Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hatalmas ház eladása, hogy a...

Hatalmas ház eladása, hogy a gyerekednek egyszerűbb legyen a dolga és ne kelljen hitelt vagy albérletet fizetnie vagy nem?

Figyelt kérdés

Van egy házunk vidéken, ami jelenleg ~50 milliót ér. Sorházban élünk és ebből egyet 4 hónapja ennyiért adtak tovább. A miénk pakkra ugyanolyan, csak a miénken szigetelés is van. (Balaton északi parti kis falu)


Itt nincs normális munkalehetőség, de legalább a szomszédos falukban sem. Szeretnénk a párommal egy nagyobb városba költözni. Az a baj, hogy vagy albértletben vagyunk és keveset tudunk félrerakni vagy albérletben vagyunk és valamennyit mégis félre tudunk rakni. Páromnak és nekem is csak érettségi van, mindkettőnk dolgozik, szóval sokat nem tudnánk félrerakni. Én szüleimnél dolgozok a rosszul menő boltjukban, amit bérelnek. Fizetést keveset kapok, mert amit kapnék igazából, abból fizetném az itteni lakbért, ami a rezsi teljes költsége. Nem tudok most félretenni, mert amit kapok, azt eszem/iszom. Párom is a szüleinél lakik egy kicsi házban, keveset tud sajnos félretenni.


Arra gondoltunk, hogy ha eladnánk ezt a házat, akkor abból a szüleimnek is tudnánk találni egy földszintes kis házat, ami elég lenne nekik. Illetve nekünk egy lakást egy nagyobb városban, 2 szobás tökéletes lenne. 23-25 millióért azért már találni rendes kis házat vidéken és kisebb lakást nagyvárosokban is.


Természetesen ezt ők teljesen elutasítják. Szerintük ez fölösleges lenne, nem akarnak elköltözni, maradjunk csak itt náluk, oda szülhetek gyereket, jó hely ez. Csak hogy nem akarok. Olyan helyre akarok költözni, ahol van normális munkalehetőség!!, ahol van KÓRHÁZ....., ahol nem egy túra mondjuk egy deichmannba elmenni.... mert hogy most itt bizony az. Az "autónk" is mindjárt lerobban, nem akarnak benzinnel tankolni, mindig tönkre megy valami rajta. Így mindenhova vonattal vagy busszal járunk. A vonathoz előbb 2 falun át kell buszozni. Mehetsz persze gyalog is.....


Ha nekem lenne gyerekem és egy ekkora rohdt nagy házam lenne(140nm) és el akarna költözni, biztosan eladnám, hogy neki is legyen egy saját helye meg nekem is.

Azt mondták még, hogy ha annyira menni akarunk, menjünk, vehetünk fel hitelt is. Az a baj, hogy ők 25 évesen örököltek és egy percet sem kellett hitellel foglalkozniuk. Mire én fehérváron vagy veszprémben veszek egy 2 szobás lakást, el fog telni 30 év.. Eddig minden barátnőmnek a szülei beleroskadtak a hitelbe. Félek a hiteltől nagyon, párom sincs elragadtatva a hitel gondolatától. Középsulis barátnőméket kitették a házukból, mert a szülei elvesztették az állásukat és nem tudtak fizetni sokáig. Mondjuk ez a korona meg a hitelmoratórium előtt volt... Akkor sem kecsegtető dolog a hitel.


Úgy érzem, hogy nagyon önző módon állnak hozzá a javaslatunkhoz, pedig ez mindenkinek jó lenne.


Ebben a házban 6 hálószoba van, pince, padlás, erkély, konyha, 35nm nappali terasszal. Ebből 2 szobát használunk, a többi szinte csak tároló. A kertet sem használják soha. Ja de nyaranta egyszer kiülnek aztán bejönnek, mert túl meleg van és azt egyikőjük sem szereti. Meg nekem a leveleket össze kell szedni, imádom nagyon ezt a kertet, hatalmas előny a kertes ház. Soha nem játszottam a kertben. Teljesen fölösleges ez a ház nekik. 55 évesek, minek nekik 140nm......? Azt sem lehet mondani, hogy keményen megdolgoztak érte, mert hogy ez örökségből van két oldalról. És még így sem tudtak nekem félretenni 24 év alatt annyit, hogy el tudjak innen menni és elkezdhessem az életem.


Nem hiszem, hogy ÉN gondolkoznék önző módon, szerintem ez így lenne optimális. Igen, tudom, hozzám hasonló korú(24) fiatalok rengetege ölni tudna, hogy egy ilyen házban lakhasson, meg más is felvette a hitelt és fizeti az albérletet vagy a törlesztőrészletet ugye, de légyszíves, tegyétek fel magatoknak a kérdést őszintén... Melyiket választanátok? Albérlet, genyó lakástulajdonosokkal, akik állandóan szidnak téged az albérleted tulajának, hogy hangosak vagytok meg minden és ha ez nem is, de nehezen az albérlet mellett össze tudtok szedni még 2,5 milliót mondjuk 5 év alatt, hogy aztán EGYÁLTALÁN felvehessetek 25 millió hitelt a nyakatokba, amin persze csak a bankok tudnak nyerészkedni....

VAGY a szüleitekkel közösen megbeszélitek, hogy a házatok piaci árából két lakást is tudjatok venni, hogy ne kelljen albérlettel és hitellel foglalkozni?



2021. okt. 30. 20:04
 81/135 anonim ***** válasza:
87%

Azt mondod, hogy ha te nem dolgozol a boltban, akkor senki. Na már most, ha te elcuccolsz a nagyvárosba, akkor mi lesz a bolttal? Vagy ha 2 generációs házat vesztek nagyvárosban, akkor megint ott vagyunk, hogy nem látom, a szüleid miből fognak élni. Nem kell, hogy a te gondod legyen a bolt, de akkor ne ragaszkodj ahhoz, hogy a szüleid adják fel az életüket. Lehet, hogy én is egy hálátlan dög vagyok, de ha igaz, amiket leírtál, akkor én biztos nem maradnék ott, és nem is akarnék egy nagyvárosban sem egy házban élni velük. Nagyon kifogásszagú szövegeid vannak. Engem is sokáig visszahúzott a család, de nem rinyáltam, hanem megoldottam az életem. 18 évesen kezdtem dolgozni, és eltartottam magam meg anyámat is. 26 évesen kezdtem el az egyetemet munka mellett, és majd' 10 évvel később fizettem ki az összes hitelt, amit felvetettek velem 20 éves koromig. Élő példa vagyok szerintem, hogy a szarból is lehet várat építeni, csak a kellő elhatározásra és befektetett munkára van hozzá szükség. És én is nő vagyok, nem tudom ez miben kéne hátrányt jelentsen.

Mondjuk van még 1-2 dolog, amit nem értek. Például ha napi 0-1 vevőtök van, és még bérleti díjat is kell fizetni, meg persze egyéb járulékokat, akkor miből éltek?

2021. okt. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/135 anonim ***** válasza:
86%
MOndjuk ez kicsit furcsa, egy órája még bannolva volt a kérdező, most ismét aktív a profilja.
2021. okt. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/135 anonim ***** válasza:
88%
Nem olvastam el a kisregényt, mert marhára érdektelen az egész. Egy a lényeg. Az ÉN házam az ENYÉM, és nem, nem adom el azt, amiért én egy életen át dolgoztam, hogy a gyereknek könnyebb legyen. Előtte all a a lehetőség, dolgozzon meg l is érte.
2021. okt. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/135 anonim ***** válasza:
33%
Persze a kérdést nem képesek törölni...
2021. okt. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/135 anonim ***** válasza:
83%
Na hát hiába nagy a ház ha a többi része rohad, akkor biztos nem ér annyit 🤷‍♀️ olyan kietlen vidéken legalábbis biztos nem. 50 millióért itt a környéken /Érd/ családi házat kapsz ahova csak vinned kell a cuccaidat pl
2021. okt. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/135 anonim ***** válasza:
88%

Szóval a szüleid cuccoljanak, adják fel a megszokottat, hogy te, és a 150-et kereső faszid beletehesse a seggét egy lakásba. (hitel nélkül). És majd a here pasid a 150-ből ne hitelt fizessen, hanem a szüleit támogathassa. (Amit már jelenleg is csinál)

Príma.

2021. okt. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/135 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk nekem elég meredek, hogy közös házat akarsz mikor együtt sem laktok.
2021. okt. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/135 anonim ***** válasza:
89%
Meséld már el, milyen bolt az, ahol naponta betéved naponta max 1 vevő, és mégis jut neked ebből fizetés meg a boltot is fent lehet tartani belőle, főleg egy faluban.
2021. okt. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/135 anonim ***** válasza:
86%

Hát, biztos egymillió forint értékben vásárol az az egy vevő, így jut pénz bérleti díjra, közüzemi számlákra, a nagy ház fenntartására, a szülők költségeire, és még a kérdező fizetésére is :D

Mese habbal.

2021. okt. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/135 anonim ***** válasza:
87%
#88, és azt is, hogy miért kell a lánynak az egy darab vevő okán álló nap a kasszában állnia.
2021. okt. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!