Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a szüleimm...

Hogyan értessem meg a szüleimmel, hogy nem tudok jobban teljesíteni az iskolában?

Figyelt kérdés

Közgazdaságot tanulok, 2 éve és a szüleim nem hiszik el, hogy ez egy nehéz szakma szánomra. Én nem is igazán akartam ide jönni, anyukámét akarták a közgazdaságot. Én szobafestő szerettem volna lenni vagy autószerelő. Természetesen ezeket nem engedték, egyedül csak ezt a sulit. Fel is vettek, a tavalyi év az online oktatás miatt könnyen ment, de már akkor is akadtak nehézségek.

Viszont idén egy tantárgyból bukok, ami a német (ráadásul nyelvi előkészítős is voltam) és két tantárgyam kettes, ami a gazdasági és jogi alap ismeretek a másik a matek. Hiába igyekszem, tanulok, magántanárakhoz járok. Semmi. Ma is kaptam egy egyest gazdjogból, anya megkérdezte mivel büntetne engem. Azt mondtam semmivel.

Ugyanis elég nagy büntetés ez így is. Nem nekem való, nem megy, nem érzem az enyémnek. Minden egyes nap lehordanak, hogy egy szar vagyok, mert ők 5-ösek voltak mindenből. Csak ők szabónak tanultak. Jóval egyszerűbb szakma. Szerintem...

Mit csináljak a szüleimmel?

Valami tanulási technika?

17l


2021. dec. 8. 20:49
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
72%

30#



Én azt írtam, hogy ő maga ott helyben aláírhatja a papírokat? Inkább azt, hogy a 16 éves gyerek le tudja tárgyalni ilyen szinten egy illetékessel a saját életének fontos kérdéseit? Rajtad kívül mindenki értette. Azt egyébként honnan szeded, hogy németből föl kell zárkóznia az új iskolában? Max. az ujjaidból szopkodtad, lehet, hogy csak angol van amiből a kérdező megüti a mércét, sőt, lehet a német tudása is elég a ketteshez, mert ott nem veszik annyira komolyan. Iskolája válogatja. Az ilyen helyi sajátosságokat meg az igazgató tudja, és rálátva az egész problémára ő tudja a legjobb személyre szabott megoldást javasolni/engedélyezni. Olyan ostoba vagy így vered a billentyűt, kártékony!

2021. dec. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
91%

"Én azt írtam, hogy ő maga ott helyben aláírhatja a papírokat?"

Én azt írtam, hogy azt írtad?


"az igazgató ... tudja a legjobb személyre szabott megoldást javasolni/engedélyezni."

Csakhogy eleve nem fog a szülők háta mögött tárgyalni egy kiskorúval.

2021. dec. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért akarod bizonyítani, hogy nem vagy képes. Azt bárki tudja.

Bizonyítsd inkább azt, hogy meg tudod csinálni!

2022. jan. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!