Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyén van az, hogy a szüleim...

Helyén van az, hogy a szüleim ennyi pénzt kérnek azért, hogy még velük lakom?

Figyelt kérdés
Pesten lakunk egy 4 szobás külvárosi lakásban, aminek a bérleti díja elég drága 200.000 ft + rezsi. 5-en lakunk így, mamám és a húgom (még 9-edikes) is velünk lakik, (plusz én és a szüleim). Vidéki megyeszékhelyen van egy házunk, de nincs kiadva, ahogy a mamám háza sincs. 2 autónk van, az egyiket én is szoktam használni, de nem sokszor, heti kb. egyszer bemegyek vele a városba, vagy a boltba (ha akarok magamnak venni vmit), szóval max. 20 km-t megyek vele egy héten. Sokat segítek itthon, mosogatok, porszívózok, heti egyszer főzök is. Nyáron pedig 3-4 hetente nekem kell leutazni a vidéki házainkhoz füvet nyírni, meg egy kicsit kertészkedni, ami egy teljes napot elvesz. (Ezt amúgy szívesen csinálom, de azért mégis csak munka) Ők nem keresnek olyan jól (állami beosztottak) én viszonylag jól keresek, havi 320 ezer körül. Eddig havi 60-at kértek el, de már januártól havi 75 ezret kell hazaadnom. Azt mondják, hogy még így is jobban járok, mintha saját albérletben lennék. Egyébként saját lakásra gyűjtök (havi 200 ezer ft körül félre tudok rakni). Szerintetek ezek alapján ez a 75 ezer rendben van, vagy mit gondoltok? Én azt érzem néha, hogy lehúznak, mert anélkül is meg tudnánk élni, de anyum nagyon drága termékeket vásárol (lazacot, szénhidrátmentes kenyeret, szarvashúst, prémium lekvár, meg ilyen drága dolgokat, plusz van egy nyugdíjbiztosításuk, az is havi kb. 40 ezer forint). Mama a nyugdíját viszont mindig félreteszi, nem költünk belőle semennyit. Mit gondoltok?

2021. márc. 29. 16:50
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
42%

Nem kell eltartani. A gyerek a saját dolgait vegye meg magának. Néha ugorjon el ő a boltba és vásároljon be.

De lakbért nem tudom melyik szülőnek van pofája kérni a gyerektől.

Oké ha lusta, semmirekellő, nem dolgozik az más téma.

De a kérdező dolgozik rendesen, lakásra gyűjtene. Én biztos nem kérnék tőle lakbért. A gyerekemnek meg lenne annyi esze magától cserébe néha felajánl egy-egy bevásárlást vagy ilyesmi.

Nem értem miért kellett lepontozni a valászom.

Akik lepontozzák ők úgy gondolják, hogy a gyereket 18 éves korában ki kell rakni az utcára és boldoguljon egyedül? Akkor hogy megy előbbre az emberiség?

2021. ápr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
46%

Mondjuk nekem pici gyerekeim vannak de én is úgy gondolom, hogy ha huszonpár neadjisten harmincpár évesen még mindig otthon laknak, fizessenek, nem miattam, hanem tudják, hogy ez így működik , x fizetésből y kötelező kiadás, a többivel gazdálkodhat.

Mondjuk valószínű ha lehetőségem lesz rá egy az egyben félre is teszem neki, amit a lakhatásért kerek tőle, amit visszakap ha önerő kell neki vagy mittudomén. De azzal se megy előrébb a világ hogy 30 évesen elnek a szülők nyakán mint Marci Hevesen... igenis jobb ha megtanulja a gyerek, hogy mennek a dolgok a való életben.

22, 23 évesen ok otthon, de ha már dolgozik , legalább barátokkal költözzön össze vagy valami, egy rántotta, egy mosás, nem szivesség hanem kötelesség felnőttként szerintem.

2021. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
59%
Azt hittem így futólag ránézve a kérdésre, hogy kevesled a 75 ezer ft-ot havonta😁 Fizess inkább 100 ezret, az lenne a tisztességes 😊👍 Még mindig maradna 20 ezred, a félretett pénzeden kívül.
2021. ápr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
10%

"Nem kell eltartani. A gyerek a saját dolgait vegye meg magának. Néha ugorjon el ő a boltba és vásároljon be."


Biztos, hogy nem vagy tisztában a mai árakkal. Ha így lenne, akkor azt nem úszná meg 75ezerből. Te is eltartott vagy, mi? Azok ilyen ostobák.

2021. ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
80%

Havi szinten 320.000 keresel és 75 ezret sajnálsz bele adni a közös költségekbe?!

Amilyen élelmiszer árak vannak mostanában örüljél neki hogy csak ennyit kérnek. Ha nem tetszik akkor menjél egy albérletbe és ott majd rá jössz hogy milyen jó dolgod volt otthon, mert egy albi sokkal többe fog fájni anyagilag. Gondolkozzál el rajta.

2021. ápr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon reális amit elkérnek, sőt.
2021. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!