Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a szüleimm...

Hogyan értessem meg a szüleimmel, hogy nem tudok jobban teljesíteni az iskolában?

Figyelt kérdés

Közgazdaságot tanulok, 2 éve és a szüleim nem hiszik el, hogy ez egy nehéz szakma szánomra. Én nem is igazán akartam ide jönni, anyukámét akarták a közgazdaságot. Én szobafestő szerettem volna lenni vagy autószerelő. Természetesen ezeket nem engedték, egyedül csak ezt a sulit. Fel is vettek, a tavalyi év az online oktatás miatt könnyen ment, de már akkor is akadtak nehézségek.

Viszont idén egy tantárgyból bukok, ami a német (ráadásul nyelvi előkészítős is voltam) és két tantárgyam kettes, ami a gazdasági és jogi alap ismeretek a másik a matek. Hiába igyekszem, tanulok, magántanárakhoz járok. Semmi. Ma is kaptam egy egyest gazdjogból, anya megkérdezte mivel büntetne engem. Azt mondtam semmivel.

Ugyanis elég nagy büntetés ez így is. Nem nekem való, nem megy, nem érzem az enyémnek. Minden egyes nap lehordanak, hogy egy szar vagyok, mert ők 5-ösek voltak mindenből. Csak ők szabónak tanultak. Jóval egyszerűbb szakma. Szerintem...

Mit csináljak a szüleimmel?

Valami tanulási technika?

17l


2021. dec. 8. 20:49
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
31%

20, aha, csakhogy abból a szervizből jó eséllyel max a tulaj él jól, ezért nincs alkalmazott. Minimálbérre bejelentve, egyebek...

Van festő ügyfelem. Tudom, mennyit dolgozik és milyen családi élete van ahhoz, hogy ennyit keressen.

2021. dec. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
97%

21# Mit gondolsz egy jogász (példaként) mennyit dolgozik, milyen családi élete van ahhoz, hogy annyit keressen mint a festő ismerősöd? Jogászként is a főnök él jól, bejelentve minimálbérre a beosztottak, oké, hogy később ő lesz a főnök, de minden szakmát meg kell tanulni. Tanulópénz a jelenség neve. Akkor vagy bajban, ha jogászként beleszeretsz a közigjogba vagy az alkotmányjogba, akkor aztán esélyed nincs a szobafestős életszínvonalra.

Statikusnak állsz -én ebbe kívülről belelátok- amíg nem csinálsz céget beosztottakkal hogy nagy munkáid legyenek, addig egy jó kőműves biztosan jobban keres és már fiatalabb korában foglalkoztathat másokat. És egy igen speciális, nehezen elsajátítható tudás a statikusé, a döntést pedig egyetem második felénél meg kell hozni és onnantól a legnagyobb szívás a magas és mélyépítő szakirány. Magasak a tervezési díjak oké, de egyedül fizikailag nem lehet többet csinálni, ráadásul 30+ vagy mire legjobb esetben jogosultságaid lesznek, amivel aláírhatsz/tervezhetsz -tervezőirodád lehessen. Addig csak beosztott lehetsz annyi kessel amit eléd löknek. 30+ éves korára egy jó szakmunkás már sínen van. Nem beszélve az álmatlan éjszakákról, amit neki nem, vagy alig kell átélnie. Belerakták-e a vasat? Jó lett a modell, leszakad-e a födém? Elbasztam a beadványt és bukja a megbízóm az ügyet?

Ez az egyik része, estig lehetne sorolni a hátulütőket. Miért csinálja mégis az ember? Mert ez a terület, ez a téma ami tetszik neki. És ez az alfája-omegája az egésznek! Hogy te azt a dolgot szívesen csinálod-e. Feltölt, visz előre, célokat ad, értelmet. És ez kinek mi. Pék, kutyakozmetikus, jogász, adószakértő, kőműves. A nap végén kiderül, hogy egymás munkája nélkül nem tudunk létezni. Az nem opció, hogy mindenki ügyesen informatikusnak áll havi kétmillióért, vagy éberkómás szellemi kapacitásával ingatlanügynöknek 5 hetes tanfolyammal 5% jutalékért. Ahogyan az sem, hogy nem megy senki nővérnek, szociális gondozónak.

De mindegy. Kérdezőnek segítség, a jogot úgy tudod tanulni, hogy tanulod. Addig tanulod, ameddig meg nem érted. Utána azt érzed, hogy tudod, na akkor kezd el tanulni! Koncentrálás, idő, ismétlés. Mond hangosan, írd le, akármilyen triviálisnak tűnik.

2021. dec. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
És csodálkozunk, mennyi szar szülő-gyerek viszony van? A kérdező szülei is autokrata állatok a leírás alapján, akiknek csak az az érték, amit a fejükbe vettek, a gyereküket meg meg sem akarják ismerni.
2021. dec. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
0%
Aztán gletteltél-e már?
2021. dec. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
16%
Ilyet sem láttam még, hogy egy lány ennyire maszkulin szakmákat válasszon. 🙂
2021. dec. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fejezd be hisz mar csak egy ev. Nyomasd. Utana menj el egy elektronikai gyarba, ott szerelhetsz sokat es meg csoportvezeto is lehetsz a gazdasagis vegzettsegeddel.
2021. dec. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Én is legszivesebben elektrotechnikára mentem volna, de mindenki azzal jött, hogy az fiús, a szüleimet meg nem érdekelte, hogy mit csinálok. Kitanultam a fodrászatot, de egy percet sem dolgoztam benne.

Női szobafestőket, gipszeseket, elektrósokat ausztriában láttam építkezésen. Ott is ritka az ilyesmi, de van.

2021. dec. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Mindenki a német tudásommal jött... Két nyelvet tanulok, angolt is tanulok, ami sokkal könnyebben megy, mert általános első óta azt tanulom. B2-es szinten vagyok. Németre járok külön tanárhoz,egyszer majd csak sikerül összehozni valamit.


#24

Igen, gletteltem már, csiszoltam is. Zsiráffal is csiszoltam nem csak csiszoló - szivaccsal és papírral.

Függetlenül, hogy sokan nem szeretik a glettelés részt, mert pacsmagolós én szeretem, szeretek csiszolni is, alapozni is, festeni is, mindent szeretek. Szívesen kitanulnám a szakma forrtéjait.


Akik javasolták, hogy vigyem végig a sulit!

Valószínűleg az lesz, hogy végig kínlódom és utána végzek el egy szakmát amiben dolgozni is fogok. Könyvelni nem áll szándékomban,nem érdekel. Ha valami ragad rám a suliba akkor azokat hasznosítom majd, de nem ez lesz a fő állásom.

Egyébként 10-es vagyok, nem 11. Szám szerint 11 lennék, de volt egy 0-dik évem amiben csak nyelvet tanultam.

2021. dec. 9. 16:51
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a szakmáid sokkal sokkal jobbak megélhetés szempontjából is, ha profi vagy benne. Sőt idővel saját urad is lehetsz. Egy autószerelés iránt érdeklődő lány, meg az álmom lenne 🤩
2021. dec. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
91%

"Ahol az autószerelőket és a festőket tanítják azokba az iskolákba menj el, keresd meg az igazgatóhelyettest aki az oktatásért felel, vagy az igazgatót. Mond el neki, hogy te szeretnél kg-i suliból átjelentkezni mert az nem, de ez itt nagyon érdekel. Ne mondd el, hogy bukásra állsz..."

:D Az lesz az első kérdése az igazgatónak, hogy milyen a tanulmányi eredménye. Akkor mégis mit mondjon?


"mikből kellene felzárkóznod, azt meg lehet-e tenni különórákkal, osztályzóvizsgával, bármivel"

Németből biztos. Abból máris meg kéne kezdenie a felzárkózást, bármilyen suliban is folytatja az életét.

És az is benne van a pakliban, hogy ha egyenesbe jönne a tanulmányi eredménye, talán már nem is érezné magát annyira rosszul ebben a suliban sem...


"Ha könnyen megoldható az átmenetel akkor állj szüleid elé, mond el nekik, hogy határozottan és megmásíthatatlanul ezt és ezt akarod, megbeszélted a másik iskolával."

A másik iskola eleve nem is fog csak vele tárgyalni, a szülők jelenléte nélkül, hiszen még nem nagykorú...

2021. dec. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!