Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a szüleimm...

Hogyan értessem meg a szüleimmel, hogy nem tudok jobban teljesíteni az iskolában?

Figyelt kérdés

Közgazdaságot tanulok, 2 éve és a szüleim nem hiszik el, hogy ez egy nehéz szakma szánomra. Én nem is igazán akartam ide jönni, anyukámét akarták a közgazdaságot. Én szobafestő szerettem volna lenni vagy autószerelő. Természetesen ezeket nem engedték, egyedül csak ezt a sulit. Fel is vettek, a tavalyi év az online oktatás miatt könnyen ment, de már akkor is akadtak nehézségek.

Viszont idén egy tantárgyból bukok, ami a német (ráadásul nyelvi előkészítős is voltam) és két tantárgyam kettes, ami a gazdasági és jogi alap ismeretek a másik a matek. Hiába igyekszem, tanulok, magántanárakhoz járok. Semmi. Ma is kaptam egy egyest gazdjogból, anya megkérdezte mivel büntetne engem. Azt mondtam semmivel.

Ugyanis elég nagy büntetés ez így is. Nem nekem való, nem megy, nem érzem az enyémnek. Minden egyes nap lehordanak, hogy egy szar vagyok, mert ők 5-ösek voltak mindenből. Csak ők szabónak tanultak. Jóval egyszerűbb szakma. Szerintem...

Mit csináljak a szüleimmel?

Valami tanulási technika?

17l


2021. dec. 8. 20:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem az eszeddel lesz a probléma, hanem a motivációval, ami nincs, hiszen semmi kedved az egészhez.
2021. dec. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
Beszélj az osztályfőnököddel, hogy tiltakozásod ellenére irattak ide, és nem hallgatnak rád. Ha az ofő hívatja be őket, és mondja nekik, hogy te ezt az iskolát nem tudod elvégezni, írassanak át máshová, hallgatnak rá. Ha meg nem, sorozatban buksz, csak 18 éves korodig erőltethetik.
2021. dec. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
99%

Legközelebb, ha kérdőre vonnak mondd meg nekik, hogy ez annak az eredménye, hogy olyat kell tanulj, amit nem te választottál magadnak.

Gondolom meg is útálod majd és egész máshol fogsz elkezdeni dolgozni. Jól elrendezték az életed a kedves szüleid.

2021. dec. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
94%

"csak 18 éves korodig erőltethetik"

Már most sem tanköteles.

2021. dec. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
32%

"ők szabónak tanultak. Jóval egyszerűbb szakma. Szerintem..."


Na, ebben tévedsz.

2021. dec. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy minden becsülettel végzett szakma szép és sok tudást igényel az, hogy magas szinten végezze az ember. Azt viszont felesleges erőltetni, amihez a gyereknek nincs kedve. Hiába csikarnak ki egy épphogy elvégzett képzettséget, ha utána utálod és a büdös életben nem akarsz dolgozni vele. Akkor már jobb egy alantasnak tekintett szakmát rendesen kitanulni és azt végezni nap mint nap. A szüleid elvakultak, ha azt hiszik, hogy ezzel motiválnak téged és "majd úgyis rájössz, hogy igazuk volt, ha már benne dolgozol", mert sosem fogod elkezdeni. Ezt mondd el nekik is. Könnyebb, ha konkrét tervekkel, iskola választással állsz eléjük és nem hagyod magad.

Egy ismerősöm odáig ment, hogy inkább kirúgatta magát, hogy átmehessen másik iskolába, mert a szülei csak a saját álmukat hajszolták. Nem feltétlenül eg a jó út, de erősnek kell lenni.

2021. dec. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
16%
Egyet is értek, meg nem is. Nem tudom, mennyit keres egy szobafestő, de azt igen, hogy mennyit egy autószerelő. Nem mindegy, hogy arról az autószerelőről beszélünk, amelyik az Audi-nál egy IT-s, szoftveresen javítja az autókat, vagy arról, amelyik a város széli műhelyben dolgozik. Ennyiért nem kell kirugasd magad, lesznek majd az életben ennél nagyobb problémáid is!
2021. dec. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, nem akarlak elkeseríteni, de minden szakmának megvan a nehéz része. És ja, motiváció meg érdeklődés nélkül messze nehezebb.
2021. dec. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
97%

Szomorú történet. Teljesen normális, hogy ha valami nem érdekel, akkor nem is motivál semmi, és úgyse fogsz elhelyezkedni benne sem, vagy a munka se fog tetszeni.

Még nem késő váltani, az autószerelésben manapság nagyobb pénz is van, és sokkal nagyobb öröm amikor valamit a két kezeddel megcsinálsz, és műkődik.

Ha gondolod írj, beszélgethetünk :)

2021. dec. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
96%
Nem hiszem hogy megértik, ha eddig nem értették meg, hiába tudnak róla.
2021. dec. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!