Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok anyuka miért reagál...

Sok anyuka miért reagál ennyire hisztérikusan a menstruációra? Miért tiltják a higiéniai termékeket, csinálnak úgy, mintha minimum prostituálódna az édes, pici kislányuk havi pár doboz tampontól?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, hanem tényleg, mélyebben érdekel a jelenség pszichológiája. Amit olvasok a GYK-s lányoktól, és hallok a környezetemben is, az már-már szürreális.


Miért csinálnak ilyeneket?

Pl.

Üvöltöznek a gyerekkel, ha betétet, pláne ha tampont kér, és nem akarnak neki venni, mert "minek az". Ugyanez van, ha fájdalomcsillapítót akar bevenni. Olyat is egyre többet hallok, hogy vesz egy csomag hat darabos szárnyas betétet, és azt ossza be a gyerek egész hétre, mert egy kicsi lánynak úgysincs olyan sok vére.


A tampont tiltják a leghevesebben, mert "egészségtelen, miért nem jó a betét, és mert milyen obszcén, mert naponta többször fogdossa a nemi szervét, és be is tesz egy idegen tárgyat magának". Olvastam valahol olyat is, hogy anyuka kb. azt mondta, hogy ha a lánya elkezdene tampont használni, akkor utána varázsütésre ribike lenne belőle, mert elvárná, hogy valamit mindig feldugjanak neki. (?!)


Aki nagyon görcsöl és összevissza van a ciklusa, annak nem akarnak fogamzásgátlót felíratni, mert biztos, elkezdene utána fűvel-fával lefeküdni meg elhízna.


Nem értem... Ha már beindult a vérzés, nyilván nem tudja a folyamatot visszacsinálni azzal, hogy nem ad menstruációs terméket. Csak annyit ér el vele, hogy még kellemetlenebb lesz az-az egy hét, mint amennyire muszáj. Vagy beteg lesz. Akkor mire jó ez?



2022. márc. 28. 00:08
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
96%

#6: én már 1975-76-ban is használtam OB tampont! És nem sokkal később lett magyar gyártmány is, RICO tampon. Tehát létezett régebben is.

Én úgy szereztem, hogy német rokonoktól rendszeresen kaptam Bravo és egyéb német újságokat (nyelvtanulás miatt), amikben mindig volt az OB reklám mellett kupon, amit címmel kitöltve be lehetett küldeni az OB-nek, és küldtek mintacsomagot. 1-2 csomag tampont.


Üdv,

egy nagymama :)

2022. márc. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
25%

A fogamzásgátlót biztos ellenezném. És nem azért, hogy nehogy szexeljen (mondjuk azt akkor már inkább gumival, hogy mást se kapjon el), hanem mert egészségtelen. Nagyon sok embernek van trombózishajlama, amivel nem is szabadna szedni. Csontritkulást és egyéb nyalánkságokat is okozhat, pont ugyanazért, mint majd a menopauza. Persze biztos van, amikor ez a kisebbik rossz, mondjuk az akárhányadik endometriózis műtét helyett, na de inkább érdemesebb kivizsgálni rendesen, mitől vannak a tünetek. Pl. IR, pajzsmirigy, vitaminhiány a leggyakoribb, ami nem is nőgyógyászatra tartozik (csak azok hajlamosak ennyivel lerendezni). És gyerekről lévén szó, biztos elkezdene trükközni vele, ha épp nem jókor jönne meg, mert mondjuk buliba akar menni miniszoknyában vagy pláne ha nyaralás van..., viszont biztos lenne olyan is, hogy elfelejti vagy nem ugyanakkor veszi be. Ez meg pláne nem hiányzik egy fejlődő szervezetnek.

Tampon meg: én próbálkozhattam anno bátran, de azért nem hordom, mert nem érzem se biztonságosnak, se higiénikusnak. Gyereknél is: megfogja az iskolai vécékilincset, aztán magába nyúl. Nem hiszem, hogy erre egy kiskamasz annyira figyelne, és hát nincs is mindenhol szappan. Na meg nem is tudom, ami kifolyna, inkább folyjon is ki, mint ha elfelejti, nem cseréli és vérmérgezést kap. (Itt is annyi ilyen kérdés van, ha rákeresel.) 14-16 év körül már lehet, ha neki az a kényelmesebb és oda tud ezekre figyelni, de egy 10-12 évesnek nem tudom elképzelni. Egyébként tudom, hogy a tampon a divatosabb, mert olyan, mintha nem is létezne a menzesz, a betét meg ciki, mert a szomszéd fülkében meghallhatják, ha zörög :) De vannak azért más szempontok is. Mindenesetre biztos arra nevelném, hogy ez természetes, nem titkolnivaló és nincs benne ciki.

Mondjuk kiskamasz fiaim vannak, úgyhogy ez a veszély nem fenyeget, hogy ordibáljak ilyesmiért velük (de már fel vannak világosítva eme dolgokról is). De nem hiszem, hogy tenném, mert az én anyukám se tette.

2022. márc. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
43%

Ööööö..... milyen vérmérgezést kap kifolyt menstruációs vértől...???


Nem lehet elfelejteni, ugyanis ha megtelik a tampon, elkezdi átereszteni a vért! Tehát ha amúgy nem tartaná észben, hogy 2-3 óránként cserélni kell, észre fogja venni azonnal!

2022. márc. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
57%
Akkor keress rá akár itt, akár a google-ban, hányan jártak már így.
2022. márc. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
43%

Vérmérgezést kap :D és te ennyi ésszel vagy felnőtt nő?

Hogyan lenne higiénikusabb, ha egész nap a saját vérében ül betétben, mintha 1 perc alatt cseréli?


Azt vegképp nem ertem, mit nem érzel rajta biztonságosnak.

2022. márc. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
76%
2022. márc. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
67%

“"Elfedi a tüneteket"

szerinted ezt te tudod egyedül, és az orvosok az idióták?”


A bemásolt cikket is orvos írta….


Pont azért írják fel fiataloknak, mert a tüneteket megszünteti, amik pokoliak tudnak lenni, ha endometriózisod vagy pco-d van.


Nem, nem szünteti meg a tüneteket ELFEDI. Így kezelés nélkül sokkal rosszabb lesz, és amikor a nő gyereket akar, sokkal nehezebb dolga lesz, hiszen az éveken át elfedett tünetek miatt sokkal komolyabb a probléma, mimt ha időben KEZELIK. Ez főleg endometriózisnál fontos. Legalább 5 nőről tudok a környezetemben, aki endometriózissal küzd. Az egyik nemrég kapta meg a legdurvább diagnózist, olyan szintű összenöbései vannak, hogy a méhét a belei nagy részével együtt lehetne csak eltávolítani, és élete végéig sztómazsákkal kellene léteznie. Korai harmincas nő. Van egy gyereke, de az orvos szerint isteni csoda, hogy egy is sikerült.

Tinikorában kapott először fogamzásgátlót, hogy ne fájjon annyira.


Megszünteti az ovulációt

Igen. Nem értem, miért probléma ez, ha nem akarsz gyereket. Millió ember abbahagyja a gyógyszert és gyereke lesz, a megfelelő időben.


Vagy nem…tömve vannak a meddőségi klinikák…éves várólista van…


Kicsit más ezt párhuzamba hozni egy amputációval, nem gondolod?


Nem én hozom párhuzamba, hanem a cikk írója. Értő olvasás…


"vérzésre már nem mint “nem várt”, szenvedéssel teli eseményre tekint, hanem mint az egészsége fontos jelére"


Ja, szupi az egészségem jele, amitől minden hónapban elájulok, hányok, mentő visz el. Szerencse, hogy van, ugye?


Te meg ahelyett, hogy utánajárnál, mi okozza, inkább szeded a gyógyszert, ami elnyomja a tüneteidet, de nem javít az állapotodon…


Én is szedtem…16 évesen írta fel a doki, mert ájulásig, hányásig görcsöltem, bár a mentő sosem vitt el. Hát a görcsök nem javultak, de legalább 8 nap helyett csak 6 napig véreztem… szedtem a gyógyszert évekig. Közben kiderült, hogy a pajzsmirigyem alig működik…mióta az rendben van, fogamzásgátló nélkül sem görcsölök, normális a vérzésem, lett gyerekem, és nem tragédia havonta 5-6 napig menstruálni.


Védekezni pedig lehet óvszerrel…az nem csinál semmi rosszat…

A termékenységtudat módszer nekem nem szimpatikus, max kiegészítésként használnám.

2022. márc. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
0%

24: konkrétan ????


Most nincs időm rákeresni, de ha linkelsz ilyet, akkor készséggel cáfolom a tévhiteket.

2022. márc. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
89%

Nem azt mondtam, hogy betétet ne cseréljen, hanem hogy azt valószínűbb, hogy nem felejti el. Egyébként TSS-t okozhat a bent felejtett tampon (ahogy a betét is), ha nem cserélik. Olvass utána.

Pl. [link]

[link]

2022. márc. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
39%

Na jó… ilyen riogatós weboldalakat ne tekintsünk már komolynak… Ugye Szendi eleve nem orvos…. (matematikus és pszichológus) Ő üzemelteti a weboldalt.


Ezzel az erővel egyetlen gyógyszert se szedhetnénk be, mert előfordulHATnak mellékhatások…

2022. márc. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!