Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam-e a szüleimnek,...

Elmondjam-e a szüleimnek, hogy kiiratkozom az egyetemről?

Figyelt kérdés
Első félév, rögötn gimi után, rájöttem, hogy nem nekem való. Olyannira nem, hogy komoly lelki problémákat okoz. Most elég sok dolog próbára tesz az életben és nem vagyok képes ezeket együtt kezelni. Azt érzem, ha legalább az egyetem meg a félév végei vizsgák nem lennének a nyakamon és nem izgulnék feleslegesen sokat rajtuk sokkal könnyebb lenne. Önköltségesen vagyok, a másik egyetem amire jövőre jelentkezem teljesen más irány, nem tudok az itteni tárgyaimból semmit sem felhasználni. A szüleim így is húzzák a szájukat, hogy befejezem ezt az egyetemet, nemhogy még ki is irazkozzak félév vége előtt. Pszichológushoz is járok ezen problémát miatt, ő is a kiiratkozást javasolta. Meg mernétek e kockáztatni, hogy kiiratkoztok és nem mondjátok el a szüleiteknek ilyen helyzetben?

2021. nov. 10. 08:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
65%
Onkoltseges egyetemer jarsz. Ki fizeti? Szuleid vagy te diakmelobol? Ha Te akkor nem kell stresszelni rajta.
2021. nov. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem ártana, inkább töled tudják meg mint véletlen máshonnan.
2021. nov. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%
Elmondod, milyen szak a mostani és milyenre akarsz váltani? Ha valami piacképes szakra jársz jelenleg, akkor azért érdemes megfontolni a dolgot. Lehet hogy kevesebb stressz ér, ha most teszem azt gazdinfóról váltasz szabadbölcsészetre, de az a stressz sokszorosan visszajön majd később, álláskeresés idején.
2021. nov. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
35%
Neked milyen jó dolgod van! Őszintén mondom. Tiszta lelki nyomorék vagyok, de nincs alkalmam pszichológushoz menni. Bár ennyi problémám lenne, mint neked! Irigylem a gondjaidat!
2021. nov. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
76%

a félév végei vizsgák nem lennének a nyakamon és nem izgulnék feleslegesen sokat rajtuk


bocs, de a félévi vizsgák szaktól függetlenek, ezért írtam, bárhol lennél, a nyakadon lenne...

2021. nov. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
26%
14# netezni ráérsz, akkor a pszichológusra is kéne legyen időd. Ha meg pénzed nincs, akkor ha "tiszta lelki nyomorék vagy" utaltasd be magad a háziorvossal. Nem csak pénzért lehet járni.
2021. nov. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
40%
Valóban nem csak pénzért lehet járni, ha beéri vele hogy tizenöt percet szánnak rá alkalmanként, és szart se segítenek.
2021. nov. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Akkor mondja le a netet és rögtön megtakarít annyit, hogy fussa rá. Gazdagék se járnak két hetente egy alkalomnál többet, elég is.
2021. nov. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
95%

Inkább mondd el, mint hazudj. Az is egyszer kiderül és akkor már cikibb, akkor meg csak a stresszt növeled.

De a helyedben csak akkor iratkoznék ki, ha felvettek máshová, amiben már biztos vagy és nem csak annyi az indokod, hogy ezt nem.

Sajnos elég sok barátom van, akik sosem tudták eldönteni mit akarnak, csak azt, hogy mihez nincs kedvük, aztán kipróbáltak sok mindent (külföldtől a takarításig) és úgyse volt jó semmi. Az a legnagyobb csapda, ha csak megy az idő és egyre keskenyebb kényszerpályán vagy, mert félsz, hogy elveszítesz valami még jobb lehetőséget, miközben pont azért veszíted el, mert nem tudsz választani.

Sajnos el kell fogadni, hogy az élet nem mindig görbíthető hozzánk.

2021. nov. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
25%
Szégyen vagy ennyi
2021. nov. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!