Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyén van az, hogy a szüleim...

Helyén van az, hogy a szüleim ennyi pénzt kérnek azért, hogy még velük lakom?

Figyelt kérdés
Pesten lakunk egy 4 szobás külvárosi lakásban, aminek a bérleti díja elég drága 200.000 ft + rezsi. 5-en lakunk így, mamám és a húgom (még 9-edikes) is velünk lakik, (plusz én és a szüleim). Vidéki megyeszékhelyen van egy házunk, de nincs kiadva, ahogy a mamám háza sincs. 2 autónk van, az egyiket én is szoktam használni, de nem sokszor, heti kb. egyszer bemegyek vele a városba, vagy a boltba (ha akarok magamnak venni vmit), szóval max. 20 km-t megyek vele egy héten. Sokat segítek itthon, mosogatok, porszívózok, heti egyszer főzök is. Nyáron pedig 3-4 hetente nekem kell leutazni a vidéki házainkhoz füvet nyírni, meg egy kicsit kertészkedni, ami egy teljes napot elvesz. (Ezt amúgy szívesen csinálom, de azért mégis csak munka) Ők nem keresnek olyan jól (állami beosztottak) én viszonylag jól keresek, havi 320 ezer körül. Eddig havi 60-at kértek el, de már januártól havi 75 ezret kell hazaadnom. Azt mondják, hogy még így is jobban járok, mintha saját albérletben lennék. Egyébként saját lakásra gyűjtök (havi 200 ezer ft körül félre tudok rakni). Szerintetek ezek alapján ez a 75 ezer rendben van, vagy mit gondoltok? Én azt érzem néha, hogy lehúznak, mert anélkül is meg tudnánk élni, de anyum nagyon drága termékeket vásárol (lazacot, szénhidrátmentes kenyeret, szarvashúst, prémium lekvár, meg ilyen drága dolgokat, plusz van egy nyugdíjbiztosításuk, az is havi kb. 40 ezer forint). Mama a nyugdíját viszont mindig félreteszi, nem költünk belőle semennyit. Mit gondoltok?

2021. márc. 29. 16:50
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
71%
mostmár tuti kamu, az erre irányuló kérdéseket módszeresen ignorálja a kérdező
2021. márc. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 A kérdező kommentje:
Miért lenne kamu? Mi a nem hihető?
2021. márc. 29. 17:20
 33/66 anonim ***** válasza:
75%

a #23asra reagálva: másoknak milliomos szülei vannak, azért nem akarsz panaszkodni hogy a te szüleid nem azok? Sőt olyanok is vannak, akik fejlettebb, gazdagabb nyugati országokban élnek. Arra nem akarsz panaszkodni, hogy bezzeg ott a gyerek mit kap?

Most vagyok végzős az egyetemen, a szüleim nagy nehezen összekapartak annyit hogy tudjanak venni és felújítani egy házat az agglomerációban (régi vágyuk hogy kiköltözzenek) de olyan helyen találtak ahol kocsi nélkül esélytelen közlekedni. Belvárosi gyerekként nem lett volna értelme megtanulnom vezetni mert se kocsit nem tudtam volna kapni se értelme nem lett volna mert itt mindenképpen könnyebb tömegközlekedéssel közlekedni. Albérletben lakunk jelenleg, amit csak azért tartanak még fent, hogy nekem az egyetem végéig könnyű legyen a közlekedés mivel még úgysem keresek annyit amennyivel meg tudnék élni úgy hogy nyugodtak legyenek. Kb amint megkapom a diplomámat és elkezdek rendesen dolgozni ez már meg fog változni. Addig támogatnak ameddig nem lesz olyan a fizetésem, hogy kényelmesen megéljek, és ezért tök hálás vagyok, de az nem várható el tőlük, hogy egészen addig fizessék kb minden nagy kiadásomat amíg nem tudok venni egy lakást. MErt igen, a lakhatás és KAJA (nem csak a drága élelmiszerek) tudnak lenni a legnagyobb kiadás.

Inkább örülj annak, hogy ENNYIRE tudnak támogatni. Másoknak még ez sem adatik meg. Ne arra gondolj hogy bezzeg mások mit kapnak ballagási ajándéknak...


Szóval az eredeti kérdésre reagálva: igen, helyén van hogy ennyi pénzt elkérnek a felnőtt, dolgozó lakótárstól. Mert ezt így kell most nézni. Ha helyetted egy random ember lenne ott, akkor valsózínűleg többet is elkérhetnének.

2021. márc. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 A kérdező kommentje:
#34 Köszönöm, ilyen válaszokra vártam. Megmondják, hogy szerintük rendben van-e, vagy sem, és miért gondolják így.
2021. márc. 29. 17:23
 35/66 anonim ***** válasza:
74%
A Mama is szálljon be az albérletbe, ha jó a nyugdíja. A 2db házat adjátok ki, vagy el. Nem tudom milyen terveitek vannak velük.
2021. márc. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem jogos az összeg. Én simán a dupláját kifizetem albérletbe, rezsire (pedig ezeket kétfelé osztjuk), plusz kajára.

Engem annyira támogattak, támogatnak a szüleim, hogy tudom, ha bármi történik, akkor hazamehetek, de az a hozzáállásuk (meg az enyém is), hogy ha megtehetem, akkor ne lakjak náluk, mert kicsi a lakás. Egyszer viccből megjegyeztem, hogy vannak, akik kocsit és lakást kapnak a szüleiktől. Értették a viccet, diplomaosztóra vettek nekem egy Matchboxot.

2021. márc. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 A kérdező kommentje:
Nem akarják kiadni a házakat, már 5 éve üresen állnak. Eredetileg azért költöztünk fel Pestre, hogy én és a húgom jó végzettséget szerezzünk, jó állást szerezhessünk, és így megalapozhassuk a jövőnket.
2021. márc. 29. 17:41
 38/66 anonim ***** válasza:
78%
34es vagyok. Esetleg beszélj velük arról hogy miért nem akarják kiadni a házakat. Kiadáshoz is érdemes egy kezdőtőkével számolni vagy akár biztosan elrakni a kaukciót hogy ha probléma lenne a házzal abból pikkpakk meg lehessen oldani. Ha ettől félnek hogy nem tudnának az ilyenekkel foglalkozni, félnek hogy nem lenne pénz a javításra, mond nekik, hogy te majd rendezed ezt. És akkor a kiadásból származó bevételt elosztjátok (nyilván ha te rendezed ezeket a dolgokat akkor jár neked egy része). Ez lehet úgy hogy konkrétan megtartod a kiadásból származó pénz egy részét, vagy levonjátok a rezsi/lakhatási költségedből amit a szüleidnek fizetnél.
2021. márc. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
67%

Havi 320ból 75 szerintem nem sok. A másnak így meg úgy van gondolatmenettel semmire nem mész max magad hergeled.

Egyébként a lakhatás meg a kaja már több szerintem.

Külön keresettel rendelkezőként meddig akarsz egy 4 szobás lakásban szorongani a szüleiddel? Nekem ez felfoghatatlan. Gondolom van a szuleidnek egy szoba , a mamanak 1, nektek a tesóddal meg egy nappali?

Annyira hihetetlen hogy még te varod el a támogatást. Látod hogy ennyit bírnak nem? Leírtad hogy nem keresnek sokat, egyszerűen be kell osztani a pénzt. Hiába hapogsz hogy masnak lakas stb van. A te szüleid nem tehetősek, el kéne mar fogadnod. Azt meg hogy anyád mit vásárol ne kerd számon, ha meg zavar vezess külön háztartást, lakotarsakkal albiban. Főzz magadra nyugodtan.

2021. márc. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
45%
Ja es azt kihagytam hogy NEM SEGÍTESZ , hiszen ott laksz! Alap!!! Hogy ezeket megcsinálod.
2021. márc. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!