra a válaszra, mert igazat írtál. Még szép, hogy egy felnőtt emberre nem köteles senki sem takarítani. Igaz, még így is alig van dolga, és sokkal kevesebb, mintha maga lakna és baromi olcsón megússza a házi cselédet.
2021. márc. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 Savlekotő ***** válasza:
31%

Igen, hát éppen ez az, hogy így tudom a legtöbb pénzt megspórolni, hogy még itthon lakom

Akkor mégis miért picsogsz itt?

2021. márc. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
83%
Én megértem, hogy te azt a 75 ezret inkább megspórolnád magadnak, de egy kicsit gondold bele magadat a szüleid helyzetébe is. Mivel írtad, hogy nem igazán keresnek jól, szerintem így teljesen rendben van, hogy kérnek tőled egy kis pénzt. Felnőtt ember vagy már, ha kapsz teljes ellátást, és albérletben laktok, szerintem ez magától értetődik, hogy neked is be kell szállnod a havi családi kiadásokba. Egyes szülők megengedhetik, hogy nem kérnek semmit az otthon lakó gyereküktől. A te szüleid viszont nem gazdagok, ezt írtad is, így magától értetődik, hogy egy pici terhet leveszel a vállukról azzal, hogy hazaadsz.
2021. márc. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
65%

Igazuk van, jobban jársz mintha kivennél egy szobát 60ezerért és havi 40et elkoltenél, lekváros kenyérre meg toast szendvicsre.

De ha nem vagy megelégedve a gondolom kész, főtt lazaccal, szarvaspörkölttel, nyugodtan kipróbálhatod magad önfenntartóként. Senki sem kötelező rá, hogy otthon lakj.

Amellett ezt gondolom öröklés útján úgyis visszakapod, hisz ott van 2 ingatlan, a mama nyugdija, szóval nem hülye anýád, az élet pénzbe kerül, jó ha megtanulod. És valóban merfoldekkel jobban jössz ki Így.

2021. márc. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
80%

Tehát, ha jól számoljuk, egy szobáért, annak rezsijéért és az ellátásért fizetsz havi 75 ezret, plusz hozzájárulsz a házimunkához (nem segítesz be, mert nem másnak a dolga kitakarítani utánad). Ez egy önálló keresettel rendelkező felnőtt ("kitaníttatott") gyerek esetében teljesen korrekt ajánlat, hiszen így is kevesebb pénzt teszel bele, mint amennyibe kerülsz.

Ha külön költöznél, egy szoba+rezsiért kb. ugyanennyit fizetnél (egy önálló garzon Budapesten inkább 90 ezer + rezsinél kezdődik), takarítani stb. szintén magadnak kellene, viszont nem kapnál ingyen étkezést.

2021. márc. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
79%

Jogos is és reális is. Nem húznak le. Ennyi kb. a rezsi, a kaja és a bérleti díj rád eső része és kész. Felnőtt ember vagy, nem kötelesek eltartani és nem is tisztességes ezt elvárni tőlük, hiszen nem milliomosok, számít nekik ez a pénz. Lehet, hogy meg tudnának élni nélküle, de az ő szempontjukat nézve miért éljenek napról-napra nyomorogva, csak hogy eltartsanak valakit aki erre nincs is rászorulva. Az a pár luxus kaja amit itt leírtál nem vészes, gondolom te is eszel belőle, meg úgy vélem nem mindennapos. Ennyiből amúgy egyedül nem élnél meg, vagy csak nehezen, idegenekkel közös bérleményben szarabb kajákkal.

Az, hogy más házat vesz a gyerekének jól hangzik, csak éppen nem általános. Sok ezer gyerek van akinek semmit nem vesznek, nem is tudnak. Ezek közül rengetegen irigyelnének meg téged, hiszen eltartottak amíg diplomát szereztél, nem kellett az egyetem mellett is melóznod a puszta megélhetésért. Sőt a kedvedért felköltöztek Pestre, vállalva az albérlet fizetést is, hogy neked jobb kilátásaid, jó munkád legyen. Szerintem ezzel nagyon sokat megtettek érted, pont ami tőlük telt. Az, hogy itt laktok teszi lehetővé a mostani munkádat és a havi 200ezres megtakarítást. Jelzem ennyiért sokan összetennék a két kezüket, hiszen ez reális időn belül lehet kezdőtőke egy lakáshitelhez is. Mit akarsz még ennél többet?

Az, hogy nagyi pénzét nem veszik el nem meglepő, meg amúgy sincs jelentősége, gondolom nem szórja szét, magával meg nem viszi, örökség lesz.

A vidéki házakat ki lehetne éppen adni, de azt is megértem, hogy félnek ettől, hogy lelakják, tönkre teszik stb... Ezt nem erőltetném, nektek lesz jobb, ha jó állapotban maradnak, gondolom ti fogjátok örökölni őket.

2021. márc. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
100%

De várj, hány éves vagy?

Mert azért nem mindegy hogy 19 vagy 29 évesen ez a helyzet.

2021. márc. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem ez nem normális dolog. Nem kérünk pénzt a gyerektől. Maximum akkor ha valami miatt nagyon megszorulunk.

Én ezt sosem tartottam normális szülői gondolkodásnak. Ráadásul van két kihasználatlan ingatlan... Miért nem adják el és vesznek belőle egy lakást neked?

Nálunk az volt a szokás a családban, hogy a szülő amennyire csak tudja segíti a gyereket az elindulásban. "Cserébe" a gyerek többreviszi, mint a szülők és ezért a saját gyerekeinek még töbet tud adni, plusz tudja támogatni az addigra már idős szüleit. Nagyszüleim is ezt tették pedig egyszerű, szegény kis falusi emberek, a szüleim is ezt teszik, a testvérem is ezt teszi és én is ezt fogom. Attól még egyikünk sem lett elkényeztetve. Mindenki dolgozik rendesen, szorgalmasan, becsületesen.

2021. márc. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
65%
59# Elég beteg szokás a gyereket arra nevelni, hogy ha 25 évesen is otthon lakik munka mellett, akkor is el kell tartani.
2021. ápr. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!