Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam-e a szüleimnek,...

Elmondjam-e a szüleimnek, hogy kiiratkozom az egyetemről?

Figyelt kérdés
Első félév, rögötn gimi után, rájöttem, hogy nem nekem való. Olyannira nem, hogy komoly lelki problémákat okoz. Most elég sok dolog próbára tesz az életben és nem vagyok képes ezeket együtt kezelni. Azt érzem, ha legalább az egyetem meg a félév végei vizsgák nem lennének a nyakamon és nem izgulnék feleslegesen sokat rajtuk sokkal könnyebb lenne. Önköltségesen vagyok, a másik egyetem amire jövőre jelentkezem teljesen más irány, nem tudok az itteni tárgyaimból semmit sem felhasználni. A szüleim így is húzzák a szájukat, hogy befejezem ezt az egyetemet, nemhogy még ki is irazkozzak félév vége előtt. Pszichológushoz is járok ezen problémát miatt, ő is a kiiratkozást javasolta. Meg mernétek e kockáztatni, hogy kiiratkoztok és nem mondjátok el a szüleiteknek ilyen helyzetben?

2021. nov. 10. 08:53
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem mindenképpen mondd el nekik. Egyrészt amiatt, mert ha nem is velük élsz azért ennyi idősen gondolom még több tekintetben is függsz tőlük és valamilyen szinten még hatással vannak az életedre, szükség lehet rájuk (nem is feltétlenül csak az anyagiakra gondolok). Másrészt pedig a hazugság szerintem nem szokott jóra vezetni, csak titkolóznod kellene és azon aggódni, hogy ha esetleg kiderül valami más forrásból stb. és az sokkal kellemetlenebb. Valamint igazából ennek a te döntésednek kell lennie, nem kell hozzá engedélyt kérned és alapvetően nem tartozol miatta magyarázattal, bocsánatkéréssel stb., ha így döntesz. Azt gondolom, hogy elmondani és beszélni róla célszerű lenne, de normális keretek között.

Egyébként ez egy teljesen általános dolog, úgyhogy ne érezd magad rosszul emiatt. Én a gimi után végül el sem kezdtem a szakot, amit megjelöltem és amire bejutottam, mert nem voltam benne biztos, nem láttam benne perspektívát, nem tudtam mégis mit akarnék kezdeni vele, nem éreztem hozzá elég motivációt és úgy voltam vele, hogy így felesleges egyetemre járni csak azért, hogy elmondhassam egyetemre járok. Abban az évben felvételiztem egy másik szakra, felvettek arra is és el is végeztem. Nem én voltam az egyetlen a környezetemben, aki így döntött és sok olyan ismerősöm van, aki pl. félbehagyta a szakját, az előbb említett szakomon is hamar megcsappant a létszám. Sokan más szakon tanultak inkább tovább vagy elmentek dolgozni, de említhetném pl. a passziválást is, ami megint csak sokszor azért merül fel mint lehetőség mert az ember kiég, már nem elég motivált, valamilyen nehéz élethelyzetbe került, lelki vagy anyagi vagy más természetű problémákkal küzd. A lényeg az, hogy nem te vagy az egyetlen, akivel ez előfordul, nem az első és nem is az utolsó eset. Persze, nem a legideálisabb helyzet, de egyáltalán nincsen vele semmiféle komoly probléma, tovább lehet lépni és más utakat keresni, még bőven van rá időd és lehetőséged.

2021. nov. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kerdezö,voltam hasonlo helyzetben.Nem arra a szakra mentem amit en szerettem volna,hanem arra amit a szüleim eröltettek.Elvegeztem,de sosem dolgoztam a szakmamban,hanem elkezdtem azt tanulni ami igazan erdekel es vegre boldog vagyok.Tudom,hogy nehez es kellemetlen,de lepj,mert ez a te eleted.Nem elheted a szüleid almait.Es nem azert vagy,hogy a szüleidnek megfelelj,hanem magadnak.Ez nagyon fontos!
2021. nov. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Koszonom szépen a válaszokat és a tapasztalatokat hasonló helyzetekből! Elmondtam nekik! Nem örültek, de sokkal könnyebbnek erzem a lelkemet!

Másrészt még ide szeretnem leírni, ha egy 20 évesnek problémája van az nem feltétlenül “pasizas” miatt van…

2021. nov. 12. 10:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!