Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam-e a szüleimnek,...

Elmondjam-e a szüleimnek, hogy kiiratkozom az egyetemről?

Figyelt kérdés
Első félév, rögötn gimi után, rájöttem, hogy nem nekem való. Olyannira nem, hogy komoly lelki problémákat okoz. Most elég sok dolog próbára tesz az életben és nem vagyok képes ezeket együtt kezelni. Azt érzem, ha legalább az egyetem meg a félév végei vizsgák nem lennének a nyakamon és nem izgulnék feleslegesen sokat rajtuk sokkal könnyebb lenne. Önköltségesen vagyok, a másik egyetem amire jövőre jelentkezem teljesen más irány, nem tudok az itteni tárgyaimból semmit sem felhasználni. A szüleim így is húzzák a szájukat, hogy befejezem ezt az egyetemet, nemhogy még ki is irazkozzak félév vége előtt. Pszichológushoz is járok ezen problémát miatt, ő is a kiiratkozást javasolta. Meg mernétek e kockáztatni, hogy kiiratkoztok és nem mondjátok el a szüleiteknek ilyen helyzetben?

2021. nov. 10. 08:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
43%

Jaj! Részvétem a szüleid miatt!


Talán van államilag finanszírozott képzés is. Annyira túlságosan nem vagyok kompetens a témában.


Szerintem nyugodtan járj családsegítő szolgálatos munkatárshoz is. Nem szabad küzdened MEGFELELÉSI KÉNYSZERREL! Az lenne a legrosszabb.


Addig pedig a 116-123-as telefonos lelkisegély szolgálatot ajánlom. Nemcsak éjjel-nappal hívható ingyen, hanem online is lehet nekik írni.


Kitartást és sok sikert kívánok!

2021. nov. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos muszáj lesz. Ha szerencséd van, akkor megértik.

Semmi értelme olyan dologba invesztalni, ami ennyire kikeszit.

2021. nov. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Most komolyan, bele akarsz menni egy hazugság spirálba a pont a szüleid előtt? Ne hidd azt, hogy az első után lesz megállás.
2021. nov. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván otthon élsz velük. Hogy akarod titkolni hogy kiiratkoztál?
2021. nov. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a megértést!

4: A barátommal élek, nem otthon.

2021. nov. 10. 09:12
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Én elmondanám a helyedben. Ugyanis benne lenni egy hazugság hálóban még több stresszt okoz és csak rosszabb lesz tőle a lelki állapotod. Ha elmondod, biztosan nem fognak örülni neki, de egy idő után elfogadják majd.
2021. nov. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%
HA önállóan élsz és letartod magad, nem a szüleid pénzelnek, nyilván nem számolsz be Mondjuk én szólnék, minden fontosabb dologról tud a családom velem kapcsolatban
2021. nov. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
64%

Most elég sok dolog próbára tesz az életben


gondolom, pasika...

Attól, hogy másik szakra mész jövőre, a vizsgák pont úgy stresszelni fognak, mert ha ettől parázol, az nem szakfüggő. Én se tapsolnék a szüleid helyében, ha beleölök egy rakás pénzt a költségtérítésbe, te meg dobod az egészet, és még hazudni is akarsz.

2021. nov. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
25%

Remélhetőleg a fiatalember szülei is elfogadnak. Azért írtam a családsegítő szolgálatot az első válaszban.


Ha élsz nemi életet, akkor óvszerrel védekezel. Vagy szedsz fogamzásgátló tablettát.


Nagyon nem irigylem a helyzetedet kérdező. Kapunyitási pánik - valamilyen formában én is átéltem anno.

2021. nov. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem az zavar, hogy vizsgázni kell, hanem az, hogy nem látom benne a jövőmet. A szüleim akarták ezt a szakot, én nem ide akartam jönni. Érettséginél sem voltak problémák, kitűnő lettem 80-90 százalékos eredménykkel.

A probléma pedig nem "pasika", de köszönöm a feltételezést.

2021. nov. 10. 09:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!